Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Show Biz....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Jan 14, 2009 7:39 pm

Winehouse, 5 milione sterlina rrezikohen nga divorci

13/01/2009 20:20Rreth
20 muaj pas dasmes se zhvilluar ne Miami, gjithcka ka perfunduar mes
kengetares britanike Amy Winehouse dhe bashkeshortit te saj, Blake
Fielder-Civil.

Muzikanti qe
aktualisht ndodhet ne burg ka nisur procedurat per ndarjen zyrtare nga
kengetarja e “Fade 2 Black”. Divorci eshte nje levizje e zgjuar per
Fielder-Civil, i cili ne kete menyre do fitoje plot 5 milione sterlina.
Lajmin e ben te ditur shtypi britanik qe citon avokatin e
muzikantit, Henri Bradman por nje gje te tille e kane pranuar edhe
mbrojtesit ligjire te Winehouse. Pasuria e kengetares vleresohet deri
ne 10 milione sterlina dhe sipas ligjit britanik, Civil perfiton
gjysmen e saj, por rruga per te arritur deri ne kete pike nuk do jete e
thjeshte. Cifti ka pasur perhere nje marredhenie plot ulje e
ngritje per shkak te problemeve me drogen qe ata kane pasur. Nderkohe,
gjate javeve te fundit Amy ndodhet ne Karaibe ku duket se ka rigjetur
shpresen per te jetuar dhe dashurine e radhes. Ajo eshte pare ne
shoqerine e aktorit Josh Bowman, ndersa tatuazhi ne trup me emrin e ish
bashkeshortit do te shuhet shume shpejt.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Jan 14, 2009 7:39 pm

Shqiperia jashte gares per “Oscar”-in

13/01/2009 22:45Filmi
“Trishtimi i zonjes Shnajder” eshte jashte gares per cmimin “Oscar” ne
kategorine e filmit me te mire te huaj. Juria ka zgjedhur nente filma
nga 65 gjithsej, midis te cileve ishte dhe filmi i Pirro Milkanit.

Lista
e nente filmave te zgjedhur nga komisioni jane “Revanche” (Austri),
"The Necessities of Life" (Kanada), "The Class" (France), "The Baader
Meinhof Complex" (Gjermani), "Valzer con Bashir" (Izrael), "Departures"
(Japoni), "Tear This Heart Out" (Meksike), "Everlastings Moments"
(Zvicer), "3 Monkeys" (Turqi). Jashte liste eshte edhe filmi italian “Gamorra” i bazuar ne librin e Roberto Savianos.Me
22 janar do te behet nje tjeter perzgjedhje ku do te zgjidhen pese
filmat qe do te garojne per cmimin e madh per kategorine e filmit te
huaj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Jan 14, 2009 7:39 pm

Hong-Kong, promovohet kozmetika e femrave te modes

14/01/2009 09:25Kater
bukuroshe, aktore dhe modele, moren pjese ne Hong-Kong, ne promovimin e
linjes se re kozmetike qe perdoret nga femrat e botes se modes dhe
artit.

Ne promovimin e linjes SK-II, kater personazhet e njohura aziatike percollen sharm dhe hijeshi me prezantimet e tyre.

Dy prej tyre kane bere per 10 vite me radhe reklamen e produktit kozmetik.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Jan 14, 2009 7:40 pm

Jackie Chan, mjeshter ne filmin “Djali i karatese”

14/01/2009 13:35Jackie Chan do te jete protagonist ne realizimin e ri te filmit “Djali i karatese”.
Aktori
i njohur per rolet ne filmat me artet e luftes, do te interpretoje
personazhin e mjeshtrit Miyagi, qe ne filmin e vjeter interpretohej nga
Pat Morita.

Ndersa nxenesin e luajtur dikur nga Ralph Macchio, do ta interpretoje djali i Will Smith, Jaden Smith.

Ky
i fundit ka pasur dy role ne filmat “Ne kerkim te lumturise” dhe
“Ultimatum tokes”. Xhirimet e filmit do te nisin ne Pekin ne vitin 2009
dhe mes producenteve te filmit do te jete edhe Will Smith.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Jan 14, 2009 7:40 pm

Leonard Cohen humb kursimet, i kthehet skenes

14/01/2009 10:40Veterani
i muzikes rock, Leonard Cohen, eshte detyruar t'i kthehet skenes pas 15
vjetesh, pasi menaxheri i biznesit te tij humbi gjithe kursimet
pensionale.

74-vjecari do te mbaje
koncertin e pare ne SHBA, ne Beacon Theatre ne Nju Jork me 19 shkurt.
Biletat e koncertit pritet te dalin ne shitje diten e premten. Koncerte
do te mbahen edhe ne Kanada, Europe, Zelanden e Re dhe Australi.

Pas nje turneu ne fillim te viteve ’90, kengetari u terhoq ne nje mal prane Los Anxhelosit, per t’u bere murg budist.

Ne
2005, Cohen tha se ish-menaxheri dhe e dashura Kelley Lynch
keqadministruan pasurine 5 milione dollareshe dhe ai mbeti me 150 mije
dollare. Cohen u be i famshem ne vitet ‘60 me poezite, kenget dhe
veprat e tij, te cilat bazoheshin ne nje romance te vecante.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Jan 14, 2009 7:41 pm

Spiderman, tani ne variantin homoseksual

14/01/2009 12:45Heroi i famshem i kinemase Spiderman, do te shfaqet ne versionin gei.
Krijuesi
i filmit, Stan Lee eshte gati te prezantoje heroin e pare homoseksual
te historise. Ylli i basketbollit Thom Creed do te fshehe superfuqite e
tij bashke me seksualitetin.

86-vjecari Stan, qe ka krijuar
edhe personazhet e Hulkut dhe X-Man, do ta xhiroje dramen ne SHBA dhe
nese do te kete sukses, ajo do te shfaqet edhe ne Britani. Ideja
krijuesit i erdhi nga nje personazh gei i romanit ”Hero” te shkrimtarit
Perry Moore.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Jan 14, 2009 7:41 pm

Oferta e pare ne kinema per Amy Winehouse

14/01/2009 12:25Mberrin oferta e pare kinematografike per Amy Winehouse.

Nese
do te arrije te shkeputet nga droga, kengetarja mund te luaje rolin e
nje mesueseje muzike, ne nje shkolle problematike, nje rol i ngjashem
me ate te Michelle Pfeiffer, “Dangerous Minds”.

25-vjecares i
eshte derguar nje dokument nga Universal Pictures, ndersa eshte
zgjedhur edhe nje person, qe do ta ndihmoje per te mesuar te aktroje.
Gjithesesi, drejtuesit e kompanise kerkojne qe ajo te vazhdoje
rehabilitimin nga droga.

Jonathan Rhys Meyers pritet te jete
partneri i saj ne film. Oferta do te anulohet, nese nuk permiresohet
gjendja shendetesore dhe mendore e kengetares.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Jan 14, 2009 7:42 pm

Megan Fox, xheloze per Salma Hayek

14/01/2009 12:25Edhe pse eshte cilesuar femra me seksi ne bote, aktorja Megan Fox ndihet e pasigurte dhe nuk eshte e kenaqur me fizikun e saj.
Ajo ka deklaruar se i vjen per te vjelle nga trupi mashkullor qe ka.

“Kur
shoh veten ne pasqyre, ngjaj me aktorin Alan Alda”, ka thene ajo. Si te
mos mjaftojne ankesat per pamjen, kur thote se ndihet e tmerruar dhe ne
siklet me veten, aktorja eshte e pakenaqur edhe me gjoksin.

Ajo
ka pranuar se eshte xheloze per aktoren Salma Hayek. “Me pelqen pamja e
Salma Hayek. Ajo duket e bukur dhe do te doja te kisha gjoksin e saj”,
tha Fox.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 4:52 pm

Piktura e Putin, rekord shitjeje ne Rusi

19/01/2009 09:05


Kryeministri
rus Vladimir Putin shfaqet edhe si piktor. Edhe pse ai eshte amator ne
art, nje prej tabllove te tij eshte shitur per 1,15 milion dollare ne
nje akand bamiresie ne Shen Peterburg.

Piktura
qe pasqyron deboren qe shihet duke rene permes dritares, eshte
perfunduar nga nje artist profesionist, ka firmen e Putin ne te dhe
prezantohet me fjalet: “Ketu eshte nje artist i ri”. Ajo eshte
bere nje prej pikturave me te shtrenjta te shitura ndonjehere ne Rusi,
ose ka kushtruar me shume se versioni i katert i “Katrori i zi” te
Kazimir, qe u ble nga muzeu “Hermitage” ne vitin 2004.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 4:53 pm

Akuza e Armani: Dolce & Gabbana me kopjojne

19/01/2009 11:05


“Dolce
& Gabbana” me kopjojne, ndoshta me pas do te mesojne”. Akuzat vijne
nga stilisti i njohur Giorgio Armani, qe ka shfyre dufin pas sfilates
se Emporio Armani.

Armani i eshte
referuar nje modeli ne sfilaten e D&G ne Milano, ku nje pale
pantallona i jane dukur te ngjashme me nje model te prezantuar ne nje
sfilate te koleksionit te kaluar, pjese e Emporio Armani.

Kur
ka pare modelin, stilisti ka qeshur dhe me pas ka hedhur batuten. Leo
Dell’Orco, krahu i djathte i Armanit, kishte shfaqur foton e
pantallonave D&G prane modelit te ngjashem te Armanit.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 4:55 pm

Campbell, te dashurit: Zgjidh pokerin, ose seksin19/01/2009 12:15Naomi
Campbell ndihet e lene pas dore. Mesohet se i dashuri i saj Vladimir
Doronin, perpara se te takoje topmodelen britanike, kalon cdo mbremje
ore te tera perpara kompjuterit per te kontrolluar posten elektronike
dhe per t’iu kushtuar hobit te ri, pokerit ne internet.

E
zemeruar per mungesen e vemendjes, Naomi i ka vendosur ultimatumin: Te
ndryshoje, ose do te flere vetem. Manjati rus sipas “Metropolitan Post”
eshte bere frekuentues i rregullt i “Everest Poker”, nje nga faqet me
te klikuara nga VIP-at. Ky pasion ka prekur me pare edhe Hugh Grant,
Gerard Depardieu dhe Paris Hilton, por kjo mund te kushtezoje edhe
martesen e tij me topmodelen.

Disa jave me pare ai i kishte
propozuar per martese, por me kushtin qe Naomi te kthehej ne ortodokse.
Tani eshte modelja qe vendos kushte: Stop lojes ne internet, ose nuk ka
seks.

Nderkaq, mesohet gjithashtu se i dashuri i ka kerkuar modeles te heqe dore nga alkooli.

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Tue Jan 20, 2009 9:19 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 4:56 pm

Gabimi, Katy Perry merr cmimin e Rihannes

19/01/2009 12:20

Kengetarja
amerikane Katy Perry ka marre gabimisht nje cmim, qe ishte destinuar
per Rihannen ne nje ceremoni te ndarjes se cmimeve muzikore ne France.

Perry
mori trofeun per kengen me te mire te huaj ne ceremonine e NRJ Awards
ne Kane, duke menduar se ishte ajo fituesja, por ne fakt cmimi ishte
rezervuar per kengen “Disturbia”.

Por fatmiresisht, gabime nuk
pati ne vleresimin e saj per albumin me te mire nderkombetar, ndersa te
tjere fitues ishin Enrique Iglesias, Pussycat Dolls and the Jonas
Brothers.

Kengetari francez Christophe Mae fitoi dy cmime per kengen me te mire franceze dhe per kengetarin me te mire mashkull.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 4:59 pm

U2, "Get on your boots" transmetohet ne radio
19/01/2009 18:50

Perfundon pritja e gjate e fansave te grupit irlandez U2 per te degjuar nje kenge te re.
Qe
prej dites se sotme, ne radiot e mbare botes eshte transmetuar kenga
"Get on your boots", pjese e albumit "No line on the Horizon" qe pritet
te dale ne muajin mars. Pjesa eshte nje miksim mes historise moderne
dhe asaj te shkuar te grupit. Per kete kenge Bono & Co kane
punuar ne Marok per te marre nga vendi afrikan nje pjese te motive te
muzikes krahinore te zones Faz. Nderkohe, banda irlandeze nuk ka
munguar as ne koncertin madheshtor te organizuar ne Uashington ne prag
te ceremonise se betimit te presidentit Barak Obama.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 5:00 pm

50 Cent zgjeron perandorine e biznesit

20/01/2009 12:00


Reperi
50 Cent, qe ka nje shtepi diskografike, nje linje veshjesh, aktron dhe
shkruan libra, tani e ka zgjeruar perandorine e tij edhe me prodhimin e
filmave.

Ai e ka promovuar ndermarrjen e
tij me te re ne javen e Sundance Film Festival. Kengetari deklaroi per
Reuters se nuk eshte i shqetesuar per nisjen e nje biznesi te ri,
ndonese ndodhemi ne nje kohe krize financiare.

"Nuk mendoj se kriza do ndikoje tek une, pasi nuk trembem te investoj disa para, nese do te me duhet ta bej”, ka thene ai.

50
Cent ben pjese ne listen e 100 njerezve me te pasur te publikuar nga
“Forbes” dhe gjate vitit te kaluar ai nxori 150 milione dollare te
ardhura.

Kompania e ngritur prej tij per prodhimin e filmave,
Cheetah Vision ka tashme tete skenare dhe nder filmat e pare qe do te
prodhohen eshte "The Dance", ku ai do te interpretoje perkrah Nicolas
Cage.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 5:02 pm

Londra cmendet per ciftin Di Caprio-Winslet


19/01/2009 18:20


Premiera
e filmit "Revolutionary Road" me protagonsite ciftin e filmit “Titanic”
ka ngjallur interes mjaft te madh ne “Odeon Leicester Square” te
Londres.

Por edhe ne kete premiere
eshte folur pes skenat erotike mes dy protagonisteve dhe reagimin e
bashkeshortit te Winslet, Sam Mendes. “Ai nuk eshte xheloz. Une nuk jam
nje pornostar por nje profesioniste”, ka theksuar aktorja, duke shtuar
se skena te tila bejne pjese ne punen e saj. “Kjo me justifikon
sepse nese shfaqem nudo ne filma nuk eshte se e bej me qejf por besoj
verberisht ne ate qe bej dhe Sam me ka mbeshtetur ne gjithcka”,
shprehet aktorja e cila ka marre nje cmim Golden Globe si aktorja me e
mire. Per kete ceshtje ka folur edhe Leonardo DiCaprio. “Gjate
skenave intime jam ndier shume mire, jo vetem sepse Kate eshte nje prej
mikeshave te mija me te mira, por edhe sepse ate dhe Sam i shikoj si
nje familje”, thekson Di Caprio.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 5:03 pm

Milano, Armani e Cavalli prezantojne koleksionet

20/01/2009 12:00


Giorgio Armani dhe Roberto Cavalli prezantuan ne Milano koleksionin e ri te veshjeve vjeshte – dimer, per meshkuj.
Ne
sfilaten e Armanit ishte i pranishem edhe futbollisti i njohur jo vetem
per lojen ne fushe, po edhe si nje ndjekes i mire i modes, David
Beckham. Koleksioni perfaqeson nje tendence zbutjeje.

Ndersa
Cavalli erdhi ne koleksionin e tij me veshje prej mendafshi dhe sateni.
Edhe pse ne nje kohe krize ekonomike, stilistet nuk kane hequr dore nga
nga veshjet luksoze

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 5:05 pm

Brad Pitt: Me shqeteson menyra si do te vdes

20/01/2009 11:35


Aktori Brad Pitt ka deklaruar se nuk i trembet plakjes, por
eshte i shqetesuar per menyren si do te vdese.

Pitt,
qe festoi 45-vjetorin muajin e kaluar, ndodhej ne Berlin ne premieren e
filmit “The Curious Case Of Benjamin Button”, ku ai interpreton nje
person qe lind ne moshen 80-vjecare dhe kthehet pas ne vite.

"Nuk
jam i frikesuar per vitet qe kalojne, por nga se do te vdes”, tha ai ne
nje konference. "Zjarri dhe hapesirat e ngushta nuk me joshin. Nje
peshkaqen do te ishte interesant”, shtoi aktori.

Filmi tregon
historine e dashurise mes Benjamin Button dhe Daisy, qe luhet nga Cate
Blanchett, si dhe per trishtimin me te cilin perballet cifti, kur njeri
rinohet e tjetri plaket.

I pyetur se cila ishte ajo gje qe do ta bente te qante, Pitt u pergjigj: “Une nuk qaj, jam njeri shume i forte”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Jan 20, 2009 5:07 pm

Jennifer Lopez rivendos unazen e marteses

20/01/2009 13:15


Unaza e marteses shkelqen serish ne doren e Jennifer Lopez.
Pak
dite pas thashethemeve qe shkaktoi mungesa e saj ne ceremonine e
ndarjes se Golden Globes, kengetarja dhe aktorja eshte shfaqur serish
me unazen dhe per me teper perkrah bashkeshortit Marc Anthony.

Ata
kane marre pjese ne nje mbremje gala, Latino Inaugural Gala 2009 ne
Uashington. Mesa duket unaza ka shkuar kesaj here me fustanin blu, qe
ajo kishte veshur. Lopez e kishte justifikuar heqjen e unazes, duke
thene se nuk i shkonte me fustanin e veshur ne ceremonine e Globit te
Arte.

Prej disa kohesh qarkullojne zera se cifti, qe ka dy
femije binjake, Max dhe Emme, ndodhen ne prag te divorcit dhe se do ta
njoftojne ndarjen diten e Shen Valentinit.

Por zedhenesit e tyre kane thene se te gjitha keto deklarata jane te pabaza.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:03 pm

Renne Zelweger, e dashuruar me nje gazetar

22/01/2009 12:55Renne Zelweger nuk eshte me single. Aktorja qe prej vitit
2005 ka kaluar vetem flirte pa shume rendesi, eshte dashuruar serish.

“New York Post” ben te ditur se Renee eshte fejuar me Dan Abrams,
nje gazetar shume i njohur ne SHBA.
Ata jane fotografuar gjate nje darke romantike fundjaven e kaluar.

Nderkaq,
nga stafi i aktores nuk ka mberritur asnje reagim. Ne fillim te vitit
ajo ishte shprehur ne nje interviste se kishte disa projekte, por pa
zbuluar asgje. "Ka pak mundesi qe te njoh ndonje person, por nuk ndihem
bosh”, ka thene aktorja.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:04 pm

Gwyneth Paltrow, skena erotike ne "Two Lovers"

22/01/2009 13:05Gwyneth Paltrow shnderrohet ne femer fatale, provokuese dhe
sensuale ne filmin e saj te ri “Two Lovers”.

Filmi
do te shfaqet ne kinemate amerikane ne 13 shkurt. Paltrow luan rolin e
nje fqinje misterioze dhe seksi, qe zhvishet ne dritare dhe ben seks ne
telefon me fqinjin e saj, qe interpretohet nga Joaquin Phoenix.

Filmi i regjisorit James Gray pershkohet nga disa skena erotike dhe ne
njeren prej tyre aktorja zbulon edhe gjoksin.

Filmi
trajton historine e Leonard Kraditor (Joaquin Phoenix), qe pas nje
periudhe te veshtire dhe nje tentative per vetevrasje, largohet nga
shtepia e prinderve. E ema mundohet ta qetesoje duke e njohur me nje
vajze, marredhenia me te cilen shkon mire deri ne momentin qe shfaqet
Paltrow.

Ajo perpiqet me cdo kusht te terheqe vemendjen e djalit, nga telefonatat
erotike, deri tek zhveshja ne dritare.

Pavaresisht nje roli krejtesisht te ri, Paltrow eshte vleresuar pozitivisht ne
Festivalin e Kanes, ku eshte prezantuar filmi.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:05 pm

Publikohen kandidaturat per cmimet Oscar

22/01/2009 15:05Publikohen
filmat kandidate, prej te cileve do te dale fituesi naten e ceremonise
se Oscar-ve qe do zhvillohet ne 22 janar ne Los Angeles.

Filmi
“Milk” me protagonist Sean Penn eshte nominuar ne 8 kategori, nder te
cilat me te rendesishmet jane; “Filmi me i mire”, “Aktori me i mire”,
“Regjia me e mire” dhe “Aktori joprotagonist me i mire”. Me shume
kandidatura mori filmi “The Curious Case of Benjamin Button”, me
protagonist Brad Pitt, me 13 te tilla. “Slumdog Millionaire”,
me regji te britanikut Danny Boyle, ndodhet pas tij me 10 kandidatura.
8 kandidatura ka marre edhe “Dark Knight”, ku aktori i ndjere Heath
Ledger do te jete ne gare per “Aktori me i mire joprotagonist”. Gjashte
kandidatura kane shkuar filmin e animuar "Wall-E". Meryl Streep mori 15
kandidatura per rolin ne filmin “Doubt”, ndersa Kate Winslet u kandidua
per aktoren me te mire ne filmin “Daldry's The Reader”. Keto dy aktore,
te cilat e kane fituar edhe me pare cmimin Oscar do jene konkurrentet
me te forta ne garen per “Aktorja me e mire”, por nuk ngelen pas as
Anne Hathaway, Angelina Jolie e Melissa Leo. Ne kategorine
“Filmi me i mire”, perplasja do te jete mes, “The Curious Case of
Benjamin Button”, "Frost/Nixon", "Milk", "The Reader" dhe "The
Millionaire". Gara e regjisoreve do zhvillohet mes, David Fincher, Ron
Howard, Stephen Daldry dhe Gus Van Sant, ndersa “Aktori me i mire
protagonist” do dale mes emrave te Sean Penn, Frank Langella, Mickey
Rourke, e Brad Pitt. Ne kategorine “Aktori me i mire
joprotagonist” ku ben pjese Heath Ledger, ndodhen edhe Josh Brolin,
Robert Downey Jr, Philip Seymour Hoffman e Michael Shannon.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:05 pm

Clooney rikthehet ne serialin “E.R”

22/01/2009 18:25George Clooney do nise xhirimet per serialin “E.R” qe i siguroi
suksesin ne vitin 1994.

Aktori
amerikan do te veshe xhaketen e Dr. Doug Ross per t’i dhene fund
serialit te gjate dhe sipas “Entertainment Tonight”, keto seri do
transmetohen ne SHBA duke filluar qe nga data 2 prill. Xhirimet
nisen per here te pare ne vitin 1994 duke u inspiruar nga shkrimet e
Michael Crichton dhe te vena ne jete nga regjsori Stiven Spielberg. Ne
mars te vitit 2008, televizioni NBC ka nisur punen per xhirimet e
sezonit te 15-te qe do te jete edhe pjesa mbyllese e serialit. Ne
kasten e aktoreve bejne pjese edhe, Anthony Edwards, Sherry
Stringfield, Noah Wyle, Julianna Margulies dhe Carol Hathaway. Ne
pjesen mbyllese te serialit, producentet kane menduar te risjellin edhe
nje here ne vemendje protagonistet historike Noah Wyle, Eriq La Salle
dhe Anthony Edwards, duke bere nje mbyllje te denje pas 15 vjetesh.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:07 pm

Brazil, drame per ish kandidaten ne Miss World

22/01/2009 20:30Kandidatja
braziliane per evenimentin Miss World, Mariana Bridi da Costa eshte
prekur nga nje semundje e rralle, e cila i ka infektuar gjymtyret e
trupit.

Per momentin nuk behet
fjale per demtime te lehta, pasi ajo po lufton me vdekjen dhe mbahet ne
jete nga aparaturat e spitalit ne qytetin Serra. 20 vjecarja qe ka
marre pjese ne Miss World dhe Miss Universe, deri pak muaj me pare
vazhdonte te punonte si modele por tashme endrrat e saj duket se kane
marre fund. Sipas mjekeve, vajza eshte prekur nga bakteri
“Pseudomonas aeruginosa” qe shkakton infeksione te renda. Gjendja e
rende shendetesore ka ngjallur edhe reagimin e ashper te njerezve te
afert te modeles. Sipas mikut te ngushte te bukuroshes, Thiago
Simoes mjeket nuk moren masa ne momentin qe identifikuan semundjen,
duke shkaktuar rendimin e gjendjes shendetesore te 20 vjecares. Vajza
eshte shtruar ne 30 dhjetor ne spital dhe ne fillim mjeket dyshuan per
probleme me veshkat.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:07 pm

Zbulohet nje partiture e re e Moxartit

23/01/2009 09:35Dalin ne drite kompozime te reja te Moxartit.
Ne
France u interpretua per here te pare per publikun nje pjese e zbuluar
ne vitin 2007, e cila ka qene pjese e koleksionit privat te lene nga
kompozitori i madh. Partitura e panjohur me pare ishte krijuar per nje
sherbese fetare dhe u gjet ne Nante. Nderkaq,
dy dokumente te tjera, letra te familjes se Mozartit do te mund te
shihen nga publiku ne keshtjellen e Nantes per nje muaj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:09 pm

Depp, Paradis i refuzon unazen e marteses

23/01/2009 18:25Johnny
Depp eshte nje prej aktoreve me te njohur dhe te dashur ne
Hollywood
por kjo nuk do te thote se askush nuk mund ta refuzoje.

E
fejuara e tij, kengetarja franceze Vanessa Paradis, nuk e ka prnuar
unazen e marteses qe do zhvillohet ne muajin prill ne France.
Bukuroshja qe bashkejeton prej 10 vjetesh me Depp, ka refuzuar unazen,
pasi ajo i ka kerkuar aktorit dicka me perfekte. “Johny i dha
Vanessa-s nje unaze shume te bukur por ajo ia ktheu duke i thene se
deshiron dicka perfekte”, shprehet nje burim i afert prane ciftit.
Shume femra do te kishin prnuar nje unaze cfaredo, porn e rastin e
Paradis mesa duket gjerat ndryshojne shume.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Show Biz....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Show Biz....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 7 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: KINEMA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website