Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Show Biz....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 20, 2008 8:02 pm

Johansson: Jam e re per t’u bere nene

20/12/2008 13:00Scarlett Johansson ndihet teper e re per t’u bere nene.

Muza
e Woody Allen, qe ne muajin shtator celebroi martesen sekrete me
aktorin Ryan Reynolds, deklaroi se eshte shume e zene me pune keto
kohe.

Ne nje interviste ne “Entertainment Tonight”, Scarlett u
shpreh se eshte shume e vogel per te krijuar familje, pasi eshte vetem
24 vjec.

“Kam kohe per te pasur femije. Tani me pelqen puna dhe dua ta shijoj jeten”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 20, 2008 8:03 pm

Harry, pushime luksoze me te dashuren ne Mauritius

20/12/2008 14:05Princi
Harry shperfill keshillat e gjyshes, mbretereshes Elisabeth. Edhe pse
ajo sugjeroi qe familja mbreterore duhet te shkurtonte shpenzimet si
pasoje e krizes financiare, princi ka vazhduar me planet e tij per te
shijuar jeten.

“Daily Mail” njofton se
djali i dyte i princit Carls ka prenotuar nje suite romantike dhe teper
te kushtueshme ne Mauritius per te festuar ardhjen e Vitit te Ri bashke
me te dashuren Chelsy Davy.

Gazeta shkruan se princi ka zgjedhur nje nga hotelet me luksoze, qe kushton 1070 euro ne nate, ku do te qendroje per tete dite.

Me pare Harry do te kaloje Krishtlindjet me familjen dhe pastaj do te bashkohet me te dashuren.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 20, 2008 8:04 pm

Vidhen bizhuterite e Paris Hilton
20/12/2008 08:50Grabitet
shtepia e Paris Hilton ne Los Anxhelos. Nje grabites hyri ne banesen e
trashegimtares Hilton, duke vjedhur bizhuteri me vlere rreth 2 milione
dollare, njoftoi policia.

Grabitja
ndodhi oret e para te mengjesit te djeshem, ndersa grabitesi hyri nga
dera e perparme e shtepise dhe vodhi bizhute ne dhomen e Paris. 27-vjecarja nuk ndodhej ne shtepi ne momentin kur ndodhi vjedhja. Vetem nje dite me pare u mesua se Hilton i beri vetes dhurate nje makine Bentley per Krishtlindje.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Mon Dec 22, 2008 7:28 pm

Komedia e Jim Carrey, ne krye te kinemave amerikane

22/12/2008 11:20Komedia
me protagonist Jim Carrey, “Yes Man” ndodhet ne krye te klasifikimit ne
kinemate amerikane. Filmi qe trajton jeten e nje njeriu qesharak, qe
thote “po” per gjithcka, ka siguruar 18,2 milione dollare nga shitja e
biletave.

Ne vendin e dyte ne
renditje vjen filmi i Will Smith “Seven Pounds” me 16 milione, edhe pse
ky eshte rezultati me i keq per aktorin ne shtate vite.

“Perralla
e miushit Despereaux” u rendit e treat me 10,5 milione dollare. Filmi
qe kryesoi klasifikimin javen e kaluar “The Day the Earth Stood Still”
ra ne vendin e katert.

Duket se moti i keq qe perfshiu pjesen
lindore te SHBA-se, ka ndikuar edhe ne numrin e vizitoreve te kinemase.
Warner Bros njoftoi se per shkak te motit, filmi “Yes Man” kishte
humbur 2,5 milione dollare, por shpreson qe situate te rikuperohet ne
javet ne vazhdim.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Mon Dec 22, 2008 7:33 pm

Guy Ritchie, histori dashurie me Jemina Kha

22/12/2008 11:05Guy Ritchie e ka harruar Madonen dhe ka nisur nje lidhje te re?
Revista
“People” i referohet shtypit britanik, sipas te cilit regjisori anglez
eshte dashuruar me Jemima Khan, trashegimtarja qe ka qene ish e dashura
e aktorit Hugh Grant. Cifti eshte pare ne nje feste ne shtepine
e vajzes se Rupert Murdoch, Elizabeth, ne fillim te muajit dhe me pas
kane qene ne nje tjeter feste Krishtlindjesh se bashku me emra te tjere
te njohur.Pak kohe me pare Ritchie dhe Madona zyrtarizuan
divorcin. Shtypi britanik njoftoi se regjisori nuk pranoi kerkesen e
saj per te festuar Krishtlindjet me femijet ne shtepine e tyre ne
Wiltshire.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Mon Dec 22, 2008 7:33 pm

Eliza Dushku, topless ne "The alphabet killer"

22/12/2008 13:45Deri
me sot nuk e kishim pare asnjehere nudo, por aktorja me origjine
shqiptare Eliza Dushku ka vendosur ta thyeje kete tabu. Ne filmin e saj
te fundit “The alphabet killer”, 28-vjecarja ka xhiruar disa skena
topless.

Ne thrillerin ne fjale,
Eliza interpreton rolin e nje agjenteje te policise, e specializuar ne
fotografimin e skenave te krimit. Por problemi i saj eshte se perndiqet
nga shpirtrat e viktimave te se shkuares, qe nuk e lene te qete, derisa
zbulohet vraresi. Eliza ka interpretuar kryesisht role ne filma
horror, por edhe ne te tjere te suksesshem; si seriali “Tru Calling”,
apo filmat “True lies”, “Wrong turn”, etj. Ka qene regjisri Rob Schmidt
ai qe e ka bere aktoren te ndryshoje mendje dhe t’i heqe turpqin qe
deri me sot e kishte penguar te shfaqej topless. Aktorja me origjine shqiptare ne vitin 2005 vizitoi vendin tone, ndersa ne qafe ka tatuazh nje shqiponje.

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Mon Dec 22, 2008 7:48 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Mon Dec 22, 2008 7:34 pm

Michael Jackson, ne lufte me vdekjen

22/12/2008 10:40Michael
Jackson po lufton me vdekjen, pasi vuan nga nje semundje e rralle dhe
vetem nje transplant mund t’i shpetoje jeten. Megjithate, ylli i popit
eshte aq in dobet, saqe edhe operacioni do te ishte teper me rrezik per
te. Lajmin e ben te ditur ish-gazetari i revistes “Rrolling Stone”, Ian
Hleperin, ne nje biografi, qe pritet te shkaktoje reagime te adhuruesve
te kengetarit.

Gazetari eshte i
njohur per investigimet e tij. Sipas shkrimtarit kanadez, Jackson vuan
nga nje semundje gjenetike, e njohur si Alpha 1-antitrypsin deficiency,
qe shkaktohet nga prodhimi i glikoproteines Alpha 1 ne gjak dhe ne
mushkeri dhe qe mund te rezultoje fatale. “Ka nevoje per
transplant te mushkerive, por gjendja e tij shendetesore nuk mund ta
perballoje operacionin”. Michael vuan edhe nga enfizema dhe ka
hemorragji gastrointestinale kornike, qe sipas mjekeve mund t’i
shkaktoje vdekjen. Halperin thote se gjendja e tij eshte perkeqesuar,
edhe pse prej vitesh ai perpiqet te mbaje nen kontroll problemin me
mushkerite. Thuhet se Jackson ka humbur shikimin 95 perqind nga
syri i majte. Zbulimet dramatike te Halperin nuk jane konfirmuar ende,
por vellai i madh i Michael, Jermaine, duket se e ka pranuar gjendjen e
tij. “Vellai im nuk eshte mire keto kohe, nuk eshte moment i mire per
te”, tha ai ne nje interviste per Fox TV. Disa dite me pare
Jackson u fotografua rrugeve te Los Anxhelos ndersa dilte nga nje
spital, i veshur me nje maske te cuditshme, qe i ngjante asaj te
Zorros.

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Mon Dec 22, 2008 7:47 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Mon Dec 22, 2008 7:34 pm

Lennon i dehur, shitet ne ankand kaseta

22/12/2008 14:45Nje
kasete e John Lennon, ku ai kendonte ne gjendje te dehur, eshte shitur
ne ankand ne Los Anxhelos per 30 mije dollare. Regjistrimi gjashte
minutesh me zerin e Lennon te bere xurxull, i perket vjeshtes se vitit
1973.

Lennon kishte improvizuar
tekstin dhe kishte perdorur fjale te shthurura, ndersa perseriste se
pak kokaine do ta bente te ndihej mire. Kaseta u ble nga nje
person emri i te cilit nuk u be i ditur, por ajo nuk eshte degjuar nga
publiku. Kenga ishte regjistruar gjate periudhes 18 mujore, qe Lennon e
quajti “fundjava e humbur”, kur ai u nda nga e shoqja Yoko Ono dhe u
zhvendos per te jetuar ne Nju Jork.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 23, 2008 7:03 pm

Obama fotografohet lakuriq

23/12/2008 04:20Nje
paparc me nje aparat te fuqishem fotografik ka arritur te kape
presidentin e zgjedhur te SHBA-ve, Barak Obama me mbathje plazhi ne
Hauai.

Fotoja eshte publikuar ne
faqen e internetit te agjencise fotografike e cila eshte bllokuar per
shkak te fluksit te madh te vizitoreve. Rekord klikimesh edhe ne “website”-n e “Huffington Post” te Cikagos qe ka hedhur foton “on line”. Ne
imazh duket kreu i ardhshem i Shtepise se Bardhe ne nje moment relaksi
ku bie ne sy trupi i mireformuar dhe me muskuj i presidentit.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 23, 2008 7:05 pm

Maria Grazia Cucinotta, “spiune” ne Shqiperi

22/12/2008 20:15Nje
shprehje italiane thote; “E bukur dhe e afte!“. Eshte rasti i Maria
Grazia Cucinotta-s. Mes nje sere impenjimesh ne vendin e saj, ajo ka
zgjedhur te ndermarre nje tjeter ne Shqiperi. Behet fjale per nje rol
ne serialin “Familjet” qe po prodhohet nga DigitAlb.

“Ideja
m’u duk zbavitese, por edhe fakti qe po bej dicka te re dhe qe jam ne
nje vend qe nuk e njihja me pare. Gezohem qe po njoh nje Shqiperi
ndryshe nga si pershkruhet ne gazeta dhe televizion. Eshte nje vend
fantastik, me njerez mikprites qe me bejne te ndihem si ne shtepine
time. Jam e lumtur qe po punoj me ta ne nje vend ku mund te rikthehem”,
thekson aktorja italiane. Ne vijim te intervistes per Top
Channel, ajo ka zbuluar dicka rreth rolit ne serial. “Roli eshte paksa
i vecante, i nje spiuneje. Nje rol qe nuk ka nje fund, pasi mbetet
misterioz. Nuk dihet nese eshte i vertete, apo enderr”, shton
Cucinotta.
Ajo flet edhe per endrren e saj qe femije. “Kur
jam larguar nga Sicilia per ne Milano, nuk mendoja te punoja ne boten e
modes apo te kinematografise. Doja nje pune qe te me mundesonte nje
jete te re. Isha me fat sepse me punesoi nje agjenci modelesh. Nga moda
kalova ne televizion e me pas ne kinematografi. Por gjithcka ishte
ceshtje fati. Me pane, bera nje prove qe shkoi mire. Prej atehere nuk
pushova me se punuari”, shton bukuroshja italiane, e cila flet edhe per
projektet e se ardhmes. “Jam duke u marre me prodhimin e tete
filmave. Njeri ka dale ne kinema dhe sapo ka perfunduar filmi
“L’imbroglio nel lenzuolo”, te cilin e kam shume per zemer”, pohon ajo,
duke shtuar se duhet qe nje njeri te kete fat per te vazhduar nje
karriere te tille. “Fati ndihmon ne raste te tilla, por edhe te
qenurit i sinqerte me vetveten. Pasi bera modelen per dy muaj, kuptova
qe nuk ishte rruga e duhur, pasi nuk kisha trup te pershtatshem per
veshjet dhe pata kurajon per te thene: Mjaft, te provoj dicka ndryshe!
Pra ne jete duhet te provosh te realizosh endrren tende, por nese
kupton se nuk eshte rruga e pershtashme per ty, duhet te provosh diku
tjeter. Arti eshte i pafund dhe te jep me mijera mundesi. E rendesishme
eshte te gjesh rrugen qe te perfaqeson me mire”, perfundon aktorja
Cucinotta, e cila eshte e ftuar ne “Show 2009”, te cilin Top Channel do
t’a transmetoje me date 1 janar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 23, 2008 7:05 pm

Bie akuza per vrasje ndaj aktorit te “Sopranot”

23/12/2008 09:55Bie
akuza per vrajse ndaj ish-aktorit te serialit “Sopranot”, Lillo
Brancato. Gjykata e Nju Jorkut e shpalli ate te pafajshem per vrasjen e
nje agjenti te policise, ndersa denoi me burgim te perjetshem nje
bashkepunetor te tij.

32-vjecari tashme
akuzohet per tentative grabitje dhe mund te denohet me tre vjet burg.
Aktori tentoi te grabiste droge se bashku me nje kriminel profesionist
ne nje apartament ne Bronx.

Ata ishin pikasur nga nje polic jashte kohes se sherbimit, i cili mbeti i vrare.

Brancato
nuk ishte i armatosur dhe u shall i pafajshem per akuzen e vrasjes.
Brancato mund te lirohet shume shpejt, pasi eshte arrestuar qe prej
vitit 2005.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 23, 2008 7:31 pm

Warner akuzon YouTube per pirateri

23/12/2008 09:55YouTube,
faqja e njohur e internetit, po perballet me nje proces gjyqesor, pasi
akuzohet nga nje shtepi diskografike per transmetimin pirat te
videoklipeve, qe ka prodhuar kjo shtepi.

Warner
Music Group ka kerkuar qe YouTube te heqe nga faqja videot e artisteve
te saj. Negociatat per nje kontrate mes tyre jane mbyllur, pasi Warner
kerkoi me shume para per te lejuar transmetimin e muzikes se saj ne
kete faqe.

YouTube ka marreveshje edhe me shtepi te tjera
diskografike, si Universal Music, Sony dhe EMI Music. Analistet thone
se ky veprim i Warner do te nxise edhe kompanite e tjera te kerkojne me
shume para.

Mijera video te artisteve te njohur si Madonna,
Red Hot Chilli Peppers dhe Kid Rock, rrezikojne tani te hiqen nga faqja
e YouTube.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 24, 2008 8:07 pm

Courtney Cox, martesa e con tek psikologu

23/12/2008 18:55Courtney
Cox ka nisur terapine intensive tek psikologu per te hequr nga koka
idene se ka ardhur koha per t’u divorcuar nga bashkeshorti.

Protagonistja
e “Friends” kerkon me cdo kusht te mbaje ne jete martesen me kolegun
David Arquette, me te cilin ka lidhur kurore qe ne vitin 1999 dhe me
cilin ka lindur nje vajze. “Dua t’u mbyll gojen gjithe zerave
qe flasin per divorc. Une mendoj se martesa eshte e perjetshme derisa
vendosim te lidhim kurore”, thote Cox ne nje interviste dhene per
tabloidin “Daily Mail”. Me tej, ajo ka zbuluar se prej disa
kohesh po ndjek terapine tek nje psikolog. “Si mund te jemi te sigurt
se nje dite nuk do shkojme drejt divorcit? Ngelem e shokuar kur degjoj
se disa njerez divorcohen disa here dhe prandaj kam vendosur te punoj
me kete gje”, shton aktorja amerikane, e cila kerkon te levize te
gjithe guret per te shpetuar martesen 9 vjecare. “Terapia me
ndihmon mua dhe David pasi martesa kerkon perkushtim. Nuk e di cfare me
ka rezervuar e ardhmja, por nuk dua qe divorci te jete nje skenar i
mundshem”, perfundon Cox, e cila, mesa duket nuk kerkon te kete te
njejtin fund qe shoqja e saj, Jennifer Aniston pati me Bred Pitt dhe
tani eshte krejt e vetme.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 24, 2008 8:09 pm

Shitet kitara e shkaterruar nga Kurt Cobain

24/12/2008 10:20Nje kitare Fender Mustang e shkaterruar nga ish-lideri i “Nirvana”, Kurt Cobain, eshte shitur per 100 mije dollare.
Kitara ishte shkaterruar gjate nje turneu te artistit ne New Jersey dhe i eshte shitur nje koleksionisti privat. Blerja
eshte konfirmuar nga Jacob McMurray, perfaqesues i Experience Music
Project ne Seattle, muzeu ne te cilin ishte ekspozuar me pare kitara e
kengetarit, qe u vetevra ne vitin 1994.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 24, 2008 8:10 pm

Britani, lind “kopja” e Leona Lewis

23/12/2008 18:10Alexandra
Burke ka mahnitur me talentin e saj ne “X Factor” versioni anglez, duke
bere qe ajo te korre nje sukses te madh menjehere pas mbarimit te ketij
spektakli.

Pasardhesja e Leona
Lewis, e cila ka dale nga i njejti program, ka te njejten ngjyre lekure
dhe pothuajse nje ze te ngjashem me Lewis, ka pushuar majen e
klasifikimit britanik me kengen e saj te pare “Hallelujah", duke shitur
menjehere rreth 600 mije kopje.
Kjo kenge eshte vleresuar
shume edhe nga juria e spektaklit, por sipas analisteve, tashme duhet
pare nese Burke do vazhdoje te shkelqeje duke na dhuruar gjithmone
pjese te tilla. Burke ka thyer gjithashtu edhe nje rekord jo te
pakonsiderueshem. Singelli “Hallelujah” eshte i vetmi i shitur
ne kaq shume kopje per nje kohe kaq te shkurter ne te gjithe historine
e muzikes britanike.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 24, 2008 8:10 pm

Shitet 5300 dollare shamia e Johansson

24/12/2008 12:30Shamia e perdorur nga aktorja Scarlett Johansson eshte shitur per 5300 dollare ne nje ankand ne faqen e internetit eBay.
Johansson
ishte e ftuar ne talk show-n amerikan “Tonight”, kur prezantuesi Jay
Leno i dha asaj nje shami prej letre, pasi ishte e semure me grip.

Parate
e fituara do te shkojne per bamiresi, sipas zgjedhjes se aktores. Nuk
eshte hera e pare qe aktorja shet sende te saj ne internet per te
perdorur parate per bamiresi.

Nje adhurues i saj pagoi 20 mije paund per nje bisede 20-minuteshe me te.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 24, 2008 8:11 pm

Lance Armstrong, ne pritje te femijes se katert

24/12/2008 12:35Lance Armstrong dhe e dashura Anna Hansen jane ne pritje te femijes se tyre te pare, njoftoi revista “People”.
"Femija do te linde ne muajin qershor dhe familjet tona po presin me padurim”, tha ciklisti ne nje deklarate.

"Shpresoj
te respektojne privacine tone, pasi duam t’i kalojme festat si nje
familje”, ka thene ai. 37-vjecari, shtate here fitues i Turit te
Frances, deklaroi ne muajin shtator se do te rikthehej ne sport, pas
kurimit nga kanceri.

Ai ka edhe tre femije te tjere me
ish-bashkeshorten Kristin, me te cilen u divorcua ne vitin 2003. Ata
linden me farezim artificial, pasi Armstrong i nenshtrohej
kimioterapise.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 26, 2008 5:42 pm

ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 26, 2008 8:02 pm

zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vl_girl
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1575
Name : 0
Points : 509
Registration date : 07/11/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 27, 2008 3:50 am

Cikago, nė shitje shtėpia e Al Capones
Njė shtėpi, pronė e Al Capones nė njė lagje tė njohur tė Cikagos ėshtė nė shitje pėr 450 mijė dollarė.


Njė shtėpi, pronė e Al Capones nė njė lagje tė njohur tė Cikagos ėshtė nė shitje pėr 450 mijė dollarė.
Banesa ishte marrė nė vitin 1923 nga gangsteri me njė kontratė tė formosur nga e mėa, teresa dhe nga gruaja, Mae. Nė tė janė gjetur aksesorėt qė janė pėrodrur pėr tė falsifikuar librat kontabėl. “Mendoj se shtėpia ka ende njė vlerė historike”- thtė pronarja, Barbara Hogsette, 71-vjec, qė e mori kėtė shtėpi nė vitin 1963.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 27, 2008 11:37 am

PNUD nderon Arta Dobroshin me titullin “Kampione”

25/12/2008 09:30PNUD
ka nderuar aktoren kosovare Arta Dobroshi, me titullin “Kampione e
objektivave te zhvillimit te Mijevjecarit ne Kosove”. Aktorja per kater
vjet do te punoje ne programet kunder varferise, permiresimit te
shendetit dhe shkollimit te femijeve.

“Jam
teper e nderuar per titullin”, u shpreh aktorja perpara te pranishmeve.
Shefi PNUD-it, Frode Mauring e falenderoi ate per pranimin e titullit. “Ju
uroj per sukseset ne karrieren tuaj ne kinema dhe ndihmen qe do te
jepni duke u bere kampione e objektivave te Mijevjecarit”, tha ai. Dobroshi
do te angazhohet ne veprimtarite per fuqizimin e grave, luften kunder
semundjeve ngjitese dhe mbrojtjen e mjedisit. Ajo bashkohet ne kete
mision me futbollistin e kombetares Lorik Cana dhe regjisorin e
Teatrit, Zoran Ritic.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 27, 2008 11:38 am

Nderron jete shkrimtari Harold Pinter

25/12/2008 19:20Shkrimtari
dhe dramaturgu britanik, i cili u nderua me cmimin Nobel per letersine
ne vitin 2005, Harold Pinter, ka nderruar jete ne moshen 78 vjecare.

Lajmin
e ka bere te ditur bashkeshortja e tij Antonia Fraser. Pinter
konsiderohej nje klasik i dramaturgjise, i njohur per qendrimet e prera
politike. Ai ka shkruar me shume se 30 vepra teatrale, por ka
punuar edhe ne lemin e poezise e regjisures. Harold Pinter lindi ne
Londer ne 10 tetor 1930 dhe e nisi karrieren teatrale si aktor pasi
frekuentoi disa shkolla aktrimi. Karriera e tij si dramaturg
nisi ne rastesisht ne vitin 1957 kur shkroi per 4 dite nje pjese te
titulluar “Dhoma” dhe ne te cilen u duken qarte dhuntite e tij te
vyera. Mes veprave te tij me te mira vecohen, “The Dumb Waiter", "The
Birthday Party", "The Caretaker" etj, ndersa impenjimi i tij publik dhe
politik u shfaq gjate kohes se qeverisjes se kryeministres Thacher.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 27, 2008 11:38 am

Vetevritet aktori i “Sopranot”

26/12/2008 09:35Njeri prej protagonisteve te serialit te njohur televiziv, “Sopranot”, eshte vetevrare.
John
Costelloe, aktori qe interpreton te dashurin e nje bosi homoseksual ne
serial, ka qelluar veten me arme zjarri ne apartamentin e tij ne
Brooklyn ne Nju Jork. Trupi i tij i pajete u gjet nje jave me
pare, pasi familjaret e tij kishin denoncuar zhdukjen e 47-vjecarit.
Shkaqet qe e cuan aktorin drejt ketij akti, nuk dihen ende.Costelloe kishte interpretuar edhe ne disa filma mes te cileve “Billy Bathgate”, “Black Rain”, “Celebrity”, etj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 27, 2008 11:39 am

Ndahet nga jeta kengetarja Eartha Kitt

26/12/2008 09:45Kengetarja, kercimtarja dhe aktorja amerikane Eartha Kitt eshte ndare nga jeta ne moshen 81-vjecare.
Publicisti
i saj Andrew Freedman tha se ajo vuante nga kanceri ne zorren e trashe.
Kitt ishte nje nder artistet e paket qe domimuan ne ceremonite e
ndarjes se cmimeve Tony, Grammy dhe Emmy. Ajo interpretoi
personazhin e Catwoman ne serialin “Batman” te viteve ’60 dhe u be e
njohur per disa kenge hit, si “Old Fashioned Girl”, “C'est Si Bon” dhe
“Santa Baby”. Kitt u perfshi ne listen e zeze ne SHBA ne fund
te viteve ’60 pasi foli kunder luftes se Vietnamit. Ne vitet ’80 Eartha
u shfaq ne disa filma, si “Where Is My Man”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 27, 2008 11:39 am

Lopez, agjent privat per te kontrolluar bashkeshortin

26/12/2008 19:20Pasi
ka hedhur poshte zerat per nje krize te mundshme ne cift, Jennifer
Lopez nuk humbet kohe per te kontrolluar ne cdo hap bashkeshortin Marc
Anthony.

Kengetarja portorikane ka
punesuar nje agjent privat per te ndjekur te gjitha levizjet e Anthony
ndersa ai po zhvillon nje turne. Gjirthesesi edhe ky gjest ka ndezur
zerat se cifti i martuar ne vitin 2004 i ka ditet e numeruara. Asgje
nuk eshte e pabazuar pasi si ne New York ashtu edhe ne Los Angeles,
Marc eshte pare ne shoqerine e disa bukurosheve. Para pak muajsh, Lopez
lindi binjaket Max dhe Emme, te cilet mund ta bashkonin me shume me
familjen, por mesa duket qe prej asaj kohe gjithka po merr te
tatepjeten per familjen Anthony.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Show Biz....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Show Biz....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: KINEMA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website