Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 POETI YNĖ GANI SADIKU

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: POETI YNĖ GANI SADIKU   Mon Dec 22, 2008 4:22 pm

Kėngė Djaloshare

Tė lash duke qarė
tė gjeta duke kėnduar
nga zemra e ndezur
nga shpirti i ngurtėsuar.

vaji qė bėj unė
mė bėn tė jem tretur
nga malli qė kam
mė mirė tė kem vdekur

kush ta mbushi mendjen
tė ikėsh nga unė
tė mbetem i vetmuar
nė detin pa fund

mė e bukur se ti
nuk ėshtė as pranvera
do tė vish tek unė
sikur herav tjera

nė zemrėn time
ke hyrė e para
ke zėnė folen
si zogu ndėr ara

ti mė the tė dua
por prapė u largove
ma more dhe kėngėn
qė vet ma dhurove

tani vjen pranvera
kėngėn po ma merr
nga parajsa dola
po futem nė ferr

lotėt e tu
do t'i sjellė era
do t'ujiten lulet
kur tė vijė pranvera

faqet e bukura
si lule me ngjyra
kur je pranė meje
ty tė qesh fytyra

ma solle freskin
nė ditėt me diell
ma dhurove kėngėn
kėngėn mė tė dėlirė

fytra tė qesh
fletėt t'i lėkund era
do tė jesh mė e bukur
kur tė vijė pranvera

do tė lozim bashkė
kur tė ngopet moti
nga vapa e verės
do t'mė thahet loti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: POETI YNĖ GANI SADIKU   Mon Dec 22, 2008 4:23 pm

Unė dhe vdekja

kush mė trokiti kėtu ku nuk dėgjoj
kush mė tha eja se vdekja iku
unė dola por vdekja ishte akoma
nė lartėsinė e yjeve
e unė prapė e pashė
mė tha tė rrija nė breg e tė mė shihet mė mirė
por bregun e mbuloi mjegulla
harxhoi plumba pėr tė mė goditur
por prapė iu shmanga
ika me mjegullėn vetėm tė shpėtoja
por prapė erdhi
erdhi ngado qė ika unė
ikja nuk zgjati shumė
e ne u pajtuam
unė dhe vdekja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: POETI YNĖ GANI SADIKU   Mon Dec 22, 2008 4:23 pm

E di ku je

e di qė ti je aty
pranė heshjtes
pranė ėndrrės
je pėrtej dritės
nė kėngė e gjej vetėm emrin tėnd
nė album edhe fotografinė tėnde
nė letrat tua ngrohtėsinė e shpirtit
nė fund tė oqeanit hijen tėnde
nė fytyrė shoh diqka tė pazakontė
flokėt tė bėhen si rrėnjė lisi
e kėkura si shkėmbi i thepisur
ti ke parė diqka qė nuk bėn
diqka qė tė frikėson nė mesditė
dhe errėsirėn e sjell pa pritė
njerėzit ikėn dhe unė mbeta pa pritė
njerėzit ikėn dhe unė mbeta aty
tė pres edhe nė kėtė shtrėngatė
nuk tė lė vetėm
se ti je aty
aty ku edhe lotėt bėhen plumba.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: POETI YNĖ GANI SADIKU   Mon Dec 22, 2008 4:24 pm

Princi i ėndrrave tua

tė kėrkova nė shkretėtirėn e humbur
tė vizatova me dy vija tė thyera nė gjysmė
dhe orapė tė njoha
mu duke e bukur su lule nė prillin e hidhur
mė erdhe bashkė me pranverėn nė heshtje
mė e bukur kėsaj radhe mė dukesh
thyhet dashuria nė ėndėrr
ne loznim bashkė nė hijen e ahut tė gjelbėr
shikimet na e pėrshkojnė shtatin
e frika herė mė vjen e herė mė ikėn
unė udhėtoj me karrocė ari
qė tė dukem princ nė ėndrrat tua

Mė mbeti pa thėnė

desha tė vijė ne vendin ku rri
desha ta shoh nektarin e luleve tua
tė jetoj nė tingullin e sė bukurės
erdha deri afėr por mendjen ma mori kėnga jote
nėpėr lėndinėn e bukur desha tė loz me mall
pa pitė zemra mė rrihet si era gjethet
e dita se jam nė hapėsirėn e padefinuar
u mundova tė iki prap e tė mos dukem
u shtanga pėrballė shelgut tė lumit
degėt i lėvizte ngadalė
uji rridhte pa halle nė rrugėn e pakthim
fluturat loznin vallen e panjohur
etja nuk mund tė shuhej
njė fjalė e pathėnė mė mbeti
njė varg qė kurrė nuk u shkrua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: POETI YNĖ GANI SADIKU   Mon Dec 22, 2008 4:25 pm

E di ku je

e di qė ti aty
pranė heshtjes
pranė ėndrrės
je pėrtej dritės
nė kėngė e gjej vetėm emrin tėnd
nė album edhe fotografinė tėnde
nė letrat tua ngrohtėsinė e shpirtit
nė fund te oqeanit hijen tėnde
nė fytyrė shoh diqka tė pazakontė
flokėt tė bėhen si rrėnje lisi
e lėkura si shkėmbi i thepisur
ti ke parė diqka qė nuk bėn
diqka qė tė frikėson nė mesditė
dhe errsirėn e sjell pa pritė
njerėzit ikėn dhe unė mbeta aty
tė pres edhe nė kėtė shtrėngatė
nuk tė lė vetėm
se ti je aty
aty ku edhe lotėt bėhen plumba.

Nė thellėsinė e syve tu

nė thellėsin e syve tu
lexoj njė roman tė bukur
nė sytė tu e pashė dashurinė
aty u thyen ngjyrat mė tė mira
aty pashé vetveten
si nė pasqyrė
e di se tash ecim bashkė
ecim vetėm me kėmbėt tua
e ti ma theva mendjen pėr kokėn tėnde
shpresat u pėrplasėn me dashurinė
kėnga u ndesh me mallin
e ne u takuam
nė thellėsinė e syve tu

Puthja nė mes tė yjeve

tė putha nė mes tė yjeve
e aty u shembėn
kur ne ikėm ata filluan prapė ndriēimin
ne e patėm nė dorė yllin polar
e askush s'e diti
atje koha nuk eci me neve por mbeti prapa
e rrugėn e gjetėm vetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: POETI YNĖ GANI SADIKU   Mon Dec 22, 2008 4:25 pm

Nuk dua tė tė humb

nė mua shkrep njė ndjenjė e brendshme qė nuk do tė shuhet mė
si vullkan qė pėrvlon jetėn e tė gjithėve
si luan i tėrbuar qė vetėm plumbi e ndal
mė hyre nė zemer pa mė pyetur
edhe shpritin tim e bėre lodėr pėr vete
e unė mbeta duke tė kėrkuar
pas ēdo sendi qė mund tė fshihesh
tė kėrkoj edhe nėpėr vargjet e mia
por aty nuk mund tė gjej as ngrohtėsinė e shpirtit
mė duket se po tė shoh kudo qė lėvizi
mundohem tė pikturoj por fillimi m'i mbush sytė me lot
e di e di se tani vuaj pėr ty
e di se edhe ty tė ngroh dielli im
por nėse tė ledhaton njė dorė ajo ėshtė dora ime
nėse rrėqethesh nga shikimi i dikujt ai ėshtė shikimi im
nėse tė shndrit njė rreze ajo ėshtė rrezja e syve tė mi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: POETI YNĖ GANI SADIKU   Mon Dec 22, 2008 4:26 pm

Ti vetėm ikėn

theva njė degė me dushk tė njomė
pėr ta varrosur dashurinė e humbur
ti ike tutje pas hijeve
unė ndjenjat nuk i zhvesha
ėndrrat i mblodha nė njė grusht
dua t'i numėroj njė nga njė
pas pak do tė ēuditem
varrin edashurisė e kanė hapur
tė tjerėt
e ti vetėm iken dhe hesht
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POETI YNĖ GANI SADIKU   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
POETI YNĖ GANI SADIKU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: LETERSI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website