Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Show Biz....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 02, 2008 1:55 pm

J.K. Rowling, tjeter liber per adoleshente

02/11/2008 10:40J.K.Rowling pergatitet per nje tjeter sukses.
Autorja
e sages se njohur “Harry Potter” po pergatit nje seri te re librash per
adoleshente me titull “The Tales of Beedle the Bard”.

Ne
kapitullin e fundit te librit “Harry Potter”, libri i “Beedle the Bard”
i dhurohet Hermiones nga presidenti i Hogwarts, Albus Silente. Botimi i
pare parashikon 3,5 milione kopje.

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Tue Dec 02, 2008 3:17 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Tue Dec 02, 2008 2:00 pm

Ben Stiller, ne serine e dyte te “Zoolander”

02/11/2008 10:30Ben Stiller ka ne projekt realizimin e filmit “Zoolander 2” dhe mund te firmose per serine e trete te filmit “Meet the Parents”.
Aktori
dhe regjisori ka deklaruar per gazeten britanike “The Sun” se ka
ndermend te luaje ne vazhdimin e filmit dhe se ka edhe disa skenare te
tjere ne duar.

“Ky eshte projekti qe do te doja te beja, sepse
me pelqen shume origjinali dhe dua te jem i sigurte se do te jete dicka
e re dhe e bukur”, tha ai.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 03, 2008 1:17 pm

Pawtrick Swayze: Nuk jam ne prag te vdekjes

03/12/2008 10:45Aktori
Patrick Swayze ka pergenjeshtruar lajmet e perhapura ne disa revista
amerikane, sipas te cilave ai ndodhet ne prag te vdekje, duke i
cilesuar ato te uleta dhe te pamatura.

56-vjecari
u shpreh se raportimet qe ai ndodhet me nje kembe ne varr dhe po u jep
lamtumiren familjareve, jane genjeshtra dhe false. “Semundja
eshte nje beteje per mua, por deri tani e kam fituar”, komentoi
protagonisti i “Dirty Dancing”, qe ka xhiruar se fundi serialin “The
Beast”.

Swayze u diagnostikua me kancer ne pancreas ne muajin
mars dhe qe atehere iu nenshtrua trajtimit. Sipas “The National
Enquirer”, kanceri po perhapej ne melci. Vete Swayze tha se ishte nje
nder fatlumet e paket qe deri tani ka reaguar mire ndaj semundjes.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 03, 2008 8:07 pm

Johhny Deep, protagonist tek “Dora e Dantes”

03/12/2008 13:55Johnny Depp do te jete protagonist ne filmin “Dora e Dantes”, i bazuar ne romanin e Nick Tosches.
Kompania
e Depp, Infinitum Nihil, ka blere te drejtat e librit te publikuar ne
vitin 2002. Ne te trajtohet historia e nje shkrimtari te pamoralshem te
apasionuar pas Dantes.

Ai rekrutohet nga nje bos mafioz, qe ka
ne dore nje doreshkrim, qe mund te jete origjinali i vepres se Dante
Aligierit, “Komedia Hyjnore”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 03, 2008 8:08 pm

Britney Spears prezanton albumin e ri
03/12/2008 04:25Britney
Spears nisi prezantimin e albumit te saj te ri "Cirk" me nje perfomance
te kengeve ne Nju Jork, te Shteteve te Bashkuara.

Spears
kendoi ne tenden e cirkut "Big Apple" ne Manhatan, per emisionin e
mengjesit ne ABC "Miremengjes Amerike" dhe deklaroi planet e saj per
nje tur ne 26 qytete te Amerikes se Veriut. Koncertet fillojne me 3 mars ne Nju Orlins dhe planet per dy evenimente muzikore ne Londer jane parashikuar per ne qershor.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Wed Dec 03, 2008 10:23 pm

Di Caprio-Winslet ritakohen pas 11 vjetesh

03/12/2008 18:25Cifti
i filmit “Titanic” qe korri sukses te madh ne mbare boten, Kate
Winslet-Leonardo Di Caprio i eshte rikthyer bashkepunimit pas 11
vjetesh.

Ata kane zbritur ne nje
shesh-xhirimi te perbashket per filmin "Revolutionary Road" qe pritet
te dale ne kinemate amerikane me 26 dhjetor, ndersa ne Europe ne fund
te muajit janar. Filmi flet per nje cift ne vitet ’50, martesa e te
cileve shkaterrohet plotesisht. “Fundi i dashurise mes meje dhe
Leo-s duket se asnjehere nuk eshte i lumtur”, ka thene me humor Winslet
ne nje interviste te gjate per revisten Entertainment Tonight. Ajo ka
folur edhe per miqesine me aktorin amerikan. “Leonardo eshte njeriu me
i vecante qe kam njohur, pasi asnje nuk me ben te qesh si ai dhe gjeja
me e cuditshme eshte se vetem une mendoj keshtu. Nje dite Scorsese me
tha se vetem une arrij te nxjerr nga Leo nje karakter te panjohur tek
ai”, shton Kate, e cila shprehet e kenaqur per bashkepunimin me Di
Caprio-n. Ne vazhdim te intervistes ajo kujton edhe kohet ku po
xhironin filmin “Titanic”. “Para filmit isha nje aktore e re dhe me
shpresa per te ardhmen. Me Titanic ndodhi si ne nje termet, pasi nje
dallge me lekundi dhe me vuri ne dukje se nuk isha gati per ate qe me
priste”, theksoi aktorja britanike. Ne fund te intervistes ajo
shton se, interpretimi ne filmin e fundit ka qene vertet i veshtire.
“Kam eksploruar pjese te vetes time per te cilat as qe isha ne dijeni
se ekzistonin”, perfundoi Winslet.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 04, 2008 10:46 pm

Buenos Aires, Madonna shtyn koncertin, rrezikon denoncimin

04/12/2008 18:45Turneu
i Madonna-s ne Argjentine nuk nis me kemben e mbare. Diva amerikane e
muzikes pop ka shtyre koncertin e dites se sotme, te parashikuar per
t’u zhvilluar ne stadiumin e River Plate.

Menjehere
pas ketij vendimi, dy anetare te keshillit bashkiak te Buenos Aires
kane kerkuar qe te gjithe ata qe kane blere bileta, ta denoncojne
kengetaren ne organizmat per mbrojtjen e konsumatoreve. Koncerti
eshte anuluar per shkak te voneses se mberritjes te avionit Boeing 747
te nisur nga Panamaja, i cili transporton rreth 100 mije kg materiale
dhe aparatura te nevojshme per koncertin. Anetaret e keshillit Ivan
Centenaro dhe Gerardo Ingaramo kane bere me dije se demshperblimi qe
duhet te kerkohet eshte 1260 euro per person, duke marre parasysh
shpenzimet e medha qe kane bere konsumatoret per te pare kete koncert. Ata
kane shtuar se shume fansa te kengetares kane mberritur ne Buenos Aires
nga shume krahina te vendit, duke shpenzuar mijera euro.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 04, 2008 10:47 pm

Brad Pitt viziton shtepite e reja ne New Orleans
04/12/2008 09:50Aktori
Brad Pitt ka qene ne New Orleans, per te pare nga afer si shkojne punet
me projektin e nisur prej tij per strehimin e familjeve qe humben
shtepite si pasoje e uraganit Katrina.

Gjashte familje po shperngulen ne banesat e reja, te financuara nga
Pitt. Ai u shpreh i kenaqur qe ato do te kene strehen e tyre, por tha
se ndihej i shqetesuar per personat qe nuk jane sterhuar ende ne
banesat e reja.

Fondacioni Make It Right planifikon te
ndertoje 150 shtepi ne zonen e shkaterruar nga uragani ne vitin 2005.
Pitt dhe Jolie kane gjithashtu nje shtepi ne New Orleans.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 04, 2008 10:47 pm

Spears, drejt kreut te klasifikimit me “Circus”

04/12/2008 13:25Albumi i ri i hedhur ne treg nga Britney Spears po shkon me mire nga c’ishte parashikuar.Sipas
zerave qe qarkullojne ne industrine diskografike, “Circus”, ne javen e
pare ka kaluar shitjen e me shume se 450 mije kopjeve dhe pritet te
kape majat e klasifikimeve.

Ekspertet kishin parashikuar shitjen e 350 mije kopjeve dhe shifra e larte eshte pritur jo pa kenaqesi nga kengetarja.

Albumi i saj i meparshem “Blackout” ne javen e pare te daljes ne treg shiti 290 mije kopje.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 04, 2008 11:02 pm

Britani, princi Harry serish pre e vesit

04/12/2008 19:25Princi
i Britanise, Harry, ka nje problem te madh varesie, por jo ndaj
alkoolit apo droges. Behet fjale per video-lojerat, me te cilat djali i
dyte i princit Carl kalon ore te tera.

Kete
nuk e ka pritur mire e fejuara e tij, Chelsy Davy, se ciles, princi po
i kushton perhere e me pak vemendje dhe kujdes. Kur dukej se Harry u
kishte dhene fund neteve te gjata ne lokale dhe karrieres ushtarake
vetem per t’iu perkushtuar te fejuares se tij, gjithcka ka ecur ne
rrugen e gabuar, pasi vesi i tij i ri eshte me pak i rrezikshem por
gjithmone i keq ne syte e familjes mbreterore dhe vete biondes Davy. Mesa
duket, punet nuk po shkojne mire as kete here per ciftin e ri, pasi
Chelsy Davy duhet te vazhdoje te kete durim te hekurt per te perballuar
veset e te fejuarit te saj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Thu Dec 04, 2008 11:09 pm

[b]Poshte Paparacet.[/b[

Brad
Pitt eshte nje prej atyre qe urren fotografėt, dhe urren faktin qe
familja e tij fotografohet nė mėnyrė tė vazhdueshme, e me keto foto
njerezit bejne biznes.
“Po ua them hapur se i urrej paparacėt. I urrej ata njerėz. Nuk i kuptoj... si i ze gjumi naten”, ka thėnė Pitt.

44-vjeēari nuk ka pranuar kurre te flase ne media per familjen e tij te madhe, duke mos dashur te zbuloje asgje.
S'ka faj. Paparacet jane me

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:52 am

Heath Ledger, aktori me i mire australian

09/12/2008 13:05Aktori
australian Heath Ledger u nderua pas vdekjes me nje cmim Oscar nga
Australian Film Institute. Ai u shpall aktori me i mire per rolin e
dytesor te Xholit ne filmin “Dark Knight” te serise se “Batman”.

Cmimi u dha gjate nje ceremonie ne Melburn, ku cdo vit nderohen aktore, filma e programe televizive.

Cmimi u terhoq nga familjaret e aktorit, prinderit dhe motra, qe u preken nga ky gjest.

Ledger
vdiq janarin e kaluar ne moshen 28-vjecare ne apartamentin e tij ne Nju
Jork, nga nje mbidoze ilacesh. Javen e kaluar Ledger u shpall aktori i
vitit nga revista mashkullore australiane, Gq.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:52 am

Ish-burri i Trump, i cmendur pas kubanezes

10/12/2008 09:35Ish-bashkeshorti i Ivana Trump eshte marrezisht i dashuruar pas nje kubanezeje.
Rossano
Rubicondi, i cili mori pjese ne nje reality show ne Itali, ku u perfol
per lidhjen me argjentinasen Belen Roderiguez, ka rrefyer per here te
pare se eshte i cmendur pas Milu Vimos.

"Eshte nje person
fantastik. Ka nje trup perrallor, duke menduar se ka lindur tre femije,
te tre shume te bukur", tregon Rossano per te perjavshmen "Diva e
Donna".

Sa per ndarjen nga Trump, Ribiondi deklaron se ka nje
avokat ne Amerike dhe nje ne Itali dhe ne te ardhmen do te shihet se si
do te ecin punet.

Ndersa miliarderja nga ana tjeter ka rrefyer
se kerkesa per ndarje nga bashkeshorti i saj i dashur dhe prezenca ne
televizion nga Simona Ventura ishin vetem nje tallje.

"Tregova
sensin tim te humorit, po ai e kuptoi qe ishte nje falsitet. Nuk i
vinte per mbare qe te flisnim perpara, ndryshe nuk do ta kishin marre
ne reality show", thote vete Trump.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:53 am

Coldplay hedh poshte akuzat per plagjiature

10/12/2008 12:10Kandidatet per cmimin Grammy Awards, Coldplay, kane hedhur poshte akuzat e kitaristit te rock-ut, Joe Satriani per plagjiature.
Ai
pretendon se nje pjese e hitit te grupit britanik “Viva La Vida”, eshte
e vjedhur. Ne nje deklarate ne faqen e tyre ne internet, pjesetaret e
Coldplay, thane se Satriani as nuk ka shkruar, as nuk ka pasur ndonje
ndikim ne kengen e tyre.

Satriani pretendon se kenga perfshin pjese nga instrumentalja e tij e vitit 2004, “If I Could Fly”.

52-vjecari
e ka hedhur grupin ne gjyq dhe kerkon demshperblim. “Nese ka ngjashmeri
ne dy pjeset, kjo eshte thjesht koincidence dhe mund ten a habise edhe
ne, ashtu si Satrianin”, thuhet ne deklarate.

“Megjithe
respektin per te, fatkeqesisht nuk e shohim te arsyeshme t’i
pergjigjemi publikisht akuzave”, thone pjesetaret e grupit.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:54 am

T.R. Knight braktis serialin “Grey's Anatomy”

10/12/2008 12:30Nje
tjeter aktor kerkon t’i jape lamtumiren serialit “Grey's Anatomy”. T.R.
Knight, qe interpreton doktor George O'Malley, u ka kerkuar
producenteve ta heqin personazhin e tij.

Nuk
dihet sesi do te ndodhe kjo, por ai ka marre garancine e tyre. Kohet e
fundit ishte folur se Knight ishte pak i interesuar per takimet rreth
episodeve te ardhshme te serialit.

Vendimi i aktorit nuk
lidhet me deklaratat homofobike te bera ndaj tij nga ish-kolegu Isaiah
Washington, qe e shtyne ate te pranonte se ishte gay, por dyshohet se
mund te kete marr shkas nga hapesira e paket qe ka pasur personazhi i
tij ne episodet e fundit te serialit.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:55 am

Jennifer Hudson i rikthehet muzikes

10/12/2008 12:30Rreth dy muaj pas vdekjes tragjike te nenes, vellait dhe nipit, aktorja dhe kengetarja Jennifer Hudson i eshte rikthyer punes.
Ajo
do te nise javen e ardhshme xhirimet per hitin e ri “If It Isn't Love”.
Hudson duhet ta bente kete kohe me pare, po ngjarja e rende qe perfshiu
familjen e saj, ia ndryshoi planet.

Qe prej asaj kohe fituesja e
nje cmimi Oscar, nuk ka bere asnje dalje publike. Komenti i vetem ka
qene nje deklarate e shkurter pasi albumi i saj u kandidua per kater
cmime "Grammy".

"Ishte si nje bekim per mua. E kam pasur enderr te realizoj nje album dhe te kandidohem”, u shpreh kengetarja.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:56 am

Premiere e filmit te ri te Brad Pitt

10/12/2008 12:30Si mund tė duket jeta e njeriut nėse plaket ndryshe?

fakt ėshtė historia e personazhit Benjamin Button, tė interpretuar nga
Brad Pitt, i cili qė kur lind duket si burrė i moshuar.

Filmi
"The Curious Case of Benjamin Button", me regji tė David Fincher
bazohet mbi njė thėnie tė Mark Twain, se sa e lumtur do tė ishte jeta,
nėse njeriu do tė lindte 80 vjec.

Filmi zhvillohet ne New Orleans ne nje periudhe nga Lufta e Pare Boterore deri ne shekullin e 21-te.

Ne
rolin e te dashures Dejsi eshte aktorja Cate Blanchett, e cila shprehet
e lumtur qe arriti te luaje ne nje film ku teknologjia arrin te beje
cudira dhe ky personazhet arrijne te interpretojne nga mosha 6 deri ne
86 vjec.

Ne premiren e filmit ishin te gjithe krijuesit e tij, aktoret, por edhe partnerja e Pitt, Angelina Jolie.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:56 am

Richard Gere ndihet borxhli ndaj familjes

10/12/2008 19:30Richard
Gere eshte lodhur nga rolet e mashkullit joshes dhe thekson se ndoshta
me mire per te do te ishte ideal te zinte me shume vend ne familje si
baba.

Ne nje interviste dhene
per revisten “Femra Moderne”, Gere eshte shprehur se rolet e nje
djaloshi nuk e bejne te ndihet me komod dhe kete e ka kuptuar prej disa
kohesh. Filmi i tij me i fundit, “Si nje uragan” mberrin ne kinemate
italiane ne 19 nentor, ku Gere shfaqet ne rolin e nje kirurgu estetik,
i cili arratiset per te zgjidhur nje problem psikik por gjen dashurine
e vertete. “Jeta eshte e perbere nga mundesi te dyta, sepse ne
te kundert gjithcka do ishte nje cmenduri. Cdokush ka mundesi te beje
nje zgjedhje te dyte edhe pse e para mund te duket perfundimtare”,
shton aktori amerikan, i cili ne shume filma ka luajtur rolin e
mashkullit seksi, duke filluar qe nga "American Gigolo" e deri tek
"Pretty Woman". Gere, i martuar me Carey Lowell, tregon nje
lidhje te forte me familjen. “Gjate vitit te fundit kam qene larg
shtepise per shume kohe. Ka qene nje gje e lodhshme nga pikepamja
psikologjike. Ketej e tutje nuk do pranoj me role pa u konsultuar me
familjen time”, perfundon aktori, borxhli ndaj familjes se tij.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:57 am

"Desperate Housewives", kater sezone me shume

11/12/2008 09:30Seriali i suksesshem "Desperate Housewives", qe transmetohet edhe ne ekranin e Top Channel, mund te kete jete te gjate.
Regjisori
Marc Cherry ka deklaruar se eshte ne bisedime me televizionin ABC per
te vazhduar edhe kater sezone te tjera te filmit.

"Nisa
bisedimet me presidentin e ABC Entertainment, Steve McPherson dhe
presidentin e ABC Studios, Mark Pedowitz qe seriali te kete nente
sezone", tha Cherry.

Gjate nje ceremonie qe perkoi me shfaqjen
e episodit 100 ne SHBA, tha se do te gjeje nje menyre qe t’ia dale.
Edhe ABC e ka konfirmuar lajmin, por njoftoi se ende nuk eshte arritur
ndonje marreveshje.

Fillimisht Cherry kishte thene se do t’i
jepte fund serialit pasi te perfundonte sezonin e shtate, por duket se
tashme ai ka nderruar mendje.

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Fri Dec 12, 2008 8:27 am, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:58 am

Jackson nxjerr ne ankand sendet personale

11/12/2008 10:30Michael Jackson vendos te nxjerre ne ankand objekte dhe sende personale.
Portat
e fermes se famshme Neverland dhe nje nga dorezat e bardha te veshura
prej tij ne videon e kenges "Billie Jean", jane pjese e 2 mije
objekteve, qe do te shihet ne ankandin e realizuar nga vete mbreti i
popit.

Ankandi pese-ditor ne Beverly Hills do te mbahet nga 21-25 prill dhe eshte i pari per te.

Ne
vitin 2006 nje doreze e bardhe e Jackson u shit per 35 mije dollare,
ndersa nje pale corape te bardha te tij ne 2005 u shiten per 15 mije
dollare.

Jackson vitet e fundit ka pasur probleme ekonomike,
por perfaqesues nga ankandi thone se shitja e objekteve nuk eshte e
detyruar, por Michael po e ben me vullnetin e tij.

Pjeset me interesante te ankandit do te udhetojne ne Londer, Tokio, New York, Dubai dhe Santiago.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:58 am

Robbie Williams: Dua te ribashkohem me Take That

11/12/2008 11:15Robbie
Williams ka shprehur deshiren per t’u ribashkuar me grupin “Take That”.
34-vjecari, qe prej pese vjetesh ka jetuar ne Los Anxhelos, deklaroi se
do te donte te ishte serish pjese e tyre.

Ai
tashme eshte kthyer edhe per te jetuar ne Britani. William pagoi 7
milione paund per nje shtepi te madhe ne Wiltshire, qe do te jete baza
per te promovuar albumin e ri vitin tjeter.

Williams pranoi se
eshte shume i lumtur per suksesin qe po korr grupi. “Besoj se ne do te
ishim grupi i vetem ne historine e muzikes qe do te ribashkoheshim, per
shkak te ndryshimeve artistike”, ka thene ai.

Robbie ka ne krahaun e djathte nje tatuazh me simbolin e grupit, nje shenje mbeshtetjeje per djemte.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 7:59 am

Pitt: Lidhja me Jolie, kur isha ende i martuar

11/12/2008 11:30Brad
Pitt me ne fund e ka pranuar se thashethemet per tradheti
bashkeshortore kane qene te verteta dhe se kishte rene ne dashuri me
Angelina Jolie, kur ishte ende i martuar me Jennifer Aniston.

Aktori
ne nje interviste per revisten “Rolling Stone” tha se ndjenja mes tyre
lindi gjate xhirimeve te filmit “Mr. & Mrs”, shtate muaj perpara se
martesa me Aniston te merrte fund.

Lidhja e ciftit u be
publike ne prill te vitit 2005, kur u njoftua se Brad do te adoptonte
gjithashtu femijet e adoptuar nga Angelina, Maddox dhe Zahara.

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Fri Dec 12, 2008 8:26 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 8:00 am

Rikthehet i madhi, Mickey Rourke

11/12/2008 09:50Aktori
51-vjecar Mickey Rourke, rikthehet nė kinema me njė film tė ri "The
Wrestler", ku interpreton njė personazh qė i ngjan vetė atij.

Pasi
iu largua pėr disa vjet Hollywood-it, Rourke vjen nė rolin e sportistit
Randy Robinson qė ringjitet nė ring pėr tė fituar famėn e dikurshme.

Vetė
aktori i pranon paralelizmat qė hiqen me jetėn e tij personale, por
thotė se janė ngjashmėri pėr tė cilat nuk i pėlqen tė flasė.

Filmi u shfaq premiere ne New York dhe ne ceremoni ishte e pranishme edhe mikja e Rourke, Naomi Campbell.

Pas suksesit ne festivalin e Canne-s, shtohen zerat per nje cmim Oscar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Dec 12, 2008 8:59 pm

Carla Bruni nudo ne cante, kerkon demshperblim

12/12/2008 13:35Zonja
e pare e Frances, Carla Bruni, nuk e ka gelltitur dot idene e shtepise
se modes, Pardon, per te nxjerre ne shitje nje cante, qe kishte te
stampuar nje foto te saj nudo.

Ish-modelja
shpreson qe canta me foton bardh e zi te hiqet nga qarkullimi, ndersa i
kerkon 125 mije euro shtepise per demin e shkaktuar, para qe do t’i
jape per bamiresi.

Avokati i Bruni, Thierry Herdog, tha se
canta eshte nje tjeter fyerje per zonjen Sarkozy. Canta ka dale ne
shitje ne fillim te muajit dhe eshte shitur per 3 euro ose u eshte
ofruar klienteve qe do te shpenzonin 5 euro.

Fotoja u realizua nga Michel Comte ne 1993 dhe u shit ne nje ankand ne Londer per nje cmim rekord.

Pronari i shtepise se modes Peter Mertes, e ka justifikuar perdorimin e imazhit me faktin se Bruni eshte nje grua publike.

Vitin e kaluar e njejta shoqeri kishte nxjerre ne shitje te brendshme me foton e Madonnes.

Gjykata e komunes Saint-Denis, do te shprehet per kete ceshtje javen e ardhshme.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sat Dec 13, 2008 9:53 am

Eurovizion do ndryshoje sistemin e votimit

12/12/2008 13:35Per
te shmangur kritikat e viteve te fundit, Festivali Europian i muzikes,
Eurovizion, do te ndryshoje sistemin e votimit. Per rreth nje dekade,
fansat e vendeve nga Evropa Lindore votonin ne bllok, duke siguruar
pike per shtetet fqinje.

Organizatoret e
festivalit thone se do shtojne nje juri qe do te vleresoje kenget, si
dhe do te ulin vleren qe do te kete vota e publikut.

Vitet e
fundit sistemi i televotimit ka ndihmuar pese vende nga Europa Lindore,
te dominonjne festivalin. Vota e audiences vitet e fundit eshte
vleresuar si rajonale dhe patriotike.

Festivali i ardhshem Eurovision do te zhvillohet ne Moske me 16 maj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Show Biz....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Show Biz....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: KINEMA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website