Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 poema nga RRUSTEM GECI

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: poema nga RRUSTEM GECI   Tue Dec 23, 2008 4:55 pm

S H P R E S A

Shpresa , a tė kujtohet ty

ajo mbrėmje e Prishtinės

kur unė e ti putheshim

lulet tė ēelin tė bukura

Nė ato vite tė rinisė sonė

ne nuk rrinim duarkryq

e shquanim njėri-tjetrin

dhe praninė e pushtuesit

Shpresa, a e mban mend

atė takimin nė Prishtinė

se nė ato vite tė rėnda

ne kėndonim sė bashku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: poema nga RRUSTEM GECI   Tue Dec 23, 2008 4:56 pm

I H U A J ITė dielėn, tė hėnėn

I “bardhi” ish i zi

Tė hėnėn, tė dielėn

Njė shi puth njė shi!

Dardani e Monika

“Romeo e Zhulietė”

Monika e Dardani,

Drama ishin v e t ė

Liqenit tė Gjenevės

Dallga-dallgėn tund

Mbi varkė tė liqenit

Putheshin pa fund!

Tė dielėn , tė hėnėn

S h i t ė s i ishte i ri

Pas luleve e banakut

Monika s“ishte e tij!

Qyteteve tė Evropės

“Biznesi” s“ ka kufij

Kulmet a r r i h e n

Por drama pėrmbi!..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: poema nga RRUSTEM GECI   Tue Dec 23, 2008 4:57 pm

G J I L A N I Tpoetit, Rexhep Elmazit

I vetėm, i vetėm

si njė qytet nė shi

vrasėsi tė vrau

tek v a r g u i ri!...

Gjilanit nė kėngė

mė i m i r i djalė

Gjilanin e deshe

nė Gjilan tė vranė!

Zemra tha paguan

kėnga do tė mbesė;

tė vranė e tė shanė,

tė shanė e tė vranė!

Gjilanit nė kėngė

mė i m i r i djalė

Gjilanin e deshe,

nė Gjilan tė vranė!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: poema nga RRUSTEM GECI   Tue Dec 23, 2008 4:57 pm

S H Q I P T A R Ė T


Nėse luftėn nuk na e pranojnė

shqiptar, bėrtit me sa fuqi ke

nė dhomė, nė banjo, nė balkon

nėpėr shtėpitė tuaja tė bukura

nėpėr trotuare , nėpėr shkolla

bėrtit tek tė mbjellat tuaja

bėrtit nė rrugė, para pallateve

nėpėr qytete dhe fshatra, bėrtit,

bėrtit , me sa f u q i ke, qė tė

dėgjojė toka e qielli, bėrtit ēdo

kund ka shtypje, ēdo kund ku

ka pushtim,Kosovė,bėhu e lirė

dhe ngritu tė dėgjojnė tė rėnėt

se kėtu jemi! Dhe gjallė jemi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: poema nga RRUSTEM GECI   Tue Dec 23, 2008 4:58 pm

KĖNGĖ PĖR LIRITė gjitha kohėve gjak u dhamė

nė fushė tė betejės e punė tė rėndė

gjak dhamė pėr tokė e pėr qiell

gjak dhamė qė tė rrojmė mė mirė

Tė gjitha kohėve gjak u dhamė

qė l i r i n ė ta kemi mė tamam

me tė drejta tė njohura dhe ligje

Tė gjitha kohėve gjak u dhamė

nė Trojėn e parė Trojėn e vranė

nė Trojėn e dytė Trojėn e ndanė

nė Trojėn e tretė turqit na ranė

tė gjitha kohėve gjak u dhamė,nė

fushė tė betejės e punė tė rėndė

Rrustem Geci - Dortmund / nėntor, 2008
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: poema nga RRUSTEM GECI   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poema nga RRUSTEM GECI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: LETERSI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website