Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Show Biz....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 13, 2008 9:54 am

Oscar, Jackman do te prezantoje ceremonine

12/12/2008 22:20Ceremonia
e 81-te e Oscar-it do te drejtohet nga aktori australian Hugh Jackman.
Lajmi eshte zyrtarizuar nga “Academy of Motion Picture Arts and
Sciences”, qe organizon eventin.

Jackman,
40 vjec, i zgjedhur nga revista “People” si “njeriu me seksi i 2008-es”
do te jete ne eksperiencen e tij te pare si prezantues. Ceremonia do te zhvillohet me 22 shkurt te vitit te ardhshem ne teatrin “Kodak” ne Los Angeles.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Dec 14, 2008 7:24 pm

[Michael Jackson, ne publik si Zorro

13/12/2008 13:05Michael
Jackson nuk resht se cudituri. Kesaj radhe eshte shfaqur neper rruget e
Los Angelos i veshur si Zorro, me masken, shallin dhe kapelen e zeze.

Po
sa keq qe nuk kishte menduar mire edhe pjesen e poshtme te veshjesh. Ne
vend te mantelit te zi dhe cizmeve te zeza qe mban personazhi i Zorros,
popstari 50-vjecar kishte zgjedhur nje kemishe te gjate ngjyre te
kalter, ndersa ne kembe mbante nje pale shapka. Nje cader e madhe
mbronte pjesen e fytyres qe kishte mbetur e zbuluar.

Look i cuditshem i Michael nuk eshte me nje surprize. Mjafton te kujtosh se vitin e kaluar doli neper rruge i mbuluar me letra.

Nderkohe
vazhdojne pergatitjet per ankandin gjigand qe do te zgjase 5 dite dhe
qe do te zhvillohet ne Beverly Hills ne muajin prill.

Ne shitje do te jene edhe dorezat e famshme te bardha qe Michael i ka veshur neper koncerte te ndryshme.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Dec 14, 2008 7:28 pm

Ennio Morricone, nje jete plot suksese

13/12/2008 13:45Mjeshtri italian Ennio Morricone pergatitet te kaloje Krishtlindjet per here te 80-te.
Jeta
e tij eshte mbushur plot me krijimtari qe i ka rezistuar kohes. Shume
prej muzikes se krijuar nga ai tashme eshte kthyer ne histori.

Ai vete ne krye rendit, "Mission" dhe muzika i erdhi prej nje emocioni te dhunshem.

Kjo eshte nje prej 400 kolonave zanore te krijuara ne karrieren e tij te gjate.

CD-te
e tij nga e para deri te e nenta, nisin prej "Federaleve" ne 1961 duke
vazhduar me "Per Nje Grusht Me Dollare", "I Miri, i Bukuri, i Keqi dhe
i Shemtuari", "Ishte Nje here Perendimi", Hetim per nje Qytetar", "Ule
Koken", "Ishte nje here Perendimi", Mission", "The Untouchables",
"Nuovo Cinema Paradiso", "Legjenca e Pianistit Mbi Oqean" deri te
"Rezolucion 819".

Gjithsesi i madhi i muzikes italiane nuk resht se krijuari, ndersa ne jeten e tij jane renditur me dhjetera cmime.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 16, 2008 7:39 pm

Filmi i Keanu Reeves kryeson ne SHBA

15/12/2008 11:20“The Day the Earth Stood Still” kryeson klasifikimin si filmi me i ndjekur ne kinemate amerikane.

Nje
realizim i ri i mbeshtetur ne ate te vitit 1951, filmi ka si
protagonist Keanu Reeves, qe vjen si alien ne toke per te paralajmeruar
kercenimin e pashmangshem nga apokalipsi. Filmi siguroi 31 milione
dollare te ardhura.

Komedia e Krishtlindjeve “Four
Christmases” qe javen e kaluar ndodhej ne krye, zbriti nje vend me
poshte me 13,3 milione dollare.

Ndersa drama me vampire,
“Twilight” u rendit ne vendin e trete me 8 milione dollare. “Quantum of
Solace” me agjentin OO7 ndodhet ne vendin e gjashte me 6,6 milione
dollare.

Kostoja e filmit te Reeves eshte rreth 80 milione
dollare. Hyrja e vetme e re e kesaj jave ne 10-shen e filmave me te
mire eshte “Nothing Like the Holidays” me protagoniste John Leguizamo,
Debra Messing dhe Alfred Molina.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 16, 2008 7:39 pm

Zbulohet lista e 10 filmave me te mire te vitit

15/12/2008 11:50Filmi i Batman, “The Dark Knight” eshte perfshire ne listen e 10 filmave me te mire te vitit nga Instituti Amerikan i Filmit.
Pjese
e listes jane edhe filmat “Milk”, ai i animuar “Wall-E” she “The
Curious Case of Benjamin Button” me protagonist Brad Pitt. Te tjere
emra jane “Gran Torino” me regji te Clint Eastwood, “Iron Man”, “Frozen
River”, “Wendy and Lucy, “Frost/Nixon” dhe “The Wrestler”.

Lista
u hartua nga nje panel producentesh dhe akademikesh. Por Instituti ne
fjale nuk ben renditje te filmave dhe as zgjedh me te mirin prej tyre.

Producentet e perzgjedhur nga 10 filmat e permendur do te nderohen ne nje dreke zyrtare me 9 janar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 16, 2008 7:40 pm

Madonna, ne turneun e Britney Spears

15/12/2008 13:45Madonna mund te bashkohet me Britney Spears ne skene gjate turneut te saj ne vitin 2009.
Sipas
gazetes “The Sun”, eshte koreografi i ish lolites se popit qe ka
deklaruar per nje reviste amerikane rreth mundesise qe Madonna te jete
e ftuar ne nje nga koncertet, por pa permendur nje date te sakte.

“Circus Tour” do te nise nga Nju Orleansi me 3 mars te vitit te ardhshem.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 16, 2008 7:41 pm

Pattinson, nje yll i ri po lind ne Hollywood

15/12/2008 18:45Filmi
"Twilight" ka cmendur Hollywood-in per nje yll te ri kinematografie qe
po lind. Ai eshte Robert Pattinson, “vampiri”, i cili duket se ka nje
karriere te shkelqyer perpara.

Ne
periudhen 2009-2010, aktori i ri ka ne projekt xhirimin e 4 filmave te
tjere. Xhirimet do nisin me sagen e shkrimtares Stephenie Meyer, "New
Moon" dhe do vazhdojne me "Eclipse", ndersa me pas do te shfaqen edhe
filmat "Little Ashes" e "Parts Per Billion". Per vazhdimin e
"Little Ashes", emri i Pattinson, ishte permendur edhe me pare.
Nderkohe, suksesi i "Twilight" vazhdon ende ne Evrope, duke arketuar
miliona dollare edhe pse ne kinema po shfaqet edhe “Ultimatumi i Tokes”
me protagonist Keanu Reeves.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 16, 2008 7:42 pm

X-Factor, Alexandra Burke mahnit Angline

15/12/2008 19:30Ze
mahnites qe premton nje te ardhme te sigurt per fituesen e ketij sezoni
te X-Factor ne Angli. Behet fjale per 20 vjecaren Alexandra Burke, e
cila fitoi zemrat e publikut dhe jurise pasi duetoi me kengetaren e saj
te preferuar, Beyonce.

Gjithashtu,
ajo ka kenduar hitin e saj te pare, Hallelujah" qe tashme ka dale ne
shitje. Shume specialiste e kane krahasuar 20 vjecaren angleze me
Whitney Houston, pasi ajo ka sjellje te ngjashme ne skene me kengetaren
amerikane. Kjo eshte hera e dyte qe Burke ka garuar ne
X-Factor, pasi ne vitin 2005 ajo u eleminua ne fazen e fundit te
perzgjedhjes. Tre vjet me pas ajo vendosi te garonte serish, duke u
kujtuar te gjitheve Whitney Houston me kengen "Saving All My Love For
You". Kundershtarja me e forte e 20 vjecares ishte Rachel
Hylton, biografia e se ciles njollosej edhe nga problemet me drogen ne
te shkuaren.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 16, 2008 7:43 pm

Madonna, 60 milione paunde per Ritchie

16/12/2008 04:2060
milione paund, kjo ka qene shuma qe kengetarja Madonna ka paguar per te
zgjidhur perfundimisht martesen me ish-bashkeshortin e saj, Guy Ritchie.

Shuma
ishte vendosur nga nje gjykate britanike me 12 nentor. Sipas zedheneses
se kengetares, Liz Rosemberg, ne shumen e te hollave bente pjese edhe
nje prone ne Ashcombe te Anglise, me nje vlere prej rreth 20 milione
paundesh.Nderkohe procedurat per kujdesin e femijeve te ciftit
nuk jane percaktuar ende. Madonna dhe Ritchie kane nje djale, 8 vjec,
Roko dhe nje djale, 3 vjec, David te adoptuar ne Malaji. Kengetarja ka dhe nje vajze Lourdes, te lindur ne vitin 1996 nga marredhenia e saj me Karlos Leon.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 17, 2008 7:54 pm

Madonna dhe Guy, te lumtur me divorcin

17/12/2008 13:05Madonna
dhe Guy Ritchie jane te lumtur me marreveshjen e divorcit, thuhet ne
nje deklarate te perbashket te leshuar nga zedhenesi i regjisorit.

Por
ne nje deklarate te meparshme, zedhenesja e Madones i kishte quajtur te
pamatura komentet rreth shumes prej 50 milione paund, qe kengetarja i
ka dhene ish-bashkeshortit.

Zedhenesja Liz Rosenberg tha se ne
lidhje me kujdestarine e femijeve nuk eshte marre ende nje vendim.
Zedhenesi i Richie deklaroi se cifti u perpoq te ruaje privatesine per
disa detaje te divorcit, por shuma e pemendur ne shtyp eshte nje
mashtrim sipas tij.

"Detajet financiare te divorcit do te
mbeten private, por ne jemi te lumtur me marreveshjen”, thuhet ne
deklarate. Shqetesimi kryesor per ta mbetet mireqenia e femijeve.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 17, 2008 7:55 pm

Gallagher: Kam blere Jaguar, por s’kam patente

16/12/2008 11:25Edhe
pse ka nje makine Jaguar Mark II, nuk mund ta perdore, te pakten ne
rruge. “Nuk kam patente dhe e perdor makinen vetem per te bere
vajtje-ardhje deri tek dera e jashtme. Keshtu mund te kem pershkuar
14,4 km”.

Deklarata eshte bere nga
kitaristi i “Oasis”, Noel Gallagher. Ai ka treguar se pese vjet me pare
e ka blere makinen per rreth 122 mije euro, sic shkruan e perditshmja
britanike “Daily Mirror”.

Makina nuk ka dale per asnje moment jashte shtepise se rockerit ne Chalfont St Giles, Buckinghamshire.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 17, 2008 7:56 pm

Kritikohet posteri i filmit te De Niro e Al Pacino

17/12/2008 11:45Kritikohet
ashper posteri i filmit te fundit te Robert de Niro e Al Pacino,
“Righteous Kill”. Posteri ishte vendosur ne stacionin e metrose
Stockwell ne Londer, ne vendin ku disa kohe me pare 27-vjecari Jean
Charles de Menezes, mbeti i vrare gabimisht, pasi u ngaterrua nga
policia me nje kamikaz.

"Nuk ka asgje te keqe nga nje perplasje e vogel me arme, per sa kohe qe vritet personi i duhur”, shkruhet ne poster.

Autoriteti
i Standardit te Reklamave beri te ditur se vendosja e posterit ne nje
vend te tille ishte e paqellimshme, por teksti shkaktoi me te drejte
fyerje dhe zemerim mes njerezve.

Menjehere shperndaresi Lions
Gate dhe kompania e reklamave CBS e hoqen posterin. Teksti i posterit
shihet si nxites i dhunes dhe perdorimit te armeve.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 17, 2008 7:57 pm

Russell Crowe, ne rolin e Bill Clinton

17/12/2008 10:05Russell
Crowe pritet te interpretoje rolin e ish-presidentit amerikan Bill
Clinton. Filmi “The Special Relationship” do te trajtoje raportet mes
Clinton dhe ish-kryeministrit britanik Tony Blair.

Rolin
e Blair do ta interpretoje aktori Michael Sheen, qe ka percjelle te
njejtin personazh ne filmin “The Queen”, prodhim i vitit 2006.

Nje
burim prane producenteve tha per britaniken “Daily Express”, se Crowe
eshte aktori favorit per te interpretuar Clinton, edhe pse ne veshtrim
te pare kjo nuk duket si zgjedhja ideale. Pjesemarrja e aktorit
australian ne kete film do te konfirmohet janarin e ardhshem.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 18, 2008 1:17 pm

Knightley pozon ne uje per kauzen e “WaterAid”

17/12/2008 19:45Keira
Knightley pozon per te sensibilizuar njerezit rreth rendesise se ujit
dhe mosshperdorimit te elementit jetesor per njeriun.

Aktorja
amerikane ka pozuar ne nje pishine gjigande te projektit “Fresh2o”,
pjese e shoqates “WaterAid” qe furnizon me uje rreth 10 milione njerez
ne bote. “E pranova menjehere kete propozim nga fotografja
Candice. Eshte nje kauze e madhe dhe e dija se Candice do punonte me
shpirt. Si perfundim pashe imazhe magjepsese dhe dicka me tolerante ne
krahasim me ate qe kam bere me pare”, eshte shprehur aktorja amerikane.
“WaterAid” eshte nje kompani qe e perdor shume metoden e
fotografimit te njerezve ne uje per te dhene idene se sa i cmuar eshte.
Ne fotografite e fundit, Keira shfaqet me floke te leshuar, duke u
zhytur ne akuariumin me permasa gjigande. Aktorja eshte detyruar te
mesoje edhe zhytjen me bombla.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 18, 2008 1:18 pm

Kidman: Pas “Nine” do t’i perkushtohem vajzes

17/12/2008 19:15Pas lindjes se vajzes, diva hollivudiane Nicole Kidman ka rifilluar me intensitet te plote punen ne sheshin e xhirimeve.
Pas
pak, filmi i saj me i fundit “Australia” do te shfaqet ne Evrope, por
shume shpejt ajo do perfundoje se xhiruari nje tjeter film.

Behet fjale per xhirimet e “Nine” qe mednohet se do te pasohet nga nje
pushim i gjate ne menyre qe biondja australiane t’i perkushtohet
femijes se saj. “Nese do vije nje propozim i mire do ta pranoj, por
prej disa kohesh nuk jam e terhqur nga kinemaja”, thote Kidman ne nje
interviste per “Vanity Fair”.

Me tej, ajo a folur edhe per bashkepunimin me regjisorin Baz Luhrmann,
duke pohuar se ai eshte nje regjisor vizionar. “Tek Australia zbulova
se isha shtatezane dhe me pas u pergatita shume per aventuren me te
rendesishme te jetes”, thekson Kidman.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 18, 2008 1:42 pm

Martesa e Jennifer Lopez, ne krize

18/12/2008 10:45Mediat
amerikane raportojne se marteses katervjecare te Jennifer Lopez me Marc
Anthony po i vjen fundi. Kengetarja qe solli ne jete dy binjake dhjete
muaj me pare, eshte fotografuar pa unazen e marteses ne premieren e nje
filmi ne Los Anxhelos.

As bashkeshorti i
saj 40-vjecar, nuk mbante unaze, c’ka beri qe te shtohen thashethemet
kur u pa me pas te bisedonte me disa gra ne klubet e nates ne Las Vegas
e New York.

Sipas disa zerave, kengetarja ka deklaruar se jeta
e saj po behet e mjerueshme. Nje burim tha se cifti ndodhet ne piken e
ndarjes dhe te dy jane te merzitur. “Ajo preferonte jeten shtepiake,
por tani eshte merzitur dhe kerkon te kthehet J-Lo e vjeter. Po lufton
me menyrat e mbajtjes nen kontroll nga Marc”, tha burimi.

Revista
“US Weekly” raportoi se cifti, pavaresisht rinovimit te marteses ne
muajin tetor, shfaqi shenja tensioni gjate darkes se Dites se
Falenderimit me te afermit ne Las Vegas.

Gjithesesi, zedhenesi i kengetarit tha se martesa nuk eshte ne krize.

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Thu Dec 18, 2008 1:49 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 18, 2008 1:47 pm

Victoria Beckham preferon stilin e mesueseve

18/12/2008 10:45Victoria
Beckham ka deklaruar se mesueset jane ato qe frymezojne veshjet e saj.
Posh Spice preferon te vishet si nje mesuese britanike. Ky eshte look-u
i preferuar per momentin nga 34-vjecarja.

“Me
pelqejne fundet dhe bluzat e ngjitura pas trupit, xhinset qe te rrine
po ngjitur, te perziera me qepjet klasike”, tha ajo. E pyetur nga
Company Magazine, bashkeshortja e Beckham tha se nuk e ka ndryshuar
stilin e veshjes, ai eshte stil britanik.

“Eshte gjithnje mire
te dish se cfare te shkon. Stili eshte ai qe te ben te ndihesh e
lumtur, me besim dhe seksi”, tha ajo. Edhe disa mesuese jane shprehur
te kenqura qe shihen si fryemezuese per stilin e Victoria.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 18, 2008 2:09 pm

Eddie Murphy, ne filmin e ardhshem te “Batman”

18/12/2008 11:35Aktori 47-vjecar Eddie Murphy do te interpretoje personazhin Riddler ne filmin e ardhshem te “Batman”.
Sipas
gazetes “The Sun”, aktori i njohur per rolet komike ka pranuar te
interpretoje rolin. Ky vendim surprize erdhi pas spekulimeve se
personazhi do t’i besohej aktorit Johnny Depp.

Filmi pritet te
dale ne kinema ne vitin 2010. Christian Bale do te luaje serish rolin e
Bruce Wayne, ndersa Michael Caine, ate te asistentit te Bruce, Alfred.

Rolin e gruas mace do ta interpretoje Rachel Weisz.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 19, 2008 12:57 pm

Pitt e Jolie, jo dhurata te shtrenjta per fest

18/12/2008 12:05Edhe
pse jane ne krye te listes se yjeve me te paguar te Hollywood, Brad
Pitt dhe Angelina Jolie nuk kane ndermend te shpenzojne shume me
dhuratat e festave.

Vete Pitt
ka deklaruar se nuk jane nga ato cifte qe harxhojne para pa fund dhe se
preferojne dhuratat e bera vete, ne vend te atyre te shtrenjta.

"Ne shkembejme dhurata per festa, edhe pse nuk ndihemi nen presion per t’i bere te shtrenjta”, tha Pitt per revisten “Hello”.Ai shtoi se femijet nuk kerkojne dhurata te medha, pasi nuk shohin
shume filma vizatimore ne televizion, qe jane te mbushur me reklama
mashtruese per lodra qe duken fantastike.

“Ne bejme dhurata, por shpenzimet jane ne minimum”, tha aktori.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 19, 2008 12:58 pm

“Iron Man 2”, Cheadle zevendeson Howard

18/12/2008 18:45Don
Cheadle do zevendesoje aktorin Terrence Howard ne filmin “Iron Man 2”
qe do nise nga xhirimet shume shpejt me protagonist Robert Downey Jr ne
rolin e Iron Man.

Filmi i pare
korri nje sukses te madh ne mbare boten, duke arketuar te ardhura
rekord. Cheadle, ka interpretuar me pare ne rolin e protagonistit te
filmi “Hotel Rwanda” qe pasqyroi dramen e genocidit ne vendin afrikan
gjate vitit 1994. “Skripti nuk eshte shkruar ende dhe une nuk e
kam idene se per cfare behet fjale, por do jem pjese e ketij projekti.
Kam pranuar menjehere pasi per mua eshte nje mundesi e madhe”, theksoi
Cheadle, i cili do luaje ne rolin e James “Rhodey” Rhodes.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 19, 2008 12:59 pm

Ronaldo, se shpejti baba per here te dyte

18/12/2008 18:10Prej
kohesh ka braktisur faqet e para te gazetave sportive per te zene
vendin kryesor ne mediat qe flasin per thashethemet e botes VIP.

Ish
“Fenomeni” Ronaldo, i cili para pak ditesh nenshkroi per Corinthias, po
e shijon jeten ne liri te plote dhe jashte presionit te fushes se
lojes. Kohet e fundit, vemendjen e ka terhequr barku i te
fejuares se tij Bia, i cili te ben te dyshosh se cifti do prese nje
femije shume shpejt. Fotografet kane mundur ta vertetojne kete ne nje
party. Ronaldo, pas disa ditesh do behet baba per here te dyte, pasi e
fejuara e ish futbollistit me te mire ne bote, Maria Beatriz po hyn ne
muajin e nente te shtatezanise. Cifti u shfaq ne mbremjen
braziliane te organizuar nga Madonna ne forme te shkelqyer, cka do te
thote se ata e kane kaluar krizen e para pak muajve.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 19, 2008 9:35 pm

Ne ankand ne eBay, shamia e perdorur e Johansson

19/12/2008 11:25Nje shami prej letre e perdorur nga Scarlett Johansson ka dale ne shitje ne ankand ne faqen e internetit eBay.

Aktorja
ishte e ftuar ne talk show “Tonight” per te promovuar filmin “The
Spirit”, kur tha se ishte ftohur dhe gripin ia kishte ngjitur aktori
tjeter Samuel L Jackson.
Prezantuesi Jay Leno i dha nje shami dhe ajo teshtiu dy here, ndersa me pas u shpreh se do ta shiste ate per bamiresi.

Aktualisht
per shamine jane ofruar 2200 dollare, ndersa ankandi mbyllet te henen.
Johansson tha ne emision se semundjes se saj i shtoheshin vlerat, pasi
ishte percjelle nga nje aktor tek tjetri.

Kjo nuk eshte hera e
pare qe aktorja perdor eBay per te mbledhur fonde per bamiresi. Ne
muajin maj nje adhurues i saj pagoi 20 mije paund per nje bisede 20
minuteshe me aktoren dhe parate shkuan per organizaten OXFAM.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 19, 2008 9:37 pm

U2, ne mars publikohet albumi i ri

19/12/2008 11:10Grupi irlandez i rock-ut, U2 do te rikthehet me nje album te ri ne 2 marsin e vitit te ardhshem.
“No Line On The Horizon” titullohet albumi i 12-te i bandes, qe pason ate te vitit 2004 “How To Dismantle An Atomic Bomb”.

Fillimisht
grupi deklaroi se albumi do te publikohej ne fund te ketij viti, por ai
u shty pasi pjesetaret po punonin per disa kenge te reja.

Realizimi
po behet ne bashkepunim me producentin amerikan Rick Rubin, i njohur
per bashkepunimet me Run DMC, Johnny Cash, Beastie Boys dhe Red Hot
Chili Peppers.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 19, 2008 9:38 pm

Zedhenesi: Lopez e Anthony nuk jane ne krize

19/12/2008 13:10Zedhenesi
i Jennifer Lopez dhe Marc Anthony ka reaguar pas lajmeve se martesa e
ciftit eshte ne krize. Ai ka deklaruar se te gjitha sa shkruhen jane
genjeshtra te sajuara, qe nuk kane asnje baze.

“Ata
vazhdojne te jene bashke dhe jane shume te lidhur”, tha zedhenesi.
Shtypi amerikan publikoi dje lajmin se cifti ndodhet ne krize, duke
marre shkas nga mungesa e unazave te marteses tek te dy partneret.

“US
Weekly” i referohej nje burimi, sipas te cilit J.Lo deshiron t’i
shpetoje kontrollit te te shoqit dhe t’i kthehet jetes se vjeter.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 20, 2008 8:02 pm

Lily Allen, probleme me shtepine diskografike Emi

19/12/2008 18:50Lily
Allen gjendet ne telashe me shtepine e saj diskografike Emi, pasi i dha
Mark Ronson-it nje kenge te sajen per ta transmetuar ne radio.

Ne
fakt, nuk eshte nje kenge dosido ajo qe Allen i dha producentit, pasi
behet fjale per versionin e ri te kenges se Britney Spears,
"Womanizer". “Kengen e dorezova ne mirebesim dhe nuk ishte
qellimi im qe te transmetohej. Disa mund te pyesin si e kendova kete
kenge. Eshte shume e thjeshte; e dua Brintey-n dhe kete kenge”, theksoi
Allen, duke kerkuar falje publike. “Nuk ishte qellimi im ta
perhapja ne gjithe boten. Mark Ronson me kerkoi dicka te vecante per
show-n e tij dhe “Womanizer” ishte kenga e vetme qe me erdhi ne mendje.
Me kuptoni, nuk kisha kohe te shkoja ne shtepi per te marre nje kenge
tjeter”, shprehet kengetarja.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Show Biz....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Show Biz....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: KINEMA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website