Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 klubiBEQIR MUSLIU"GJILAN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: klubiBEQIR MUSLIU"GJILAN   Sat Jan 17, 2009 7:38 pm

KLUBI I GAZETARĖVE “BEQIR MUSLIU” NĖ GJILAN

SHĖNOI TETĖ VJETORIN E THEMELIMIT

Gjilan ,mė 17 Janar 2009.

Klubi i Gazetarėve “Beqir Musliu”nė Gjilan, ditėn e shtunė, mė 17 Janar 2008, shėnoi 8- Vjetorin e themelimit, tė punės dhe tė sukseseve tė tij.

Nė kėtė solemnitet tė rastit, i cili u organizua nė ambientet e Hotelit “Kristal” nė Gjilan, pos familjarėve tė shkrimtarit Beqir Musliu dhe tė shumė qytetarėve – adhurues tė fjalės sė shkruar publike , morėn pjesė shumė gazetarė tė mediave tė shkruara dhe elektronike nga mbarė Kosova.

Kėtė manifestim tė fuqishėm kulturor e medial e bėnė edhe mė madhėshtor me praninė e tyre: veterani i gazetarisė kosovare dhe shkrimtari i mirėnjohur, Ramiz Kelmendi, Ministri i MTPTK-sė, z. Fatmir Limaj, veterani i gazetarisė dhe publicisti i dalluar Halil Matoshi, pėrfaqėsuesi i shqiptarėve nga Komuna e Medvegjės – Rexhep Abazi, e shumė figura tė spikatura tė penės dhe publicistikės kosovare.

Manifestimin e shpalli tė hapur z. Musa Sabedini, Kryetar dhe Themelues i Klubit tė Gazetarėve “Beqir Musliu” nė Gjilan, i cili pas pėrshėndetjes sė mysafirėve tė pranishėm, foli pėr punėn, kontributin dhe sukseset e arritura 8- vjeēare tė kėtij Klubi, i cili ka shėnuar rezultate tė lakmueshme gjithandej Kosovės dhe Maqedonisė.

Z. Sabedini, ndėr tė tjera, theksoi rolin e shumė dobishėm tė kėtij Klubi, i cili pos informimit tė shpejtė , tė guximshėm dhe real, ishte njė shtėpi dhe adresė e gazetarisė sė pasluftės, sidomos nė Gjilan dhe Anamoravė. Pra, ishte njė ombrellė e gjithė gazetarėve tė regjionit tė Gjilanit dhe mė larg. Sukseset e mėdha tė kėtij Klubi, nuk do tė ishin ato qė janė, sikur tė mos ishte edhe pėrkrahja maksimale e qytetarėve tė Gjilanit.

Pėrgėzime, urime dhe pėrshėndetje tė pėrzemėrta pėr punėn , kontributin dhe sukseset e Klubit tė Gazetarėve “Beqir Musliu” nė Gjilan, me nga njė fjalė rasti, ua pėrcollėn: Ministri Fatmir Limaj, Ramiz Kelmendi, Rexhep Abazi (nė emėr tė shqiptarėve tė Medbegjės), Islam Zuzaku, nė emėr tė Kryetarit tė KK tė Gjilanit, Ismet Hashani, toger, nė emėr tė Policisė sė Kosovės e tė tjerė.

Nė kuadėr tė shėnimit tė kėtij pėrvjetori, K. G.”Beqir Musliu”, dha ēmimin pėr gazetarin e vitit 2008 , shpalli personalitetet e vitit 2008 dhe nderoi me mirėnjohje speciale doajenėt e gazetarisė kosovare.

Ēmimi “Personalitet i vitit 2008” iu dha Ministrit tė MTPTK-sė, z. Fatmir Limaj.

Nė fushėn e biznesit, biznesmeni mė i suksesshėm i vitit 2008, u shpall z. Akan Ismajli, pėrfaqėsues i IPKO- netit .

Nga lėmi i bujqėsisė u shpėrblye z. Sylejman Deshishku, pronar i Mullirit dhe Furrės “Kualiteti” nė Gjilan, i cili u lavdėrua publikisht se ka ndihmuar shumė bujqėsinė, tė varfrit dhe nė veēanti ka ndikuar nė uljen e ēmimeve tė bukės pėr konsumin e qytetarėve.

Ēmimi “Gazetari i vitit 2008”, iu dha korrespondentit tė BBC- sė, z. Arbėr Vllahiu .

Ēmimi pėr guxim dhe mendim kritik, iu dha gazetarit tė “Expresit”, veprimtarit, analistit dhe publicistit Halil Matoshi.

Me njė “Mirėnjohje Speciale” u nderua veterani i gazetarisė kosovare, shkrimtari dhe publicisti Ramiz Kelmendi.

Po ashtu, me “Mirėnjohje Speciale”, u nderua edhe doajeni i gazetarisė kosovare e nė veēanti i asaj tė Anamoravės, z. Hasan Bunjaku, i cili kėto ditė edhe u pėrcoll nė pension.

Vlera tė posaēme artistike kėtij Manifestimi, i dha moderatorja dhe gazetarja entuziaste Kaqusha Kamberi, me njė diksion tė pastėr dhe modelim artistik, ashtu si qė e kėrkojnė manifestimet e kėtilla.

Nė fund tė Manifestimit, Organizatori shtroi koktej rasti pėr tė gjithė mysafirėt e pranishėm nė Hotelin “Kristal” tė Gjilanit.

Demir KRASNIQI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
klubiBEQIR MUSLIU"GJILAN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: LETERSI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website