Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Aktualitete dhe te reja nga Formula 1

Shko poshtė 
AutoriMesazh
CocaInE
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 1329
Location : Ne MEs te BaRiT & CocA's
Name : 0
Points : 3
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Aktualitete dhe te reja nga Formula 1   Tue Mar 04, 2008 12:41 am

Luis Hemilton e ka filluar nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme sezonin e ri nė Formula 1, duke fituar Ēmimin e Madh tė Australisė.Luis Hemilton fitoi me merite pasi fitoi polin dhe dominoi garen. Nik Haifildit i dyti me BMW e tij, dhe Niko Rozberg, i treti me Wlliams-Toyota. Pas tyre vjen Fernando Alonso (Renault) dhe Heiki Kovalainen (McLaren).Boterori i Ferrarit nisi shumė keq. Raikonen, autor i njė ngjitjeje te madhe qe e dergoi ne vendin e tretė pas 30 xhirove, prishi gjithēka me njė tentative parakalimi ndaj Kovalainenit, qe e nxorri jashtė piste. Disa sekonda me pas, ėshtė Felipe Masa qe perplaset me Kultardin. Ne fund, Kimi ndalet katėr xhiro pėrpara flamurit me kuadrate pėr njė problem ne motor.


_________________

ToNnY MoNtAnA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net/
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Aktualitete dhe te reja nga Formula 1   Mon Nov 24, 2008 9:17 pm

Barrikelo: Ferrari me kercenoi per te lejuar parakalimin
24/11/2008 15:30Kane
kaluar 6 vjet nga ai parakalim dhe Rubens Barrikelo, i cili tashme
garon per skuadren Honda, ka vendosur te rrefeje komunikimin me
drejtuesit e Ferrarit, 8 xhiro perpara perfundimit te asaj gare.

Ka
mbetur ne histori parakalimi qe i ka bere Majkell Shumaker, Rubens
Barrikelos ne cmimin e madh te Austrise te vitit 2002. Ne fakt ka qene
nje dhurim i fitores nga ana e brazilianit i cili mori urdher nga
drejtuesit e skuadres per t’i lene fitoren shokut te skuadres i cili
ishte dhe pretendent per titullin. Kane kaluar 6 vjet nga ai
parakalim dhe Rubens Barrikelo, i cili tashme garon per skuadren Honda,
ka vendosur te rrefeje komunikimin me drejtuesit e Ferrarit, 8 xhiro
perpara perfundimit te asaj gare. “Isha gjate gjithe gares ne
krye dhe perpara Majkellit, por drejtuesit e Ferrarit me thane se ishte
e rendesishme per skuadren qe t’i hapja rrugen Shumit dhe t’i dhuroja
fitoren. Si fillim nuk u binda por me kalimin e xhirove kjo kerkese
filloje te behej me tone me te ashpra, deri kur ne kthesen e parafundit
kur po arrija finishin me thane se po te mos i hapja rrugen do te me
rishikonin kontraten, pra do te me largonin. Keshtu vendosa qe te
ndaloj dhe te zbatoja urdhrin me mire se te largohesha per ne shtepi”,
rrefehet Barrikelo, i cili vazhdon te garoje ne Formulen 1 si piloti i
Hondas, nderkohe qe Majkell Shumaker u largua nga ky sport ne fund te
vitit 2006. Pas atij parakalimi qe ndodhi ne garen e Austrise
mes dy piloteve te Ferrarit, Federata Nderkombetare e Automobilizmit
vendosi te ndaloje me rregullore urdhrat e skuadres ndaj piloteve.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Aktualitete dhe te reja nga Formula 1   Mon Jan 05, 2009 7:48 pm

Alonso del jashte piste!

05/01/2009 10:35Incident
ajror ne aeroportin e Malindit ne Kenia, per kampionin e Botes ne
Formula 1, Fernando Alonso. Asgje e rendesishme, vetem panik.

Avioni
i tij privat gjate manovrave u perplas me nje ndertese. Alonso, gruaja
e tij dhe tre pasagjeret e tjere nuk pesuan asnje dem, vec panikut.

Nisja e tyre per ne Evrope u shty per nje dite, pasi nje avion tjeter privat do te shkoje per t'i marre.

Kampioni
bashke me njerezit e tij, ishin te ftuar nga bosi i Renault, Flavio
Briatore, i cili organizoi nje feste ne brigjet e keniane, ne nje vend
te mrekullueshem te quajtur Lion in the Sun.

Zakonisht,
Briatore organizon festa per Vit te Ri, ne te cilat fton politikane,
aktore, personazhe te spektaklit dhe protagoniste te shtypit roze.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Aktualitete dhe te reja nga Formula 1   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Aktualitete dhe te reja nga Formula 1
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} SPORT {*_*} :: FORUMILA 1-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website