Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
benny_blanco
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 31
Name : 0
Points : 0
Registration date : 27/04/2008

MesazhTitulli: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Tue Apr 29, 2008 9:44 pm

Persa i perket temes qe a duhet pranuar shqiperia ne be,kjo varet nga nje sere faktoresh.nder faktoret kryesore jane standartet qe shqiperia duhet te permbushe per te hyre ne familjen e madhe europiane.me konkretisht vendosja e shtetit ligjor,rritja mikro dhe makro ekonomike,krijimi i kushteve te favorshme per biznesin,liria e shtypit,te drejtat e njeriut, permisimi i infrastruktures ne teresi, , etj etj.nje ogur i mire erdhi dhe nga ftesa qe ju be shqiperise per hyrjen ne nato ne samitin e bukureshtit.nder fushat primare mbeten punesimi arsimimi dhe shendetesia.mijera te rinj dhe te reja studjojne ne universitete te be.pra shqiperia duhet te hyje ne be por mbetet nje pune titanike per tu bere ne reformimin e strukturave mentalitetit dhe mbare shoqerise shqipetare.edhe sepse integrimi nuk eshte ai fizik por mbi te gjitha ai social kulturor shoqeror dhe psikologjik.nje ndihme te pazevendesueshme po e japin gati 1-milion shqipetare qe jetojne punojne dhe studjone ne vendet e be.desha te shtoj qe shqiperia dhe shqipetaret po ndergjegjesohen perdite e me shume dhe po e kuptojne rendesine dhe impaktin mbi jeten e perditshme.per ta mbyllur do thoja qe integrimi i shqiperise ne be eshte ne dore te shqipetareve te cilet duhet te punojne te palodhur dite dhe nate ne plotesimin e kushteve dhe standarteve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bianka
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1499
Name : 0
Points : 525
Registration date : 18/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Thu May 01, 2008 12:33 am


Anetaresimi i Shqiperise ne BE eshte nje hap i rendesishem ne jeten e cdo shqiptari.Shume shpesh degjojme te flitet per te,nga media elektronike dhe e shkruar.Te mirat ,interesat,kushtet,te gjitha permblidhen ne nje emer te vetem BE.Mendoj se anetaresimi do te sillte ane pozitive dhe do te ishte nje hap i vlefshem dhe qe do te mbahej mend ne kujtesat tona.Si rezultat te gjithe do te shpresonin per nje jete me me pak probleme ekonomike,sociale,.....kur shihen fare qarte statistikat qe kane te bejne me vendin tone.Shpresojme se nje dite kjo do te arrihet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Thu May 01, 2008 4:46 pm

Me keta njerez te cilet na qeverisin nuk kemi per te hyre ne BE derisa te ndryshoje sistemi.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 865
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Tue May 13, 2008 5:47 pm

PERDERISA DO TE HYJA BULLGARIA, PSE MOS TE HYJME DHE NE. NUK JANE ME PERPARA SE NEVE. NJE STANDART JEMI.

_________________
TE DASHUROSH NUK ESHTE ASGJE, DASHURI E VERTETE ESHTE TE BEHESH NENE.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
benny_blanco
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 31
Name : 0
Points : 0
Registration date : 27/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Wed May 14, 2008 7:32 pm

ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV shkruajti:
PERDERISA DO TE HYJA BULLGARIA, PSE MOS TE HYJME DHE NE. NUK JANE ME PERPARA SE NEVE. NJE STANDART JEMI.
Bullgaria dhe rumania tashme kane hyre ne BE,dhe te mendosh qe per ne shqipetaret eshte fatkeqesi e madhe qe jemi akoma ne kete pike,edhe sepse po te kthejme koken mbrapa nder vite,ne fundin e vitit 96 pak para cmendurise kolektive te 97 qe na kaploje si komb,ishim nje here me mire ekonomikisht se te dyja keto vende tashme anetare me te drejta te plota ne be,dhe rritja ekonomike e jona ishte 2 here me e madhe se keto dy vende ballkanike!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 865
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Thu May 15, 2008 10:59 am

benny_blanco shkruajti:
ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV shkruajti:
PERDERISA DO TE HYJA BULLGARIA, PSE MOS TE HYJME DHE NE. NUK JANE ME PERPARA SE NEVE. NJE STANDART JEMI.
Bullgaria dhe rumania tashme kane hyre ne BE,dhe te mendosh qe per ne shqipetaret eshte fatkeqesi e madhe qe jemi akoma ne kete pike,edhe sepse po te kthejme koken mbrapa nder vite,ne fundin e vitit 96 pak para cmendurise kolektive te 97 qe na kaploje si komb,ishim nje here me mire ekonomikisht se te dyja keto vende tashme anetare me te drejta te plota ne be,dhe rritja ekonomike e jona ishte 2 here me e madhe se keto dy vende ballkanike!!!

PO E DREJTE, I KANE FITUAR TE DREJTAT POR AKOMA NUK JANE PJESE E SHENGEN.
ME VJEN SHUME INAT, QE MGJTH JEMI NE NJE STANDART ME BULLGARINE TE PAKTEN QE E DI, NUK FITOJME DHE NE TE DREJTA SI TA. MIRE VIZEN DHE TE DREJTEN E REZIDENCES SI ATA, PO TE PAKTEN TE NA LIBERALIZOJNE VIZAT, TI MARRIM ME KOLLAJ. PO TANI E KANE QELBUR FARE. NUK BEHET FJALE TE MARRESH ME VIZE DY VJECARE SHENGEN. EDHE 1 E 3 MUJORE TE VJEN NE MAJE TE HUNDES. SHUME PENGESA E BUROKRACI.
AH CA T'BOJME NE T'SHKRETNIT QE NA HODHI ZOTI NE KET VEND. SHQIPERIA ESHTE E MALLKUME, ASNJE QEVERI NUK KA PAS TE SAKTE DHE S'DO TE KETE.
U BO ME THONE T'KEQEN E MBRETIT ZOG. AH MOR MUJO ULQINAKU C'NA MORRE N'QAFE. DO ISHIM BO ATEHERE PROTEKTORAT I ITALISE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
benny_blanco
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 31
Name : 0
Points : 0
Registration date : 27/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Thu May 15, 2008 6:38 pm

ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV shkruajti:
benny_blanco shkruajti:
ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV shkruajti:
PERDERISA DO TE HYJA BULLGARIA, PSE MOS TE HYJME DHE NE. NUK JANE ME PERPARA SE NEVE. NJE STANDART JEMI.
Bullgaria dhe rumania tashme kane hyre ne BE,dhe te mendosh qe per ne shqipetaret eshte fatkeqesi e madhe qe jemi akoma ne kete pike,edhe sepse po te kthejme koken mbrapa nder vite,ne fundin e vitit 96 pak para cmendurise kolektive te 97 qe na kaploje si komb,ishim nje here me mire ekonomikisht se te dyja keto vende tashme anetare me te drejta te plota ne be,dhe rritja ekonomike e jona ishte 2 here me e madhe se keto dy vende ballkanike!!!

PO E DREJTE, I KANE FITUAR TE DREJTAT POR AKOMA NUK JANE PJESE E SHENGEN.
ME VJEN SHUME INAT, QE MGJTH JEMI NE NJE STANDART ME BULLGARINE TE PAKTEN QE E DI, NUK FITOJME DHE NE TE DREJTA SI TA. MIRE VIZEN DHE TE DREJTEN E REZIDENCES SI ATA, PO TE PAKTEN TE NA LIBERALIZOJNE VIZAT, TI MARRIM ME KOLLAJ. PO TANI E KANE QELBUR FARE. NUK BEHET FJALE TE MARRESH ME VIZE DY VJECARE SHENGEN. EDHE 1 E 3 MUJORE TE VJEN NE MAJE TE HUNDES. SHUME PENGESA E BUROKRACI.
AH CA T'BOJME NE T'SHKRETNIT QE NA HODHI ZOTI NE KET VEND. SHQIPERIA ESHTE E MALLKUME, ASNJE QEVERI NUK KA PAS TE SAKTE DHE S'DO TE KETE.
U BO ME THONE T'KEQEN E MBRETIT ZOG. AH MOR MUJO ULQINAKU C'NA MORRE N'QAFE. DO ISHIM BO ATEHERE PROTEKTORAT I ITALISE.
nuk eshte se ne jemi vend i mallkuar,por thjesht kemi nje klase politike 18 vjecare qe qelbet nga e vjetra nga kalbesira.per mua kete klase politike te felliqur do e konsideroja me dy fjale te thjeshta,=antishqipetare dhe shpk kriminale e organizuar per te varferuar dhe denigruar shqiperine,,ca plehrash kemi ne politiken tone kur rri e mendoj me vjen te uleras fort,jam kundrra dhunes dhe derivateve te saj por kesaj politike antishqiptare dhe pro greko-serbe i duhet nje grup i armatosur qe ti fusi friken dhe ti ndergjegjesoje keto plehrat se e kane bere si kabul ne nje kohe qe jemi ne europe,cfare tmerri te jetosh ketu dhe i pafuqishem dhe impotent mos te kesh mundesi te veprosh,mahhh shqiperia eshte plot kontradikta,mgjt jam optimist dhe i tille dua te mbetem pamvaresisht te gjitha negativiteteve.zoti ndihmofte shqiperine dhe shqipetaret,amin jarebi
Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bianka
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1499
Name : 0
Points : 525
Registration date : 18/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Thu Apr 02, 2009 7:22 pm

He,po tani si mendoni qe hyrem ne NATO? Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NeighbouR
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1453
Age : 31
Location : Durres, Hene-Enjte, Tirane Premte- e Djele
Name : 0
Points : 623
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Mon Apr 06, 2009 5:46 pm

ne NATO po ...........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NeighbouR
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1453
Age : 31
Location : Durres, Hene-Enjte, Tirane Premte- e Djele
Name : 0
Points : 623
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Mon Apr 06, 2009 5:53 pm

Sa per temen, Shqiperia duhet te hyj ne BE sepse, duhet me u zhvillu icik, se kena ngel cop-cop, ene duhet me rregullu ca gjona, si epr shembull...................

INVESTIME ne Ekonomine tone, dhe mbi te gjitha ne turizem, sepse me kete reliev fantastik qe ka vendi yne, me kete klime te mrekullueshme, me malet e larta dhe me bregdet te papare qe laget nga dy dete sic eshte ai Adriatik dhe ai Jon, bregdet ku nderthuren "e egra me te buten", me nje rere fantastike qe mbulon plazhet tona me me maja te thepisura, TURIZMi do jete PIRMAR per ZHVILLIMIN E VENDIT TONE< , gje qe garanton, sh vende pune, sh te ardhura , shkembim kulturash e dijesh, me vendet Europiane..........
JA PSE DUHET TE INTEGROHEMI NE BASHKIMIN EUROPIAN.............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bianka
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1499
Name : 0
Points : 525
Registration date : 18/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Mon Apr 06, 2009 8:10 pm

Bravo!Ja duket njeriu qe lexon,,ke c'meson nga ai! ahah sh.mire,frymezim i gjalle!

Sinqerisht,mire e ke por besoj do jete larg ajo dite...Ku ke pare ti te kene fat shqiptaret ?Pfffffff
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NeighbouR
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1453
Age : 31
Location : Durres, Hene-Enjte, Tirane Premte- e Djele
Name : 0
Points : 623
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Thu Apr 09, 2009 7:01 pm

bianka shkruajti:
Bravo!Ja duket njeriu qe lexon,,ke c'meson nga ai! ahah sh.mire,frymezim i gjalle!

Sinqerisht,mire e ke por besoj do jete larg ajo dite...Ku ke pare ti te kene fat shqiptaret ?Pfffffff


Fat nuk kemi,.............por SHPRESE sa te DUSH ama..........duhet te jemi optimiste....gjithmone.............Pesimizmi, sjell vec ters, ........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
patrokli
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1423
Name : 0
Points : 93
Registration date : 29/02/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Sat Apr 11, 2009 9:33 am

Po patjeter vetem se besoj se kur te mos loz me un skedina kena me u fut . (gje qe nuk ka per te ndodhur kurr) Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NeighbouR
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1453
Age : 31
Location : Durres, Hene-Enjte, Tirane Premte- e Djele
Name : 0
Points : 623
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   Mon Apr 13, 2009 10:45 pm

jo mer patroklo jo.................do futemi se shpejti sa hap e hap syte .:PPPP........I DUHEMI EVROPES ne mo dhe jo vetem.................tjesh i sigurt.............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si mendoni a duhet te integrohet shqiperia ne BE,dhe pse?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BISEDA DHE DISKUTIME {*_*} :: TEMA SHOQERORE-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website