Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Show Biz....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:11 pm

Coleen, simbol i jetes se luksit

23/01/2009 18:55Dihet
tashme qe grate e futbollisteve jane nder te paktat bashkeshorte qe
mund te bejne nje jete luksi edhe pa pasur asnje merite personale.

Ndersa
burrat e tyre vrapojne sa nga nje cep i fushes ne tjetrin, ato shijojne
aperitivet ne krah te pishinave private dhe mes vilave luksoze, apo
diku larg mes palmave. Nje shembull i gjalle per gjithe kete eshte e
fejuara 22 vjecare e Wayne Roone, Coleen.
Bukuroshja
britanike i kalon oret mes dyqaneve luksoze dhe jetes se shtrenjte.
Kohet e fundit ajo eshte fotografuar ne ishujt Barbados me disa mikesha
te saj. Kjo eshte e disata here qe Coleen e braktis te fejuarin ne
Angli, duke shijuar lirine diku larg nen rrezet e diellit. Ne
vitin 2008 ajo ka regjistruar 9 udhetime, ndersa per krishtlindje ajo
ka marre nje makine Bentley dhurate nga sulmuesi i Manchester United,
me vlere 200 mije sterlina.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:12 pm

Shantazh Travoltes, dy te arrestuar

24/01/2009 04:55Policia
e Bahamasit ka arrestuar nje anetar te Senatit te Nassaus dhe nje
shofer ambulance, te dy te dyshuar se kane organizuar nje plan per t’i
marre para aktorit amerikan John Travolta.

Drejtuesi
i policise lokale, Marvin Dames eshte shprehur se senatori Pleasant
Bridgewater eshte ndalur te premten, nderkohe shoferi Tarino
Lightbourne u ndal gjate nates se sotme. Disa dite me pare u be
publik lajmi se dy te arrestuarit kishin kontaktuar aktorin amerikan
duke i kerkuar miliona dollare ne kembim te mospublikimit te disa
fotove te femijes se Travoltes qe transportohej ne spital me ambulance.
Djali 16 vjecar i aktorit humbi jeten pas nje semundjeje te pasherueshme.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:14 pm

Protagonistet: Do te kete “Sex & the City 2”

23/01/2009 12:40Konfirmohet
realizimi i “Sex & the City 2”. Protagonistet e filmit qe pasoi
serialin e suksesshem, Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia
Nixon dhe Kristin Davis, kane pranuar per te qene serish personazhe ne
filmin e dyte, raportoi “US Weekly”.

Nje burim deklaroi se nuk jane firmosur ende te gjitha kontratat, por kjo pritet te ndodhe se shpejti.

Me
pare revista “The Sun” njoftoi se producentet kane planifikuar te
vrasin njerin prej karaktereve, por qe nuk dihet se cili do te jete.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:14 pm

Patrick Swayze shkruan autobiografi

24/01/2009 14:25Patrick
Swayze do te hedhe ne nje liber kujtimet. Autobiografine ka nisur ta
shkruaje me bashkeshorten Lisa Niemi, por ende nuk dihet emri i
producentit, apo data e daljes se saj ne shitje, tha nje zedhenese e
aktorit.

Swayze, qe vetem pak dite me
pare doli nga spitali pasi u semur me pneumoni, vuan nga kanceri ne
pankreas dhe mund te kete edhe dy vjet jete.

Aktori eshte djali i nje koreografi dhe nje pronareje te nje shkolle kercimi,
prej nga mori edhe mesime baleti.

Rolet e tij me te njohura jane ato ne filmat "Dirty Dancing" dhe "Ghost".

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Jan 25, 2009 8:17 pm

Vdes modelja braziliane, Mariana Bridi da Costa

24/01/2009 10:35Vdes modelja 20-vjecare braziliane, Mariana Bridi da Costa.
Ajo vuante prej disa javesh nga nje semundje e pasherueshme,
(septicemia), qe shkakton helmim te gjakut nga mikrobet.

Mjeket
i prene asaj kembet dhe duart, pasi gjendja ishte perkeqesuar, ndersa
mengjesin e sotem modelja nderroi jete. Me pare ne perpjekje per t’i
shpetuar jeten, mjeket i kishin hequr asaj nje pjese te stomakut dhe te
dy veshkat.

20-vjecarja qe ka marre pjese ne Miss World dhe
Miss Universe, deri pak muaj me pare vazhdonte te punonte si modele,
por tashme endrrat e saj moren fund fund.

Septicemia eshte nje semundje e rralle, qe shkakton furnizimin e
pamjaftueshem me gjak dhe con ne shkaterrim te organeve.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:31 pm

Michael Jackson dergon "Thriller" ne Broadway

27/01/2009 12:50Albumi
me i shitur i te gjitha koherave, ai me titullin “Thriller”, i Michael
Jackson, do te shnderrohet ne musical ne teatrin e Broadway.

Producenti
James Nederlander, kompania e te cilit zoteron nente teatro te tilla,
konfirmoi se Jackson e ka miratuar projektin dhe eshte kujdesur edhe
per detajet me te vogla.

Musical-i, qe do te permbaje edhe
kenge nga albumi i 1979, “Off the wall”, eshte frymezuar nga videoja e
njohur e MTV-se e vitit 1983, ku Michael shfaqet ne versionin "zombie".


Videoja e regjisorit John Landis kushtoi atehere 500 mije dollare, shifra me
e larte e asaj periudhe.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:34 pm

Winehouse tenton te shpetoje martesen

27/01/2009 13:30Amy
Winehouse po ben perpjekjen e fundit per te shpetuar martesen.
Kengetarja ka paraqitur nje kerkese per te vizituar bashkeshortin Blake
Fielder Civil ne burg dhe do te kthehet nga pushimet ne Santa Lucia.

Edhe
pse ishte ajo qe kerkoi nisjen e procedurave te divorcit, Amy ka
nderruar mendje, pasi Blake i dorezoi dokumentat dy jave me pare.

Nje
mike e saj tha se britanikja po perpiqet te rregulloje gjerat dhe nese
Blake do te pranoje, do te kthehet serish tek ai. “Te shohim se cilin
do te pranoje, Amy-n, apo parate”.

Lajmi mund te jete nje goditje per partnerin e saj te fundit Josh Bowman,
me te cilin Amy kaloi dite te zjarrta ne ishull.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:36 pm

Geri Halliwell fejohet me milionerin italian

27/01/2009 13:30Ish-pjesetarja e grupit “Spice Girls”, Geri Halliwell fejohet me
milionerin italian Fabrizzio Politi.

Kane
mjaftuar vetem disa jave njohje, qe Politi t’i shprehe dashurine
kengetares britanike. Cifti eshte njohur ne nje klub nate ne Firence ne
muajin dhjetor.

Edhe pse Geri iu pergjigj negativisht pyetjeve
per nje lidhje te re te saj, ka qene menaxheri i saj qe ka njoftuar per
fejesen me biznesmenin, por ka shtuar se nuk ka plane per ndonje
martese te afert.

Halliwell ka nje vajze 2 vjecare nga lidhja e saj me skenaristin Sacha Gervasi.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:37 pm

Farrell-Knigtley sebashku ne "London Boulevard"

27/01/2009 18:50Colin Farrell sapo ka shijuar suksesin ne Golden Globe me filmin
"In Bruges" por ai do nise menjehere nje tjeter projekt.

Behet
fjale per te luajtur perkrah bukuroshes hollivudiane Keira Knightley ne
filmin dramatik "London Boulevard". Farrell do shfaqet ne rolin e nje
ish te burgosuri, i gatshem per te rifilluar nje jete te re. Ai vendos
te behet sekretar i bukuroshes dhe aktores se famshme qe luhet nga
Knightley, por e shkuara nuk i ndahet. Menjehere pasi bie ne dashuri me
aktoren dhe i ve gjerat ne vije, e shkuara jo shume e lehte e pengon
ate te rinise nje jete te re. Filmin do ta drejtoje regjisori i
“The Departed”, William Monahan, ndersa xhirimet do te nisin gjate
muajve te veres. Pritja per te pare kete cift kinematografik eshte e
madhe pasi per here te pare Farrel e Knightley luajne perkrah
njeri-tjetrit.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:39 pm

Paris Hilton: Nuk do dilja kurre me princin Harry

28/01/2009 12:35Paris
Hilton nuk ka ndonje simpati te vecante per princin Harry.
Trashegimtarja e hoteleve ka perjashtuar faktin se mund te kete
ndonjehere ndonje takim dashurie me princin, edhe pse ai eshte ndare
nga e dashura.

”Harry eshte djale i mire, por Chelsy Davy eshte vajze shume e embel dhe kete
s’do te mund t’ia beja asaj”, ka thene Paris.

Megjithate,
ne viziten e fundit ne Britani, kur ajo ishte ende e lidhur me Benji
Madden, nuk ka nguruar aspak te flirtoje me Harry-n dhe vellane e madh
William.

Hilton u kthye serish kete jave ne Britani per te promovuar show-n e saj,
Paris Hilton's British Best Friend.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:42 pm

Ashlee Simpson, ne mbrojtje te Jessica

28/01/2009 12:35Komentet e fundit rreth shendetit te Jessica Simpson e kane
zemeruar motren e saj Ashlee.

Ajo
ka reaguar ashper, duke thene se njerezit duhet ta lene rehat
kengetaren. "Jam e shqetesuar per rreshtat qe shkruhen per peshen e
sime motre", shkruan Ashlee ne blogun e saj, duke komentuar botimin e
fotove te Jessica.

Sipas saj, nuk eshte normale qe pasha e nje
gruaje te perbeje lajm, "Femrat kane forma dhe permasa te ndryshme dhe
kjo vlen edhe per ato te famshmet”, ka thene Ashlee.

“Njerez, fokusohuni ne gjera qe vertete kane rendesi”, eshte shprehur
aktorja kengetare.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:43 pm

Salma Hayek e Colin Farrell, serish bashke

28/01/2009 12:45Salma Hayek kthehet ne krahet e dashurise se saj te vjeter, Colin Farrell.
Aktorja
meksikane me fame boterore, sipas “National Enquirer” dhe Farrell jane
shfaqur se bashku ne ceremonine e ndarjes se cmimeve Golden Globes. Nje
burim tregoi se Colin mbante ne dore foton e Salmes dhe e puthte
pareshtur.

Sipas zerave, ata nuk silleshin thjesht si miq.
Salma dhe Colin ishin te dashuruar ne vitin 2004 gjate xhirimeve te
filmit "Ask The Dust". Por gjate asaj kohe aktori edhe pse i dashuruar
marrezisht, po kalonte nje moment te veshtire, pasi kishte probleme me
alkoolin dhe drogen. Gjerat mund te ndryshojne tani qe edhe Farrell ka ndryshuar.

Hayek
ka lene pas nje lidhje te rendesishme me milionerin francez Francois
Henry Pinault, me te cilin ka edhe nje vajze 16-muajshe.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:46 pm

“The Millionaire”, drejtuesit ne akuze per shfrytezim

28/01/2009 18:15Eshte
nje nga filmat me te vleresuar pasi triumfoi ne Golden Globes dhe ka
marre 10 kandidatura per cmimin Oscar, por ne kulmin e triumfit te "The
Millionaire" kane plasur polemikat.

Femijet
qe kane marre pjese ne xhirime vazhdojne te jetojne ne varferi te
plote. Rubina Ali dhe Azharuddin Ismail shprehen se jane paguar shume
pak per rolet dhe ata vazhdojne te jetojne ne periferine e Mumbait
bashke me familjet e tyre. Sipas tabloidit “Daily Telegraph”,
prinderit e femijeve kane akuzuar producentet per shfrytezim te te
miturve, duke i paguar respektivisht me 500 dhe 1700 sterlina per nje
vit pune. Nga ana tjeter, regjisori Danny Boyle eshte shprehur se ka
grumbulluar nje fond per dy femijet, te cilet tashme shkojne ne shkolle
dhe marrin nga 20 sterlina ne muaj per te blere librat.Producenti
Christian Colson ka theksuar gjithashtu se ne momentin qe femijet do
mbushin 18 vjec, do marrin nje tjeter shume te konsiderueshme. “Nga
parate e tyre nuk na ka tepruar asgje. I kemi shpenzuar per semundjen
time. Besoj se femijet jane tradhetuar nga drejtuesit e filmit”,
shprehet babai i djalit, Mohammed Ismail. Te njejten gje ka konfirmuar
edhe i ati i vajzes

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:49 pm

Boris Becker rigjen dashurine tek Lilly

28/01/2009 18:45Ndersa ish e dashura e tij eshte hedhur ne krahet e sulmuesit
Luca Toni, ish tenisti Boris Becker nuk humbet kohe.

Biondi
i raketes ka udhetuar ne Bahamas me mikeshen e tij Lilly ku ka marre
pjese si i ftuar ne nje turne golfi. Gazeta “Bild” ka publikuar disa
foto ku Becker dhe Lilly nuk kane kursyer…ledhatimet. 30
vjecarja Lilly dhe ish tenisti jane shfaqyr ne nje forme te shkelqyer
ne resortin One & Only Ocean Club ku nje nate kushton plot 1375
dollare. Sipas “Bild”, nuk dihet ende nese kjo eshte nje shaka e Boris
per ish te dashuren e tij, apo kampioni i fushave te tenisit ka nisur
nje histori te re.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:51 pm

Nderron jete kengetari italian Mino Reitano

28/01/2009 19:00Kengetari italian i viteve ‘60-’70 Mino Reitano u nda nga jeta ne
moshen 64-vjecare, pas nje semundjeje te rende.

Nga
nje djalosh i varfer nga jugu ai arriti te shkoje deri ne majen e
muzikes italiane. Kengetari i madh italian nderroi jete ne shtepine e
tij ne nje province te Monzes, pas nje semundjeje te rende nga e cila
vuante prej dy vitesh.

Reitano lindi ne Fiumara,province e
Reggio Calabria, ne vitin 1944. Suksesin e tij e arriti ne 1968 me
kengen “Avevo un cuore” (Kisha nje zemer) dhe “Una chitarra cento
illusioni” (Nje Kitare, 100 iluzione).

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:56 pm

Regjisori i “Thriller” padit Michael Jackson

29/01/2009 12:00Michael Jackson eshte paditur nga regjisori i videos se tij me te
suksesshme, “Thriller”, John Landis.

Ai
e akuzon kengetarin se prej kater vjetesh nuk i ka paguar 50
perqindeshin e perfitimeve qe duhet te vinin nga videoja e xhiruar ne
vitin 1983.

Landes ka deklaruar se Jackson nuk ka te drejte te
licensoje lojra elektronike, apo lodra femijesh, duke u mbeshtetur ne
videon e ideuar prej tij, ku Michael rrethohet nga zombie.

Padia
ngrihet ne nje kohe kur albumi me i shitur i te gjitha koherave,
“Thriller”, do te sillet ne musical ne Broadway, nje projekt ku eshte
perfshire edhe kengetari.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Jan 29, 2009 5:58 pm

Paris Hilton: Nuk jam budallaqe

29/01/2009 13:50Paris
Hilton ka deklaruar se disa here eshte sjelle si budallaqe ne
televizion me synimin per te bere njerezit te qeshin, por ne jeten
reale ajo thote se eshte person i forte, qe ka kaluar shume gjera.

Ne
nje program britanik trashegimtarja e pasur u shpreh se ajo e krijoi
imazhin e saj si bjonde budallaqe per reality show-n, “The Simple
Life”, ku u shfaq me shoqen e saj Nicole Richie.

"Per pese
vjet luajta ate personazh. Ishte e veshtire per mua, pasi nuk jam ne te
vertete ajo qe jam shfaqur atje. Ne disa raste ka qene zbavites fakti
se kam luajtur me imazhin”, ka thene Paris. Ajo ndodhet ne Britani ku
do te realizoje nje tjeter reality, "British Best Friend". Hitlon e ka
pranuar se fama e ka bere qe ta kete te veshtire te gjeje miq te
besueshem.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Jan 31, 2009 5:38 pm

"National Enquirer": Pak jave jete per Swayze

29/01/2009 18:10Per
aktorin Patrick Swayze mund te kene ngelur edhe pak jave jete. Sipas
tabloidit "National Enquirer", protagonisti i filmit "Dirty Dancing", i
prekur nga kanceri rreth nje vit me pare, eshte kthyer ne banesen e tij
ne Los Angeles per te kaluar ditet e fundit te jetes.

Nje
burim iu brendshem i familjes pohon se tashme aktori nuk i merr me
kurat me ilace pasi semundja eshte perhapur ne mushkeri. Perkeqesimi i
gjendjes shendetesore beri qe Swayze te shtrohej me urgjence ne qendren
“Stanford Cancer Center” ku mjeket vendosen te mos i jepnin me ilace
pasi semundja ka perparuar shume. Ky lajm vjen pak jave pas nje
interviste qe vete Swayze ka dhene, duke theksuar se i mbeteshin
maksimalisht edhe 2 vjet jete. Por dy dite pas intervistes ai u prek
nga nje pneumoni, duke anuluar tuneun e promovimit te serialit A&E.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Jan 31, 2009 5:39 pm

“Harry Potter”, plagoset dublanti i Radcliffe

29/01/2009 18:40Tragjedi
gjate xhirimeve te serise se re “Harry Potter dhe dhuntite e vdekjes”.
Nje dublant i aktorit Daniel Radcliffe qe duhej te xhironte nje skene
ne ajer, te ndjekur nga nje shperthim, eshte plagosur duke rene ne toke
pa ndjenja.

Sipas tabloidit
“Mirror”, 25 vjecari u ka kerkyar ndihme pjesetareve te stafit, duke u
thene se nuk i ndiente kembet. Drejtuesit e filmit konfirmojne se
dublanti eshte shtruar menjehere ne spital per te verifikuar dhe
mjekuar plaget e marra. “Dublanti u rrezua papritur ne toke,
duke fluturuar ne menyre te tmerrshme. Ne ate moment po xhironim nje
skene shperthimi dhe ai duhej te fluturonte. Kur ishte i shtrire
pertoke kerkoi ndihmen e mjekeve”, shprehet nje prej anetareve te
stafit realizues te filmit. Ngjarja ndodhi ne studiot prodhuese te
Leavesden, prane qytezes se Watford.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Jan 31, 2009 5:40 pm

Megan Fox refuzon rolin e Lara Croft

30/01/2009 12:00Vetem pas dite pas perhapjes se lajmit se do te ishte ajo Lara
Croft e re, Megan Fox e ka pergenjeshtruar.

Ajo
nuk ka preferuar te jete protagoniste ne serine e trete te filmit, qe
me pare ishte interpretuar nga Angelina Jolie. Zedhenesi i yllit te
filmit "Transformers", qe ne vere do te nise xhirimet per pjesen e
dyte, eshte shprehur se Megan nuk eshte perfshire ne kete projekt.

Ndoshta ajo nuk preferon nje rol, qe e beri te paharrueshme Angelinen
si per publikun, edhe per kritiken.

Fox
i trembet krahasimit me partneren e Brad Pitt. Nderkaq, producentet e
“Tomb Raider” po perpiqen te konturojne kastin e aktoreve.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Jan 31, 2009 5:41 pm

Rowan Atkinson, nga komik ne dramatik

30/01/2009 18:15Nga
Mister Bean tek Charles Dickens. Rowan Atkinson ndryshon imazh duke
luajtur ne teatrin “Theatre Royal Drury Lane” te Londres, pjesen
"Oliver" te shkruar nga Dickens.

Nje
sukses i padiskutueshem per aktorin komik britanik, ndaj te cilit ka
pasur edhe kritika ne lidhje me veshtiresite qe ai ka hasur. "Oliver"
eshte versioni mjuzikell i pjeses “Oliver Twist”, romani me i famshem i
shkrimtarit anglez. Deri ne keto momente, arketimi i biletave
ka shkuar deri ne 15 milione sterlina per te pare historine e jetimit
qe ne Angline e Viktorias beri gjithcka per te jetuar. Eshte
ai, Fagin, drejtuesi bandes se hajduteve dhe kerkuesi mallrave te
humbur. Nje rol dramatik, nepermjet te cilit Atkinson ka treguar se nuk
eshte i zoti vetem ne gjinine e komedise.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Jan 31, 2009 5:41 pm

Dublanti i Harry Potter, rrezikon te paralizohet

31/01/2009 10:00Rrezikon
te paralizohet dublanti i aktorit Daniel Radcliffe, i cili u demtua
gjate xhirimeve te filmit "Harry Potter dhe dhuntite e vdekjes".

Gjimnasti
25-vjecar David Holmes, i cili ka qene dublanti i Daniel Radcliffe, ne
rolet e tij prej magjistari, ka rrezik te mos jete me ne gjendje te
ece.

Holmes u rrezua brutalisht ndersa provonte nje skene
fluturimi. Incidenti ndodhi ne Studiot e Leavesden, ne Watford, ne
periferi te Londres. Holmes nuk humbi ndjenjat ne momentin e
aksidentit, po u tha njerezve qe qendruan prane tij se nuk i ndjente me
kembet.

Sipas "Daily Mail", 25-vjecari mund te kete pesuar demtime te kolones vertebrore.

Vete Daniel Radcliffe, i cili nuk ndodhej ne sheshxhirim, ka deklaruar se dublanti i tij eshte nje gjimnast i perkryer.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Jan 31, 2009 5:42 pm

Michelle Obama shtatzene?

30/01/2009 13:55Disa
kilograme me teper ne fizikun e zonjes se pare amerikane, kane shtuar
thashethemet per nje shtatzeni te mundshme te Michelle Obama.

Lajmet
qarkullojne ne blogjet amerikane dhe kane mberritur deri ne Shtepine e
Bardhe. Mund te jete e vertete, duke qene se faqja e njohur per
zbulimet rreth VIP-ave, Perez Hilton, vazhdon ta permende si lajm.

Blogjet qe flasin per thashethemin ne fakt nuk japin asnje element qe ta perforcoje ate apo ta beje te besueshem.

Cifti presidencial ka deklaruar pak kohe me pare se nuk kane pasur deshire te kene nje femije te trete.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Jan 31, 2009 5:42 pm

Kledi Kadiu, me mire se sa nje perralle...

30/01/2009 21:45Kledi
Kadiu, balerini shqiptar qe ka pushtuar zemrat e italianeve po kalon
nje eksperience te re ne spektaklin “Amici”, por lajmin e vertete ne
lidhje me kete personazh e perben libri i tij biografik me titull “Me
mire se sa nje perralle”.

Libri
nis me pasazhet dhe kujtimet qe ai ka ruajtur ne momentin kur u nis nga
Vlora me shume bashkeatdhetare drejt Italise. “I mbeshtes ata njerez qe
zbresin ne Lampedusa sepse eshte nje eksperience e hidhur qe e kam
kaluar dhe vete”, rrefen balerini shqiptar, i cili vazhdon te korre
sukses ne spektaklin “Amici”. Ne vijim, ai komenton pikerisht
per kete spektakel, duke vleresuar profesionalizmin e larte. “Kete vit
niveli i balerineve dhe i kengetareve eshte me i larte, madje kete vit
jam fans i kengetareve”, shprehet Kledi. Ai nuk harron
gjithashtu te falenderoje Alessandra Celentano-n, duke thene se ajo e
ka ndihmuar te punoje me njerez te impenjuar dhe te rrepte gjate kohes
qe studionte ne Akademine e Arteve ne Tirane.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Jan 31, 2009 5:43 pm

Madonna fiton kujdestarine e dy djemve

31/01/2009 12:50Madonna ka fituar betejen per kujdestarine e femijeve Rocco e
David dhe do te jetoje me ta ne Shtetet e Bashkuara.

“Djemte
e mi do te kene gjithnje zemren dhe shpirtin anglez. Do te sigurohem qe
te jene krenare per rrenjet e tyre britanike”, deklaroi
ish-bashkeshorti i kengetares, Guy Ritchie pas vendimit.

Nje
gjykate vendosi kujdestarine e perkohshme per dy femijet tete dhe tre
vjec. Madonna tha se ishte e drejta e saj si nene, qe t’i kishte djemte
me vete dhe prane motres se tyre Lourdes, qe deshiron te qendroje ne
SHBA prane te atit biologjik.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Show Biz....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Show Biz....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 8 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: KINEMA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website