Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Show Biz....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 01, 2009 9:02 pm

Kledi Kadiu, me mire se sa nje perralle...

30/01/2009 21:45Kledi
Kadiu, balerini shqiptar qe ka pushtuar zemrat e italianeve po kalon
nje eksperience te re ne spektaklin “Amici”, por lajmin e vertete ne
lidhje me kete personazh e perben libri i tij biografik me titull “Me
mire se sa nje perralle”.

Libri
nis me pasazhet dhe kujtimet qe ai ka ruajtur ne momentin kur u nis nga
Vlora me shume bashkeatdhetare drejt Italise. “I mbeshtes ata njerez qe
zbresin ne Lampedusa sepse eshte nje eksperience e hidhur qe e kam
kaluar dhe vete”, rrefen balerini shqiptar, i cili vazhdon te korre
sukses ne spektaklin “Amici”. Ne vijim, ai komenton pikerisht
per kete spektakel, duke vleresuar profesionalizmin e larte. “Kete vit
niveli i balerineve dhe i kengetareve eshte me i larte, madje kete vit
jam fans i kengetareve”, shprehet Kledi. Ai nuk harron
gjithashtu te falenderoje Alessandra Celentano-n, duke thene se ajo e
ka ndihmuar te punoje me njerez te impenjuar dhe te rrepte gjate kohes
qe studionte ne Akademine e Arteve ne Tirane.

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Sun Feb 01, 2009 9:03 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 01, 2009 9:03 pm

"Big Brother Albania 2", -6 dite

01/02/2009 10:00Edhe gjashte dite na ndajne nga spektakli i madh "Big Brother Albania 2".
Reality
show me i ndjekur ne Shqiperi do te nise transmetimin me 7 shkurt ne
"Top Channel", ndersa do te transmetohet drejtpersedrejti edhe ne dy
kanalet e platformes tokesore e satelitore te "DigitAlb". "Big
Brother", edhe kete vit, do te prezantohet nga prezantuesja e njohur,
Arbana Osmani. Dymbedhjete jane personazhet qe do te hyjne ne
shtepine me te famshme ne Shqiperi. Ata jane perzgjedhur mes rreth 8
mije aplikanteve, te cilet kane qene pjese e audicioneve per "Big
Brother Albania". Kjo faze zgjati per tre muaj. Ndryshe nga viti i
kaluar, kete sezon, shtrirja gjeografike e pjesemarresve ne kete
reality show te suksesshem, eshte me e gjere. Aplikantet e
pjesemarresit ne "Big Brother" vijne thuajse nga te gjitha rrethet e
Shqiperise. Ky fakt eshte nje tregues i shikueshmerise dhe
suksesit te padiskutueshem te nje formati qe ne fakt, proven e suksesit
e kaloi qe ne edicionin e pare te tij. Jo vetem shqiptare te cilet
jetojne ne Shqiperi, por edhe ata qe jetojne jashte kufijve kane qene
te interesuar per te qene pjese e shtepise se madhe te "Big Brother",
ne "Top Channel". Te ardhur nga vende si Italia, Greqia, Anglia etj. Ata
kane qene te gatshem per te lene per pak kohe punen e jeten e ndertuar
jashte Shqiperise e per te nisur nje aventure te re ne shtepine e "Big
Brother". Organizatoret bejne te ditur se pas perzgjedhjes fillestare,
aplikantet kane kaluar tri faza te tjera vleresimi, per te arritur ne
numrin e te perzgjedhurve perfundimtare. Keta te fundit do te jene
pjese e aventures se madhe, e cila do te nise te shtunen e pare te
muajit shkurt, ne "Top Channel". Mosha e banoreve te rinj te
shtepise varion nga 20 deri ne 40 vjeē. Ata jane perfaqesues te brezave
te ndryshem, ēka garanton sigurisht spektakel dhe debate brenda
shtepise. Do te gjenden ne kete familje te madhe te rinjte
enderrimtare, por edhe brezi i me te rriturve te cilet endrren,
shpresojne ta arrijne nepermjet ketij reality show. E
rendesishme eshte qe gjithsecili prej tyre te perfaqesoje veten brenda
shtepise, pavaresisht vezhgimit nga Vellai i Madh, e pavaresisht se
ditet e tyre do te vijojne te ndjekura nga ekrani prej syve te
publikut. Dite pas dite, banoret, njesoj si paraardhesit e tyre vitin
qe kaloi, do te behen te njohur per publikun deri ne imtesi. Duke
ofruar veten e tyre te vertete, ata do te jene pjese e nje spektakli te
gjate, plot 99 dite. Ata do te vezhgohen ne gjithēka, do te sprovohen
gjithashtu. Do te mesojne te njihen e te bashkejetojne me njerez qe
deri para fillimit te ketij reality show, as qe e njihnin ekzistencen e
njeri-tjetrit. Do kete miqesi, aleanca, por edhe perplasje, kundershti
e mosperputhje. Ne mungese te televizorit, celularit, librit,
apo te ēdo mjeti tjeter informativ e komunikativ, e vetmja mundesi per
te kaluar ditet ndryshe eshte komunikimi me njeri-tjetrin. Ne varesi te
sjelljes, apo te "aleancave" te krijuara brenda ne shtepi, do te kete
te humbur ose te fituar. Vete banoret do te vendosin per njeri-tjetrin.
Dhoma e sekreteve do te jete dritarja e komunikimit. Aty publiku do te
kete mundesi te mesoje gjithēka. Nderkaq, edhe shtepia ne te cilen
banoret do te kalojne me shume se tre muaj te mbyllur brenda, eshte nje
tjeter element qe do te vije ndryshe nga viti i shkuar. Ajo do te jete
me me shume ambiente, me e bukur, e komode nga viti i shkuar. Ky
vit i dyte i "Big Brother" ne Shqiperi eshte nje pervoje me shume e
fituar, ndaj edhe gjithēka do te jete e kuruar deri ne detaj. Nga
organizatoret e programit behet e ditur se audicionet nuk kane
perfunduar me perzgjedhjen e banoreve te pare, te cilet do te shkelin
ne shtepine e "Big Brother". "Vellai i Madh" eshte ende ne kerkim te
elementeve te reja e te individeve interesante, te cilet duan te
shpalosin veten ne nje program kaq te suksesshem si "Big Brother".
Ēmimi i madh per fituesin e edicionit te dyte te "Big Brother Albania",
fillon nga 70 mije euro, por surprizat nuk perfundojne ketu. Gjithēka
do te zbulohet hap pas hapi. Ēdo dite ne ekranin e "Top Channel" do te
transmetohet per gati 30 minuta permbledhja e ngjarjeve me te
rendesishme te dites, ndersa te shtunen do te zhvillohet spektakli i
madh nen prezantimin e tashme se mirenjohures Arbana Osmani. Nderkaq,
nje suplement prej tete faqesh kushtuar "Vellait te Madh" do t‘i
bashkengjitet ēdo te shtune gazetes "Shqip". Lexuesit do t‘i jepet
mundesia te njihet jo vetem me personazhet e shtepise, debatet e
gjithēka ata do te perjetojne aty brenda, por edhe me te tjera te reja.
"Big Brother" eshte i vetmi program televiziv ne Shqiperi qe
ploteson standardet nderkombetare, ēka konfirmohet nga patenta qe
zoteron nen marken e kompanise "Endemol". "Big Brother" eshte nje
prodhim i kompanise "Top Media", "Top Channel" dhe "DigitAlb". Reality
show "Big Brother" eshte quajtur keshtu prej personazhit me te njejtin
emer i krijuar nga George Orwell, ne romanin e tij te botuar ne vitin
1984. Formati i famshem televiziv transmetohet ne me shume se 40 vende
te botes.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
vl_girl
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1575
Name : 0
Points : 509
Registration date : 07/11/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Mon Feb 09, 2009 5:39 pm

E qellon i dashuri, Rihanna mungon ne Grammy Awards
09/02/2009 09:55


Ka rene ne sy mungesa e Rihannes gjate ceremonise se Oscar-ve te muzikes, te zhvilluar mbreme ne Los Anxhelos. Kengetarja flitet se ka hequr dore nga pjesemarrja, pasi eshte sulmuar nga i dashuri, kengetari Chris Brown.

Sipas disa agjencive te lajmeve, Brown eshte arrestuar, eshte marre ne pyetje dhe me pas eshte liruar me kusht, pasi ka paguar 50 mije dollare. Ngjarja ka ndodhur disa ore perpara nisjes se ceremonise, kur u raportua se ai kishte kercenuar ne makine nje grua. Policia nuk e ka bere te ditur identitetin e saj, por besohet se behet fjale per te dashuren e tij, pop star-in Rihanna.

Si Brown dhe Rihanna nuk u shfaqen ne ceremonine e Grammy Awards dhe shume media spekuluan se ishte ajo gruaja e paidentifikuar. Rihanna njoftoi pak perpara nisjes se ceremonise se nuk do te paraqitej. Ajo dhe Brown ishin te kandiduar ne disa kategori.

Sipas policise se Los Anxhelos, debati nisi kur cifti ndodhej ne makine. Ata dolen me pas jashte dhe situata u perkeqesua. Policet thane se vajza kishte pesuar demtime ne fytyre, pasi ishte qelluar nga Brown, qe me pas ishte larguar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Mon Feb 09, 2009 7:31 pm

keshtu keq Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:24 pm

Justin Timberlake, mashkulli me shik ne SHBA

17/02/2009 12:50Kengetari i njohur i muzikes pop, Justin Timberlake, kryeson listen
e revistes GQ si mashkulli me shik ne SHBA.

28-vjecari,
qe ka falenderuar njerkun e tij bankier per stilin e te veshurit, u
vleresua per ndikimin ne mode, si dhe vullnetin per te marre parasysh
rrezikun, duke perdorur kapele, veshje me ngjyra, kravata te holla, apo
duke lene mjeker. Pak muaj me pare Timberlake e kishte pranuar se ne
menyren e te veshurit frymezohej nga njerku.

Persa i perket
stilit per te kombinuar nje kostum me atlete, Timberlake tha se ishte
me shume ceshtje prakticiteti sesa mode. "Vesh atlete se s’mund te
kercej me kepucet qe kam”, ka shpjeguar kengetari.

Te tjere
emra te vleresuar per "Stylish Men" jane producenti muzikor Mark
Ronson, qe u rendit i dyti, fotografi Alex Lubomirski, reperi Kanye
West, aktori Jason Schwartzman dhe hotelieri Andre Balazs.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:25 pm

Jackson, ne ankand edhe objektet personale

17/02/2009 18:30Michael Jackson po shkon vertet drejt limiteve, pasi financat e ish mbretit te pop-it kane shteruar plotesisht.
Keshtu,
ne muajin prill pritet qe te dalin ne ankand shume objekte personale te
kengetarit qe gjenden ne fermen e "Neverland" edhe kjo e nxjerre ne
shitje. Te apasionuarit pas muzikes se Jackson do kene
mundesine te prekin cdo detaj te jetes se kengetarit, qe nga ditari i
koncerteve, dorashka e arte e videos "Billie Jean", videolojerat dhe
deri tek objektet me te parendesishme te nderteses. Por kjo nuk
eshte e vetmja rruge qe Jackson ka per te shpetuar financat e familjes,
pasi edhe pse epoka e tij ka perenduar me shume se dy dekada me pare,
ai shpesh here mbeshtetet ekonomikisht edhe nga fansat qe ka ne mbare
boten. Shume njerez jane te gatshem te paguajne edhe gjithcka
per t’i ardhur ne ndihme idhullit te tyre. Ne total objektet qe do
dalin ne shitje jane rreth 2 mije dhe ato do dalin ne ankand ne Beverly
Hills, ne 22-25 prill.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:25 pm

Lopez-Anthony, rikthehet qetesia

17/02/2009 19:10Rikthehet
klima e qete ne familjen Anthony. Kengetarja Jennifer Lopez dhe
bashkeshorti i saj Marc Anthony i jane rikthyer jetes normale pas
zerave per nje ftohje te marredhenies pas lindjes se binjakeve.

Cifti
eshte dukur i qeshur gjate mbremjes se festes se San Valentinos, dite
kur Lopez kishte deklaruar se do te zyrtarizonte divorcin. Por programi
ka ndryshuar dhe duket se dicka ka levizur ne marredheniet mes tyre.
Lindja e binjakeve shkaktoi nje krize tek kengetarja portorikane dhe
bashkeshorti i saj, pasi Lopez nuk deshironte ta kalonte diten mes
panolinave. Menjehere pas konflikteve te para ne familje,
Jennifer u shfaq pa unazen e marteses ne gisht, cka beri qe mediat
gossip te flisnin gjate per kete gje. Nga ana tjeter, zerat flisnin
edhe per tradheti nga ana e Anthony. Por ajo kohe duket shume e larget
pasi cifti duket se vazhdon ta shijoje martesen.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:26 pm

Michelle Obama dergon vezhguese ne sfilatat e modes

18/02/2009 11:40Michelle
Obama eshte nje ndjekese e modes dhe vezhguese e mire e saj. Mesohet se
zonja e pare e SHBA-se ka derguar ne sfilaten e Nju Jorkut nje
vezhguese te besuar, e cila do te ndjeke modelet e prezantuara nga
stilistet amerikane.

Desiree Rogers,
sekretarja sociale e Shtepise se Bardhe, ka shoqeruar drejtoreshen e
revistes se modes, “Vogue”, Anna Wintour ne pasarelat njujorkeze, ku
jane prezantuar veshjet e sezonit te ardhshem vjeshte-dimer.

Mes
emrave qe marrin pjese ne sfilata eshte stilisti Thakoon, i preferuar
nga Michelle dhe Donna Karan, qe ka krijuar look-un e femrave ne
karriere. Pak dite me pare zonja e pare amerikane u shfaq ne kopertinen
e revistes “Vogue”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:27 pm

Jackson 5 do kujtohen me nje qender ne Nigeri

18/02/2009 13:30“Jackson
5” kane planifikuar ndertimin e nje qendre qe kushton 3.400 milione
dollare ne Nigeri, pikerisht ne nje vend, qe perdorej dikur per
mbajtjen e sklleverve.

Marlon Jackson,
vellai i Michael, kerkon te nderoje kujtimin e grupit me nje strukture,
qe do te perfshije hapesira per koncerte, kazino, fusha golfi dhe nje
pjese hapesire per kujtimet.

Ky projekt do te hapte 150 mije
vende pune, por ka hasur ne diskutime per vendin e zgjedhur per
ndertimin. “Do te kete hapesire edhe per te kujtuar trajtimin e
sklleverve, madje turistet amerikane do te jene te detyruar t’i
kujtojne”, tha Marlon Jackson.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:27 pm

Twilight 2, Madonna mund te shkruaje kolonen zanore

18/02/2009 14:25Madonna mund te jete pjese e projekteve per vazhdimin e filmit te suksesshem “Twilight”.
Sipas
faqes ne internet Enterntainment Weekly, kengetarja ka nisur tratativat
per te shkruar kenget per serine e dyte te filmit. Eshte perjashtuar
fakti qe mbreteresha e popit te kete nje rol ne "New Moon", por do te
merret vetem me kolonen zanore.

Hipoteza mund te jete e
besueshme per faktin se menaxheri i saj, Guy Oseary, eshte mes
producenteve te projektit. Per momentin megjithate, nuk ka asnje
kontrate.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:28 pm

Megan Fox, me e mira e filmave fantastiko-shkencore

18/02/2009 18:50Protagonistja e "Transformers" Megan Fox eshte vleresuar si aktorja me seksi e filmave fantastiko-shkencore.
Sipas
nje sondazhi te Msn Movies, Fox ka marre 33 % te votave ne rreth 60
mije votues, duke lene pas emra te medhej si Halle Berry e Natalie
Portman. Berry ka arritur te marre vetem 26 % te votave per
interpretimin e saj ne “X-Man”, ndersa Milla Jovovich mban shkallen me
te ulet te podiumit me filmin “Elementi i peste”. Rezultat
zhgenjyes per Natalie Portman dhe Carrie Fisher, te dyja protagoniste
ne sagen “Lufta e Yjeve”. Sipas shefit te seksionit te kinemase ne Msn,
Ed Holden, filmat fantastiko-shkencore dallohen per pjesemarrjen e
femrave seksi, duke ngjallur edhe interesin e publikut. "Transformers"
doli ne kinema vetem 2 vjet me pare dhe fale ketij filmi, Megan Fox u
kthye ne nje ikone te vertete te Hollywood-it.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:29 pm

Oscar, Winslet: Kam fobi tapetin e kuq

18/02/2009 19:05Kate
Winslet, e nominuar ne kategorine “Aktorja me e mire” per cmimet Oscar
me filmin "The Reader" nuk e ka shume per zemer ceremonine.

Ish
protagonistja e “Titanic” nuk ndihet e lumtur per kete, pasi ajo ka nje
fobi te vertete ndaj tapeteve te kuq. “Momenti me i veshtire per mua do
jete kur te marr fryme thelle dhe te kaloj tapetin e kuq. Me pas do
pyes veten nese njerezit do ta vene re kete problem te madh qe e kam
vetem ne mendjen time”, shprehet aktorja britanike, e cila e ka kaluar
edhe here te tjera tapetin e famshem para hyrjes per ne sallen e
ndarjes se cmimeve. Ajo rrefen gjithashtu se ne 22 shkurt kur
do hapen dyert e “Kodak Theater” te Los Angeles, do te jete vertet nje
emocion shume i madh, por magjine e tij do ta prishe pikerisht ngjyra e
tapetit

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:29 pm

Duffy kurorezohet mbretereshe e muzikes britanike

19/02/2009 10:50Kengetarja
nga Uellsi, Duffy, triumfoi ne ceremonine e ndarjes se cmimeve
britanike te muzikes, Brit Awards, qe u zhvillua ne Londer. 24-vjecarja
deklaroi mes loteve pasi mori cmimin, se ky ishte kurorezimi i
perpjekjeve te saj pesevjecare.

Duffy u be e njohur vetem nje vit me pare. Ajo mori tre ēmime, perfshire
edhe ate per albumin me te mire britanik.

Katy
Perry u shpall fituese si kengetarja me e mire nderkombetare, ndersa
Kanye West kengetari me i mire ndekombetar. Ēmimi per kontribut te
jashtezakonshem ne muzike iu dha grupit anglez Pet Shop Boys. “Elbow”,
fitoi ne kategorine grupi me i mire britanik, kurse grupi amerikan i
muzikes rock, “Kings of Leon” fituan ne kategorite grupi me i mire i
huaj dhe albumi me i mire.

Surpriza e nates ishte grupi
britanik, Coldplay qe dolen duarbosh nga ceremonia, megjithese albumi i
tyre Viva la Vida ishte me i shituri i vitit 2008.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:30 pm

“Filomena Marturano” vjen ne sallen e TK

19/02/2009 20:30Kryevepra
e dramaturgut dhe regjisorit Italian, Eduardo De Filipo, “Filomena
Marturano”, vjen per artdashesit shqiptare nga akoret me te njohur ne
Teatrin Kombetar.

Ne qender te kesaj
drame realiste eshte historia e nje gruaje ish prostitute. Filomena e
cila vjen ne skenen shqiptare nga aktorja e mirenjohur Yllka Mujo, per
25 vjet jeton si grua pa qene e tille ne shtepine e nje naopoletani te
kamur.

Pasi ka rritur ne ilegalitet tre femije me burra te
ndryshem, ajo e detyron napoletanin te martohet me te, pasi sipas saj
ishte ne prag te vdekjes .Ne fakt, qellimi i saj ishte t’u jepte nje
mbiemer femijeve te saj. Regjisori Albert Minga sjell me kujdes ne
skene kete pjese qe gjen vend edhe ne realitetin shqiptar.

“Filomena
Marturano ben pjese ne fondin me te mire te dramaturgjise italiane dhe
asaj boterore. Eshte nje drame sociale qe operon me vibracionet e
shpirtit njerezor dhe me shpirtin e femres”, shprehet Minga.

Personazhi
kryesor Filomena, ne kete drame perfaqeson femren e guximshme e plot
dashuri njerezore qe ka vuajtur shume ne jete, ndonese me shume ka
falur dashuri sesa ka marre prej saj. Ne rolet e tjera luajne Tinka
Kurti, Arben Derhemi, Neritan Licaj, Fadil Kujofsa e mjaft aktore te
rinj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:30 pm

Aniston- Jolie, perballje ne “Kodak Theatre”

19/02/2009 19:45“Armiket” perballe njera-tjetres ne naten e madhe te ndarjes se cmimeve Oscar.
Ato
jane Jennifer Aniston dhe Angelina Jolie, aktoret te cilat nuk njihen
per ndonje simpati te vecante mes tyre. Aniston do te shoqerohet nga i
fejuari John Mayer, ndersa Jolie do te jete e pranishme me
bashkeshortin dhe ish te fejuarin e Aniston, Brad Pitt.

Familja
Pitt vjen ne kete event pasi te dy aktoret kane nga nje nominim me
filmat "The Curious Case of Benjamin Button" dhe "Changeling". Pas
kater vjetesh perplasje ne distance, tashme dy bukuroshet kane mundesi
te shkembejne shikimet edhe ne sallen e madhe te “Kodak Theatre”,
moment qe paparacet e kane pritur prej kohesh.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:31 pm

Rihanna, ende e dashuruar me Chris Brown

19/02/2009 18:30Pavaresisht se i fejuari Chris Brown e ka masakruar me grushta ne
mbremjen e 8 shkurtit, Rihanna mendon ende per te.

Prinderit
e kengetares kane konfirmuar se lidhja mes tyre ka marre fund, por zera
te ndryshem thone te kunderten. Sipas revistes “Star” qe citon burime
te sigurta, kengetarja po pret me padurim te perqafohet me Brown.

“E
do akoma. Rihanna po reflekton per situaten dhe kerkon qe Chris te
kuptoje se cfare veprimi ka bere. Hapi i ardhshem do jete vendimi qe do
marre ne lidhje me kete ceshtje”, shprehet burimi anonim.

Stafi
i kengetares nuk ka bere asnje koment ne lidhje me kete deklarate, por
pritet qe ditet ne vazhdim kengetarja e “Umbrella” te marre nje vendim,
i cili mund te jete edhe pozitiv, pavaresisht se kengetarja i ka ende
ne fytyre shenjat e dhunes.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Fri Feb 20, 2009 1:32 pm

Rihanna e dhunuar, publikohet fotoja e sulmit

20/02/2009 10:50Shfaqet ne internet fotoja e Rihannes, e shperfytyruar pas dhunes
se ushtruar nga i dashuri Chris Brown.

Revista
TMZ ka publikuar foton e fiksuar nga policet e Los Anxhelos, menjehere
pas denoncimit se ishte rrahur nga kengetari. Shenjat e dhunes ne
fytyren e 20-vjecares nuk kane nevoje per shume komente. Ne
kete gjendje Rihanna u dergua ne Cedars Sinai Medical Center ne
Kaliforni, ndersa Brown u mor ne pyetje per aktin e dhunshem. Sipas
policise, grindja mes dy te dashurve ka ndodhur ne makinen Lamborghini
te Brown. Revista Tmz shkruan se shkak per dhunen eshte bere
xhelozia e saj, pasi kengetarja e ka akuzuar Brown se u kishte kushtuar
me shume vemendje se c’duhet disa femrave gjate nje feste. Episodi i
dhunshem coi ne mungesen e kengetares ne ceremonine e ndarjes se
cmimeve Grammy Awards.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 22, 2009 11:15 am

Paris Hilton, xheloze per Katy Perry

20/02/2009 12:10Paris Hilton eshte e deshperuar, pasi kerkon me cdo kusht te
kthehet me ish te dashurin Benji Madden.

Lidhja
e tyre perfundoi nentorin e kaluar, por Paris eshte bere xheloze
sidomos pas publikimit te disa fotove te Benji dhe kengetares Katy
Perry ne diten e Shen Valentinit.

"Paris ka akoma ndjenja te
forta per Madden dhe u ndje keq kur pa fotot. Ajo eshte ende shume e
vendosur te kthehet serish me ish te dashurin dhe eshte gati te beje
gjithcka per t’ia arritur”, ka deklaruar nje burim. Madden dhe Perry
kaluan nje feste romantike me Las Vegas me 14 shkurt, por kengetarja ka
siguruar se ata jane vetem miq.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 22, 2009 11:15 am

Kate Winslet: Asnje skene tjeter nudo

20/02/2009 12:35Kate Winslet ka deklaruar se nuk deshiron me te zhvishet.
Kandidatja
per cmimin Oscar eshte shfaqur ne disa skena nudo gjate realizimit te
filmit "The Reader", por tani i ka idete te qarta dhe thote se nuk do
te pranoje me te zhvishet.

“Nuk besoj se do te me shihni me nudo ne filma te tjere”, tha 33-vjecarja,
nene e dy femijeve.

Ne
fakt, ajo eshte shfaqur nudo ne 10 filma te tjere, edhe pse ka shtuar
se e ka pranuar ta beje ne rastet kur nudoja ishte e nevojshme per te
perforcuar nje skene dhe per ta bere me te mire historine.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 22, 2009 11:16 am

Hollywood pergatitet per naten e Oscar-ve

20/02/2009 12:40Ne "Kodak Theatre" ne Hollywood po behen pergatitjet e
fundit per ceremonine e ndarjes se cmimeve Oscar mbremjen e 22 shkurtit.

Jashte
tij eshte shtruar tapeti i kuq, ne pritje te protagonisteve te famshem,
qe do te konkurojne ne kategorite e ndryshme. Mbremja gala do te
prezantohet nga aktori Hugh Jackman, qe do te shoqerohet nga Beyonce
dhe Zac Efron ne nje numer muzikor.

Kryesimin me kandidatura e
mban filmi “The Curious Case of Benjamin Button” me 13 te tilla, ku
Brad Pitt konkuron per aktorin me te mire.

Ai ndiqet nga filmi
“Slumdog Millionaire” me 10 kandidatura, perfshire edhe ate per filmin
me te mire. “The Dark Knigh”t dhe “Milk” moren nga tete kandidatura.

Filmat me me shume kandidatura

The Curious Case of Benjamin Button - 13
Slumdog Millionaire - 10
The Dark Knight - 8
Milk - 8
Wall-E - 6
Doubt - 5
Frost/Nixon - 5
The Reader - 5
Changeling - 3
Revolutionary Road - 3

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 22, 2009 11:17 am

Pinto-Patel, cift edhe jashte “The Millionaire”

20/02/2009 19:40Nuk
luajne ne film por gjithcka eshte e vertete. Freida Pinto dhe Dev
Patel, protagonistet e dashuruar te filmit “The Millionaire” jane
lidhur bashke edhe ne jeten reale, duke krijuar nje cift gati perfekt.

Lajmin
e ben te ditur gazeta “El Mundo” ne versionin e saj ne internet, ku
aktori Indian Anil Kapoor qe interpreton gjithashtu ne kete film, ka
rrefyer se 24 vjecari dhe 19 vjecarja po dalin bashke ne sekret te
plote. “Besoj se ata kane nisur nje histori interesante. Krijojne nje
cift te bukur dhe bashke shkojne shume”, thekson aktori i Bollywood-it.


Nderkohe, Freida dhe Dev jane kthyer ne idhuj te vertete.
Djaloshi nga Mumbai ka arritur majat me suksesin ne “The Millionaire”
qe kandidon per 10 cmime Oscar. Sipas “Betfair”, kompanise me te madhe
te basteve online, filmi anglo-indian ka shume mundesi te fitoje ne
kategorite me prestigjoze.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 22, 2009 11:21 am

Witherspoon dhe Gyllenhaal, prane altarit

21/02/2009 14:10Reese
Witherspoon dhe Jake Gyllenhaal mund te martohen se shpejti. Zerat per
dasmen qarkullojne prej kohesh, por jane nxitur me shume pasi aktori
eshte pare ne nje argjendari ne Nju Jork.

Sipas
revistes OK, ai ka blere unazen e marteses. "Jake ndenji per nje kohe
te gjate ne nje dhome te rezervuar per te zgjedhur unazen. Ishte
perfshire i teri ne kete pune dhe nuk dinte cilen te zgjidhte”, tha nje
burim per revisten.

Gyllenhaah ka dale nga dyqani vetem pas
kater oresh. Nuk dihet se kur mund te behet publike data e marteses,
por as nese lajmi ka mbetur deri tek thashethemi.

Vete aktorja
ne nje interviste pak kohe me pare ka deklaruar se historia me Jake po
shkon shume mire, por nuk nxitohej per te caktuar daten e dasmes.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 22, 2009 11:22 am

George Clooney viziton refugjatet ne Cad

21/02/2009 10:00George Clooney ka vizituar refugjatet e larguar nga lufta ne Darfur dhe qe jetojne ne Cad.
Ai
ndodhej ne shtetin afrikan ne nje vizite private dhe jo ne rolin e te
emeruarit si Mesazher i Paqes nga Organizata e Kombeve te Bashkuara. "Keta
njerez ndodhen ende ne rrezik cdo dite. Jane te kequshqyer dhe ka rreth
1 milion gjera qe nuk shkojne sic duhet te shkonin”, ka thene aktori
per agjencine e lajmeve, Associated Press.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 22, 2009 11:23 am

Stiller-De Niro ne pjesen e trete te sages “Focker”

20/02/2009 18:00Ben Stiller do nise xhirimet e sages humoristike te familjes “Focker”.
Pas
filmave “Te prezantoj te mijte”, “Me prezanto prinderit e tu”, shume
shpejt do te vije ne kinema edhe pjesa me titullin "Little Fockers".
Edhe kete here do marrin pjese aktore te kalibrit te larte si Robert De
Niro e Owen Wilson. Per Stiller dhe De Niro mund te kete role
te ridimensionuara, por kete here nuk do jene te pranishem Barbra
Streisand dhe Dustin Hoffman, te cilet kane luajtur ne rolin e
prinderve te Stiller. Regjisori i dy pjeseve te para Jay Roach
do marre rolin e producentit sepse eshte i impenjuar ne nje tjeter
projekt. Emri i regjsorit te ri nuk eshte bere ende i ditur, por mes
kandidateve jane, Paul Weitz, David Wain dhe Peyton Reed.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Show Biz....   Sun Feb 22, 2009 11:24 am

Big Brother, shqiptaret largojne nga shtepia Erjolen

22/02/2009 08:25Pas
nje jave te nxehte debatesh ne shtepine e Big Brother jane krijuar
grupet e para. Por ndersa shumica e banoreve kane vazhduar me
preokupimin e vetem kalimin e proves se javes, per Erjolen dhe
Zhuljeten, perpjekjet ishin per te fituar simpatine e publikut, per t’i
shpetuar daljes nga gara.

Ndarja
e konkurenteve ka shkaktuar edhe konfliktin e pare mes Aides dhe
Adelajdes te cilat akuzonin njera tjetren. Por gjate kesaj jave ne
shtepi ka patur feste, te gjithe konkurentet kane festuar pavaresine e
Kosoves. Prova e javes ishte qe konkurentet te mesonin permendesh disa
informacione, te jetonin me veshtiresite e kufizimit te levizjes per
shkak te pengesave qe Vellai i Madh kishte vendosur ne te gjithe
shtepine, si dhe te njihnin konkurentet ne fotot e tyre ne kohen kur
kane qene foshnje. Ne fund prova nuk u kalua. Kjo do t’i
privoje banoret nga gjysma e buxhetit te tyre te javes. Erjola ka
treguar disa sekrete te jetes se saj sentimentale. Ajo i ka treguar
Vellait te Madh se ka vendosur qe te ribashkohet me ish-bashkeshortin e
saj me te cilin ishte divorcuar vetem 4 muaj me pare. Dhe Vellai i Madh
i ka qef surprizat. Genti ka shkuar te takoje Erjolen. Dhe kur s’ke
shume fat ne loje ke fat ne dashuri. Erjola me 56 % te votave
te shqiptareve doli nga shtepia e Big Brother per t’u kthyer serish
prane bashkeshortit te saj, vajzes se tyre dhe prinderve. Gara eshte
bere shume e forte tashme pasi ne kandidimin jane 4 konkurente,
Adelajda, Aida, Agoni dhe Arjoni. Ata do votohen nga shqiptaret per te
zgjedhur se kush do lere shtepine. Paqsori eshte zgjedhur serish nga
banoret si i Zoti i Shtepise. Por surpriza me e forte ishte letra qe
babai i Bjordit i ka nisur djalit te tij i cili se ka njohur kurre te
atin. Pas emocioneve te forta qe solli historia e dhimbshme e
familjes se Bjordit, nje surprize e Big Brother riktheu te qeshura ne
shtepi. Lopet, Sonja dhe Tea jane edhe prova e javes per banoret. Ata
duhet t’i mirembajne dy lopet dhe ne nje jave duhet te mbledhin 250
litra qumesht prej tyre. Prodhimi me pas do t’u shperndahet qendrave
sociale. Banoret jane ndare ne cifte per te nisur sfiden si barinj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Show Biz....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Show Biz....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 9 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: KINEMA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website