Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Fri Dec 19, 2008 6:57 pm

I SHKUNDI

I shkundi bajamet era
dhe jeta rinin time,
ē'tė bėj tani e mjera,
a rrohet dot vetėm me kujtime?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:26 pm

NEXHAT REXHAKur e shijuam gjuhėn e dhembjes

Lindjen dielli heshtėzoi

Gjuha e zjarrtė kaloi lumin

Mbasi e panjohura stinė shėmtoiKrahėt e hapur nė sytė shkėndijė

Nuk pėlcitėn bebzėn

Pranė dy lumenjve nė puthje

Sakrificė menaxhimi e denigrimiI lidhjeve antinjerėzore rekrutim

Disidentėsh prapė e prapė dendur

Prekė e panjohura qiellin akullnajė

Derisa syve nuk i hiqej terriI veshur me pelerinėn blu

Pėr ta mėsuar gjuhėn e lumit

Nė hipokrizinė e buzėqeshjes komike

Midis harresės ndėrlidhėse intimeMe panoramėn paraprojektuese nostalgjike

Terren i rrėshqitshėm mitimizim

Fundi i fundit kallėzim i shkumės lumit

Sundim i vetės nėpėr brezniKronikė mohimi thirrje mashtrimi.

Gjuhė lumi vėrshon e dredhon

Gjuhė njeriu mashtron e shiton

Gjuhė e vjetėr ndėr shekuj tingėllonGjuhė besimi afron

Lumi Nereu-di-mes bifurkacion

Lidhje komunikacioni krijon

Lumė i gjatė me thellėsi lotiShtrat i ngjeshur me shumė ndodhi

Lutjet tona gjithmonė pėr Ty

Erdhėn dhe shkuan shumė hordhi

Kėtu lanė hijet nėpėr fatkeqėsi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:27 pm

NĖ MES NESHKam kujdestaruar nė tunelin

E Sabatos

Verbėrisht pabesia kaloi nė mes neshAsnjėri nuk i mundėm shikimet

E pritjeve

Tė orėve memece nė mes neshPikėllimi ndėrtoi folenė heshtazi

E ngrohtėsia

Ngatėrroi ėndrrėn nė mes neshNuk arritėm tė mundim shkimin

E ngrirė

Pėr ne amshimi hyri nė mes neshStuhia kalimtare i shpejtoi hapat

E gjurmėt

Vėrshuan majen e Olimpit nė mes neshShkėlqimet depėrtuese tejkaluan heshtjen

E zjarrmia

Mundi braktisjen nė mes neshNe bashkė ishim braktisja

E zemrat

Ruajtėn dashurinė ziliqare nė mes nesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:27 pm

HARTA MEMECELufta e hartave mė kafshoi

Nė gjymtyrėt e trupit tim

Mė plagosi rėndė

Ma bėri trupin qiviPastaj bėri ē`deshi me mua

Se dhembja kaploi

Nė ēdo pjesė tė trungut tim

Ai prehej me sėpatė lehtė.Nga dinastitė e harbuara

Me skenarėt e padukshėm

Tė rrugėve mashtruese

Me pamjen mumjeAnija Liburna lundronte

Brigjeve tė detit fatkeqėsi

Me dridhjen e damarėve nėntokėsore

Shpėrtheu aromė e ujit helmuesPranė shtyllės torzo

Edhe jeta ujore lėkundi

Drejtimin lundrues

Me litarėt karremKush diktoi nė hartėn memece

Pamjet e natyrės shqiptare

Mjellmat apo ngjalat tona

E di se diktati vinte nga lartėDhe tha njeriu i vjetėr

Ku ėshtė pallati i mbretit

Buzė greminės afėr detit

Konak ka vėtėm pėr pakAli Pashai i Tepelenės

I servoi haremin e tij vetėm

Lordit Bajron i dha mundėsi

Sa herė tė dojė tė flejė nė pallatin e tijPėr kėtė zili koka nė hejbe

Shkoi tė Turqi

Trupi mbeti nė Janinė

Pashai e Lordi viktima tė Greqisė.Shiu i madh vėrshoi fushat

Hijerėndi turbulloi detin

Historia pakėsoi gjakun pezmatim

Harta memece humbi nė drejtpeshimin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:28 pm

KOHĖ APOKALIPSEKjo kohė tinėzare po m`i vjedh

Ditėt mė tė mira

Ėndrrat mė tė ėndėrruara

Po mė merr ndoshta edhe mua

Veē kėnga ime nuk di ku po tretet.

Kohė moj kohė tinėzare

Ti do tė ecėsh nė ēdo kohė

Vetėm unė njė ditė do tė shpall

Luftė pėr jetė a vdekje

E ti mate mirė kohėn

Se fundi do tė vijė Skiron

Edhe pėr ty nė kėtė kohė

Tė apokalipsės1996
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:28 pm

PANAIRI I LIBRIT 1999Nė Prishtinė kishte ardhur

Prometeu kryeneē

Bashkė me udhėn e shkronjave

Aty shkėlqente topuzi i Gjergj Elez AlisėNėntorėt e ruanin krenarinė

Dhe hidhėrimin pėr tokėn e pėrgjakur

Skėnderbeu nuk i kishte ndėrruar fjalėt

‘’Lirinė nuk ua solla unė,

po e gjeta kėtu midis jush’’Ne me sytė tanė i kemi parė

Shtėpitė e djegura,bibliotekat shkrumb

Nė mesditė sfidė e fėmijėve

Pushtuan qiellin e mrrolur mijėvjeēarLasgushi edhe mė tej ligjėronte

Me Nositin vetėflijues

Kadare u kthye nė Kosovė triumfues

Dritėroi erdhi bashkė me baltėn e Devollit

Ēabej i lodhur me Buzukun ngadhėnjimtarNė Panairin e librit nė Prishtinė

Mungonin”Tufa”,”Loti udhėtar’’, ende i patharė

Flora edhe mė tej vuan pėr ‘’Bimė e zė’’

Nė Udhėtimet e ėndrrės sė keqe tė Matoshit

Nė kėtė aureolė vije aromė lirie,pa fije dashurie
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:29 pm

SI JETOHET KĖTO DITĖ NĖ KOSOVĖNė Kosovė jetės i vie erė droje

Gratė i kanė prerė flokėt

Vajzat e kanė ndėrruar frizurėn

Djalėria pėrfytyron luftėn

Nė vijėn e parė tė frontit

Burrave u ėshtė zgjatur mjekra

Fėmijėve u ka humbur gėzimi

Nė Kosovė shėrohen plagėt mijėvjeēare

Ku lind dhe perėndon

Durimi i palodhur i shpirtit idealist

Me zgjimin e brezave qė vijnė nėpėr shekuj

Nė Kosovė kėto ditė

Bukė hahet pak,ujė pihet shumė

Kriteret e jetės kanė njė vėshtrim

Nė ēdo qoshe tė rrugės

Rrezik pa pėrjashtim

Kosovė je loti, dhembja dhe gjaku imPrill 1999
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:29 pm

KRISMAT MBI OMBRELLĖMos i drejtoni shigjetat

Kah ombrella ime

Se nuk bėjnė punė

As kėrcėnimet vrastareNėpėr vrimat e ombrellės sime

Nuk bien rigat e shiut

Mbi tė kullojnė plagėt e gjata

Tė lotėve dhe dallgėve nė ēdo stinėKėtu vetė jeta ėshtė det

Ajo peshohet me syrin e ardhmėnisė

Edhe kur dridhen buzėt e njoma

Para fortunės makabreE ti njeriu im

Zgjidh vdekjen apo lojėn e djallit

Se krismat e krushqve tė lirisė

Po sjellin zjarrin e PrometeutTopanicė,mė 16 mars 1999
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:30 pm

NDRIĒIMI I KITARĖS

Jusuf GėrvallėsMbrėmja e asaj dite

Mahniti qytetin e famshėm

Ndjenjė fantazie

Fole mikpritėse ndriēim detiRitmi kurioz ngjalli shpresė

Klithja e bukur

Zuri vend pa ankesė

Mbylli faqen e fajit kthesėGjithmonė baladė e thjeshtė

Kompozim me besė populli

Kitarė dashurie kėrkim melodie

“Njeri ku je” eja me neMalli ndėrlidh Dubovikun plak

Loti shembi mure

Me tingujt e kitarės

Erdhe nė prag tė stinės sė re
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:30 pm

PARA ARRITJESMe fjalė shumė herė

E kemi pushtuar botėn

Nė tė gjitha horizontet

E ngjyrat e vijave nė harta

I paraqesim si duam ne

Rrugėn e diellit e vėshtrojmė

Nga pikėqėndrime tė ndryshme

Sa afėr dhe sa larg

Lind dhe perėndon

Drita e vendlindjes sime

Nė shtegtimin tonė

Arrijmė deri te Malet e Parnasit

Dhe kthehemi duarthatė

Pa e pushtuar asnjė shpellė A do t`i matim hapat

Me peshėn e trupit dhe mendjes sonė

Nė kėtė orė tė keqe

Para arritjes sė djallit tek Ura e Fshejtė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:31 pm

SATANANė fytyrėn tėnde

Shoh erė varri

Tė fėmijėve tanėPėr ty s`ka rėndėsi

Se nė cilėn stinė

Lindin, ecin dhe si frymojnėFantazmė e derės sime

Vazhdimisht strukesh nėn hijen

Pėrtej territ tė pafundE zemra ime

Pret dashurinė e luleve

Ngjyrat e ylberit dhembshėm i vėshtronSatana me bisht tė syrit

Ėndrrat m`i trazon

Nėpėr hijen e ndėrgjegjes sate

Zhvillohen kėto lojėra tė marrėzisėE unė pres, pėr t`i dhėnė fund

Lojės pėrndjekėse satanė

Te guri i mullirit tonė

Se aty zhurmė flladi jehon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   Sat Dec 20, 2008 4:31 pm

E PĖRBOTĖSHMEKur ra Troja

Odiseu kalėroi kohėn e humbur

Eneu mundi vetminė

Pėr t`i kėnduar RomėsKali i drunjtė kujtesė

Pėr brendinė enigmė

Dhe gjithnjė i pranishėm

Nėpėr kontinentet e bėrjes dhe zhbėrjesAtdheu im kapėrceje lodhjen

Jepi frymėmarrjen Dardanisė

Pėr ta hequr bėrllogun

Nė deponinė BallkanikePaqja kthen kohėrat e gjenit

Tė shenjtė

Pastaj muret ēlodhen

Nga mitet e rrejshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ju njom me krijuesit tanė-VALDETE BERISHA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: LETERSI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website