{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*}
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

 

 Thenie te mencura!

Shko poshtė 
5 posters
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
Dano


Numri i postimeve : 2691
Age : 39
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Nov 29, 2008 7:48 pm

..................KANE THENE PER JETEN..................

Hapi i pare per te perjashtuar gjerat e padeshiruara nga jeta eshte kjo: Vendos cfare do.
  Ben Stein
S'ekziston asnje copez deshmie se jeta eshte dicka serioze.
  Brendan Gill
Jeta eshte nje gjuhe e huaj; te gjithe meshkujt e shqiptojne gabimisht.
  Christopher Morley(1890 - 1957)
Qellimi i jetes eshte te luftoje pjekurine.
  Dick Werthimer
Jeta eshte vetem nje gje e mallkuar pas nje tjetre.
  Elbert Hubbard (1856 - 1915)
S’eshte
e vertete se jeta eshte vetem nje gje e mallkuar pas nje tjetre. Eshte
nje gje e mallkuar mbi nje tjeter dhe keshtu me rradhe.
  Edna St. Vincent Millay (1892 - 1950)
Jeta eshte dicka qe ndodh kur s’te ze gjumi.
  Fran Lebowitz (1950 - )
Jeta eshte dicka qe te gjithe duhet ta provojne se paku njehere.
  Henry J. Tillman
Jeta eshte e kendshme. Vdekja eshte e qete. Vetem tranzicioni eshte pak i mundimshem.
  Isaac Asimov (1920 - 1992)
Jeta eshte nje mesim i gjate mbi nenshtrimin.
  James M. Barrie (1860 - 1937)
Jeta eshte ajo qe te ndodh perderisa je i zene duke bere plane tjera.
  John Lennon (1940 - 1980), "Beautiful Boy"
Jeta eshte ZOO ne nje xhungel.
  Peter De Vries
Jeta eshte nje semundje qe perhapet permes marredhenieve seksuale..
  R. D. Laing
Jetesen e bejme nga ato qe marrim, jeten e bejme nga ato qe japim.
  Sir Winston Churchill (1874 - 1965)
Jeta e pakontrolluar s’ia vlen te jetohet.
  Sokrati (469 BC - 399 BC),
Jeta esthe nje seri e pathyer situatash te rrejshme.
  Thornton Wilder (1897 - 1975)
Jeta eshte vetem nje pasqyre, dhe ate qe sheh aty duhet patjeter ta shohesh njehere brenda vetes.
  Wally 'Famous' Amos (1936 - )
Jeta s’eshte e drejte. Eshte vetem me e drejte se vdekja, kaq.
  William Goldman, "The Princess Bride"
Qellimi i jetes eshte te jetosh ne pajtim me natyren.
  Zeno (335 BC - 264 BC),

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
Dano


Numri i postimeve : 2691
Age : 39
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Nov 29, 2008 7:50 pm

..........KANE THENE PER MIQESINE..........

Fatkeqesite tregojne kush jane shoke te vertete.
  Aristoteli (384 BC - 322 BC), Eudemian Ethics

Pa shoqeri askush s'do deshironte te jetoje, edhe po te kishte gjitha te mirat tjera.
  Aristoteli (384 BC - 322 BC), Nichomachean Ethics

Nje
mik i mire mund t'ua thote per nje minute ne fytyre te gjitha problemet
qe ju keni. Mbase s'do ju duket aq mik i mire pasi t'ua kete thene te
gjitha.
  Arthur Brisbane, "The Book of Today"


Te mos kesh shoket te pabarabarte me veten.
  Confucius (551 BC - 479 BC), The Confucian Analects

Mos u mbro me gardh - mbaj shoqerine perreth.
  Proverb Ceke

Mund
te besh me shume miq per dy muaj nese shpreh interesim per njerezit e
tjere se sa mund te besh per dy vjet duke u munduar t'i besh tjeret te
interesohen per veten tende.
  Dale Carnegie

Mos
u mundo asnjehere te arsyetohesh - miqte e vertet nuk kane nevoje te
degjojne arsyetimet ndersa armiqte s'do te degjojne sidoqofte.

  Elbert Hubbard (1856 - 1915)


Nese nuk i kupton karakterin nje njeriu - shiko miqte e tij.

  Proverbe japoneze.


Ne mireqenie miqte tane na njohin neve; ne mjerrim i njohim ne ata.
  John Churton Collins

Fatkeqesia te tregon se kush jane miqte tuaj te vertete.
  Lois McMaster Bujold


Dua gjithmone te di cdogje mbi miqte e mi te ri dhe asgje mbi ata te vjetrit.
  Oscar Wilde (1854 - 1900)


Miqte kane te gjitha gjerat e perbashketa.

  Platoni (427 BC - 347 BC), Dialogues, Phaedrus


Mireqenia krijon miq - fatkeqesite i vene ne prove.
  Publilius Syrus (~100 BC)

Miqte mund te vijne dhe te ikin - por armiqte grumbullohen gjithnje e me shume.

  Thomas Jones (1892 - 1969)


Mos ec pas meje, une s'udheheq dot. Mos ec para meje, se mbase s'te ndjek. Ec prane meje dhe te behemi miq.

  I panjohur (mendohet te jete thene nga Albert Camus)

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
Dano


Numri i postimeve : 2691
Age : 39
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Nov 29, 2008 7:53 pm

……….KANĖ THĖNĖ PĖR DASHURINĖ……….

Mos provo asnjėherė njė dashuri qė s’e ndjen, sepse dashurinė s’e komandojmė dot!
  Alan WATTS

Mbase
ndjenjat qė pėrjetojmė kur jemi tė dashuruar pasqyrojnė njė gjendje
normale. Tė jeni tė dashuruar tregon se si duhet tė jetė njė njeri nė
tė vėrtetė.
  Anton CHEKHOV (1860 – 1904)

T’i kesh frikėn dashurisė do tė thotė t’i keshė frikėn jetės, dhe ata qė i frigohen jetės janė tre pjesė tė vdekur.
  Bertrand RUSSELL (1872 – 1970), Martesa dhe morali (1929)

Dashuria
s’mjafton. Duhet tė jetė themeli, gurthemeli – por nė asnjė mėnyrė
struktura e tėrė. Ėshtė shumė e lakueshme, shumė e butė.
  Bette DAVIS (1908 – 1989)

Pastėrtia e mendjes do tė thotė ēiltėrsi e pasionit, prandaj njė mendje e pastėr dashuron nxehtėsisht dhe sheh qartė atė qė do.
  Blaise PASCAL (1623 – 1961)

Takimi i dy personaliteteve ėshtė si njė kontakt i dy substancave kimike: nėse ka reaksion, tė dyja transformohen.
  Carl JUNG (1875 – 1961)

Tė duash dhe tė tė duan do tė thotė tė ndjesh diellin nga tė dyja anėt.
  David VISCOTT Si tė jetosh me njė person tjetėr, 1974

Ēdo dashuri qė s’ka shoqėrinė si pikėnisje ėshtė si njė mur i ndėrtuar nė rėrė.
  Ella W. WILCOX

Gjithmonė ka ca ēmenduri nė dashuri. Por poashtu gjithmonė ka ndonjė arsye nė ēmenduri.
  Friedrich NIETZSCHE

Dashuria ėshtė triumfi i imagjinatės mbi inteligjencėn.

  H.L. MENCKEN

Ilaēi i vetėm i dashurisė ėshtė tė dashurosh mė shumė.
  Henry David THOREAU


Pasioni e bėn botėn tė rrotullohet. Dashuria vetėm e bėn njė vend mė tė sigurtė.
  ICE T

Njė fjalė na ēliron nga tė gjithė barrat dhe dhimbjet e jetės: ajo fjalė ėshtė “dashuria”.
  SOFOKLIU

Dashuria ose ėshtė ose s’ėshtė! S’ekziston gjė e tillė si “dashuri e pakėt”
  Toni MORRISON (1931 -) Beloved

Dashuria
s’ėshtė vendim. Ėshtė njė ndjenjė. Sikur tė mundnim tė vendosim kė tė
duam do ishtė shumė mė thjeshtė por shumė mė pak magjike.
  Trey PARKER dhe Matt STONE, South Park, Chef Aid, 1998


Duaji tė gjithė, beso vetėm disa. Askujt mos i bėj keq.
  William SHAKESPEARE (1564 – 1616),”All’s Well That Ends Well”


Mosha s’ju mbron nga dashuria, por dashuria, deri diku, ju mbron nga mosha.
  Jeanne MOREAU

Pjesa mė e dhimbshme e njė dashurie ėshtė t’i falni gabimet njėri-tjetrit.
  John SHEFFIELD

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
Dano


Numri i postimeve : 2691
Age : 39
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Nov 29, 2008 7:54 pm

..........KANE THENE PER SUKSESIN..........

Cdo here mbani mend se vendimi juaj per te patur sukses eshte me i rendesishem se cdo gje tjeter
  Abraham Lincoln (1809 - 1865)


Nese
A eshte sukses ne jete, atehere A eshte e barabarte me x plus y plus z.
Puna eshte x, y eshte loja; dhe z eshte te mbash gojen mbyllur.
  Albert Einstein (1879 - 1955), Observer, Jan. 15, 1950

Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
  Albert Einstein (1879 - 1955)


Eshte e mundur te deshtosh ne shume menyra...perderisa te kesh sukses eshte e mundur vetem ne nje menyre.
  Aristotle (384 BC - 322 BC),

Pse te jesh burre - kur mund te jesh SUKSES?
  Bertolt Brecht (1898 - 1956)


Nuk e dij cili eshte celesi i suksesit, por celesi i deshtimit eshte te mundohesh te kenaqesh cdokend.
  Bill Cosby (1937 - )


Cfare
eshte paraja? Nje njeri eshte i suksesshem nese zgjohet ne mengjes dhe
bie te fleje ne darke, dhe ne mes ketyre dyjave ben ate qe deshiron te
beje.
  Bob Dylan (1941 - )

Ekziston vetem nje sukses - te jesh ne gjendje te kalosh jeten ashtu si do vet.
  Christopher Morley (1890 - 1957)

Suksesi vjen tek ata qe jane shume te zene duke e kerkuar ate.
  Henry David Thoreau (1817 - 1862)

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://interesanti.albanianforum.net
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
bukuroshja_dr


Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Dec 26, 2008 5:40 pm

ASGJE NUK QUHET E HUMBUR PERDERISA JETON AKOMA
REMARK
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
shaban cakolli


Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Dec 26, 2008 8:04 pm

ēka tė ikėn sot,nuk e zė neser
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sweetBOY
Perparues
Perparues
sweetBOY


Numri i postimeve : 483
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/11/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Dec 26, 2008 8:30 pm

Fjalet jane gra, veprat burra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
shaban cakolli


Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Dec 26, 2008 8:35 pm

burrat kane nevoje per gra(apo si thuani ju pėr fjalė)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sweetBOY
Perparues
Perparues
sweetBOY


Numri i postimeve : 483
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/11/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Dec 26, 2008 9:54 pm

Gjithe gishtat dhembin njesoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
bukuroshja_dr


Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Dec 26, 2008 10:58 pm

zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
shaban cakolli


Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Dec 27, 2008 1:06 am

zemra per dikend rrah me teper zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
bukuroshja_dr


Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Dec 27, 2008 3:13 pm

ZEMRA IME ME ZEMREN TATE PO DIGJET SI PATATE ihihihih ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
shaban cakolli


Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Dec 27, 2008 3:48 pm

duhet me u perpjekė,me i shpėtuar pa u djegė zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sweetBOY
Perparues
Perparues
sweetBOY


Numri i postimeve : 483
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/11/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Dec 27, 2008 9:00 pm

Mos hiq petullat me duart e tjeterit.
Mos bej te vesh vetulla, dhe nxjerr syte.
Nga ferra del trendafili, ashtu si dhe nga trendafili del ferra.
Nuk ngopet ariu me miza.
Nuk I bihet fyellit gjithnje ne nje vrime.
Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sweetBOY
Perparues
Perparues
sweetBOY


Numri i postimeve : 483
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/11/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Dec 27, 2008 9:18 pm

Qeni qe leh shume, nuk te ha.
Qeifi ha dhe kumbulla te tharta.
Rrushi shih rrushin, dhe piqu.
Rri shtrember e fol drejt.
S' behen petullat me uje.
S' bie rrufeja ne ... (lavaman).
Shtri kembet, aq sa ke jorganin.
S'mbahet shtepia me mjell hua.
S' mbahen dy kunguj ne nje sqetull. ( populli)
Te gjithe derrat nje fytyre kane.
Te bente c do mize mjalte... haja dhe une.
Ujku qimen e nderron por zakonin s' e harron
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
shaban cakolli


Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Dec 27, 2008 9:25 pm

Dituria ėshtė dritė,padituria errėsirė
ky ēuni qenka i menēur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sweetBOY
Perparues
Perparues
sweetBOY


Numri i postimeve : 483
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/11/2008

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedSat Dec 27, 2008 9:38 pm

Ai qe te bertet shume te del i mire ne fund.
Ai qe martohet heret dhe ai qe ngrihet heret jane te fituar.
Ai qe eshte shok me te gjithe, nuk eshte shok me asnje.
Ai qe di te beje lajka, di dhe te shpife.
Asnjeri nuk njihet profet ne vend te tij.
Aty ku nuk mer bija, e mer vija.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
nida n
Fillestar/e
Fillestar/eNumri i postimeve : 1
Age : 26
Name : 100
Points : 1
Registration date : 13/02/2013

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Feb 13, 2013 2:18 pm

Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar, sepse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Thenie te mencura! Empty
MesazhTitulli: Re: Thenie te mencura!   Thenie te mencura! Icon_miniposted

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thenie te mencura!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: LETERSI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Thenie te mencura! Icon_minipostedMon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Thenie te mencura! Icon_minipostedMon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Thenie te mencura! Icon_minipostedMon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thenie te mencura! Icon_minipostedThu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Thenie te mencura! Icon_minipostedMon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Thenie te mencura! Icon_minipostedTue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Thenie te mencura! Icon_minipostedMon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thenie te mencura! Icon_minipostedThu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Thenie te mencura! Icon_minipostedTue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Thenie te mencura! Icon_minipostedMon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Thenie te mencura! Icon_minipostedSun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Thenie te mencura! Icon_minipostedMon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Thenie te mencura! Icon_minipostedFri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Thenie te mencura! Icon_minipostedMon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Thenie te mencura! Icon_minipostedWed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
bukuroshja_dr (3264)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
Dano (2691)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
shefe (2005)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
vl_girl (1575)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
bianka (1499)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
NeighbouR (1453)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
patrokli (1423)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
CocaInE (1329)
Thenie te mencura! Vote_lcapThenie te mencura! Voting_barThenie te mencura! Vote_rcap 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
May 2022
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking reddit  Social bookmarking google      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website