Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:28 pm

Trimat

Zjarrin qė ka Kosova
s’e ka Etna
as vullkanet nė Tokėn e Zjarrtė


Aty ku shpėrthen zjarri
ngrohet shqiptari
me flakėn e lirisė


Mė bėnė trim dhe mua
ushtri e rritės
roje e Kosovės
dhe e shkėndijave tė gjakut
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:29 pm

Kam njė hall

Kam njė hall
mė tė madh se lumi
me netė tė tėra .
s'mė zė gjumi
kėshtu dje
kėshtu sot
i pėrgjumur nėpėr glob
mbuluar prej luksi


Anonim
nė azil
pa mik e me myk
i mbyllur nė terr
endem nėpėr vetėvete
nė anonimitet rroj
e vdes ngapak
ēdo ditė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:30 pm

Trimat

Zjarrin qė ka Kosova
s’e ka Etna
as vullkanet nė Tokėn e Zjarrtė


Aty ku shpėrthen zjarri
ngrohet shqiptari
me flakėn e lirisė


Mė bėnė trim dhe mua
ushtri e rritės
roje e Kosovės
dhe e shkėndijave tė gjakut
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:30 pm

Kam njė hall

Kam njė hall
mė tė madh se lumi
me netė tė tėra .
s'mė zė gjumi
kėshtu dje
kėshtu sot
i pėrgjumur nėpėr glob
mbuluar prej luksi


Anonim
nė azil
pa mik e me myk
i mbyllur nė terr
endem nėpėr vetėvete
nė anonimitet rroj
e vdes ngapak
ēdo ditė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:31 pm

Emėr i nemur

Udhėtarė tė territ
hyjnė dhe dalin
nga dera nė derė
ecin pėr teh tė thikės
duke u pėrpjekur
tė kėrcejnė nė humnerė
hapur nė anatemė
si fėmijė tė humbur
thellė nė pyll
lajkash e trishtimi

U lexohet nė dritėn e syve
mallkimi i territ
ngrysen e gdhihen
me njė vel mėrzie


Nuk kanė shteg as prag
s'dijnė kah nisen,
as ku ndalen
me kėtė rrugė muge
emėr tė nemur
gurbet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:32 pm

Jetė pa shije

Kam etje
si nė dimėr
ashtu nė verė


Tablo e recetės sime
e pij qumėsht
mė bėhet vrerė
ha bukėn
mė bėhet gurė.


Para syve perde muge
kjo ėshtė panorama ime
nė muzgje gjumi

Menu e pashkruar
me njė pėrzgjedhje
pėr oreksin e humbur tė ditės
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:33 pm

Jetė e vaj

Rrodhi pėrrocka ujė loti
rrodhi kot sė koti
kur ndryshoi moti


Nė katėr anėt e globit
rri buzė trotuari
duke shikuar
ndėrrimin e ngjyrave nė semaforKėrcitėn kockat nga reuma
kur filloi riga e shiut
tė bjerė nga ai qiell kuq e zi

Nė gjysmė u ngrit flamuri.
flamuri i kuq
i larė me gjak
pėr kėtė jetė tė pafaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:33 pm

ĖN QIELLIN E HUAJMėrgimtari
Larg atdheut
larg shtėpie
tė shkuan vitet
sikur hije

Vetėm agimi i djalėrisė
hap portėn e kujtimeve
dhe nė fushat e bleruara
tė viteve
njė ēunak kėmbėzbathur
mbledh Lulenarēizi

E shkurtėr ėshtė jeta
si njė shirit celuloidi
qė fillon nė kujtime
dhe mbaron nė njė beze tė bardhė
nė murin e moshėsImazhe gri
si bryma e flokut tėnd
ngrin e shkrin nė lėvizje
tė pėrhershme
tė ėndrrės
.
Rini e thinjur
stacioneve
presin e pėrcjellin
vagonat me radhė
qė bredhin nga stina nė stinė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:36 pm

Nėn qiellin e huaj

Ky qiell mbi rrokaqiell
dhe jeta jonė drith e miell
brenda mureve tė betonit
vyshket e pafaj
nė kėtė nėnqiellDeri nė asht unė kam acar.
dhe duhet tė mbulohem
me njė re tė trashė tymi
ose tė pėlcas si tollumbace
nė duart e njė fėmije bonjak
e gjuajtur
nga njė shigjetė acari


Zemra ime e mėrdhirė
del gjysmėlakuriqn tė shėtisė
nėpėr kopshtin e mbuluar me vesė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:38 pm

Buzė lumit Rajna

Buzė lumit Rajna
mbi syprinėn e ujit
hijen mallit e ndeza
tani jam pa hije
i lehtė si avulli
si njė hije malli
qė ka rėnė mbi ujė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:39 pm

Me shtegtarėt

Bashkė me dallėndyshet
u nisėm
pėr njė ditė shtegėtimi

Kaluam fusha
lumenj dhe detra
pėr ta gjetur folenė
e stėrgjyshėrve pellazg


Kur vinin pranverat
dhe bora shkrihej
nė diell shfaqej
strofulli i lashtė
nė njė dege tė tharė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:39 pm

Kur dola prej shtėpisė

Kur dola prej shtėpisė
ia dhash flakėn rinisė

Si qen e tėrbuar
lehte uria
e skamnorit
nė dheun e huaj


Erdhi koha pėr t’ u nisė
dhe i thash nėnės
tė ma varė atė bazybe
nė qafė
qė tė mė ruaj
nga syri i keq i mėrgimit


Zemra e nėnės
u vyshk pėr njė minut
siē vyshket lulja nėn brymė
dhe zemra e mėrgimtarit nga malli


Njė vaj i padukshėm
ma dridhi buzėn
dhe s’ mund tė them
asnjė fjalė malli
pėr tokėn qė po e lė


Jetė e namur
sot pėr nesėr
me rininė e humbur viteve
tė njomura me lot


Vitet shėnohen
me hijeroglifet
pėr historinė fatkeqe
tė brezave qė po vijnė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:40 pm

Malli pėr kroin e fshatit

Ngjiten vashat shpatit
shkojnė te kroi i fshatit
tė buta si delet
i zbukurojnė belet
kur ngjesin kordelet.

Qafat me rruzare
n’kostume shqiptare
qėndisur me rreze

Kroi i fshatit
ujė rrjedh teposhtė
nga fushat
pėr t’i ēmendur ēunat
pėr t’i joshur ēupat


Tani mė zgjon etjen
nė kėtė tokė mėrgimi
malli mė djeg shtatit
pėr kroin e fshatit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:42 pm

Nėnė, moj, nėnė

Kur u ndava nga ti
o nėnė
qava natėn e tėrė
se kisha mall
pėr njė fjalė tėnden

Kur m’i kėndoje ninullat
o nėnė
nė gjoksin tėnd.
fluturoja nė qiellMė ty pėr dore
hapėroja nėpėr oborre
dhe sot
mė merr marrė malli
tė mė marrish pėrdore.
o nėnė


Rrudhat e pleqėrisė
sa tė hijshme i kishe
si vija tė dritės tė yjeve nė qiell
nė netėt plot hėnė


Sa mė ka marr malli
pėr njė bukė
nga dora jote.
o nėnė
pėr njė bukė misri
me shije fėmijėrie


Si zgavėr lisi
zemra mė ėshtė bėrė
ke era fsheh borėn
pėr flokėt e mia
Edhe zogjėt e malit
nėse mė thėrrasi
t’ i lot mos lėsho
qėndro dhe mė prit
se do tė kthehem njė ditė.love
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:43 pm

Nė vizion

Nė njė kopsht nė Osnabrück
me njė me njė dallėndyshe u bėra mik


Zemra bėri benė
se do t’ia ruaj folenė
derisa tė kthehet nga shtegėtimi

Iku duke mė pėrshėndet
me krahun e lehtė.
zogu i shkretė


Kalon detėra edhe toka
tė sjell tė fala
nga Shiroka


N’ ma pashė nėnėn me lot nė sy
ajo qanė edhe pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:43 pm

Kam njė hall

Kam njė hall
mė tė madh se lumi
me netė tė tėra .
s'mė zė gjumi
kėshtu dje
kėshtu sot
i pėrgjumur nėpėr glob
mbuluar prej luksi


Anonim
nė azil
pa mik e me myk
i mbyllur nė terr
endem nėpėr vetėvete
nė anonimitet rroj
e vdes ngapak
ēdo ditė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:46 pm

Kam njė hall

Kam njė hall
mė tė madh se lumi
me netė tė tėra .
s'mė zė gjumi
kėshtu dje
kėshtu sot
i pėrgjumur nėpėr glob
mbuluar prej luksi


Anonim
nė azil
pa mik e me myk
i mbyllur nė terr
endem nėpėr vetėvete
nė anonimitet rroj
e vdes ngapak
ēdo ditė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:47 pm

I zhdukur

Njė gotė verė
njė cigare
si nė odat
shqiptare
shuaj mallin e vendliondjes

Pa shtėpi e katandi
shterg i humbur
nė stinė vjeshteJam shumė larg
vetė syrgjyn
me njė gotė
dhe tym duhani
rendis ditėt
nė rruzaret e vitit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:48 pm

Kush jemi

Kėshtu ishte
kur jetė
bėnim me dreqėrit


Brejtėsit na e grisnin
dokumentin e identitetit
tė mos e njohim
as shembėlltyrėn tonė
nė ujin e pusit


Na pyesnin: Kush jeni?
nga vini?
a ke dėshmi
pėr identitet


Ja kėtė kartė ndėrkombėtare
se kėtu kemi ardhur
nga ferri ynė
se jemi nė thelb
origjinal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:48 pm

Vizionarit

I.Rugovės


Jeta
hije e vogėl
Pėr ėndrrėn tonė
tė madhe

Mbyll njė portė
hap njė portė
pėr tė dalė nė njė moshė tjetėr


Edhi dita
t’ mbledhim frutet
nė atė pemė tė jetės
nė mungesėn tėndeDita e dhimbje se madhe


N'shekuj morti
u rritėn brezat
duke pritur
tė vish ti
me njė fanar ardhmėrie nė dorėTani njė diell i kuq
rri varur
nė atė degė tė
tė bleruar
nė pemėn e jetės

Ai iku
po njė brerore lirie
ndriēon pėrjetėsisht
nė atė afresk
me portretin tėnd
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:49 pm

Antihistorike

Sa herė ia shikoj fytyrėn
mėsuesit tė historisė
mė bėhet se lexoj
njė pergamenė tė lashtė
tė zhubrosur nga vitet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:50 pm

NĖ FLAKĖN E KUSHTRIMIT

Nė kėrkim tė fatit

Znj. Reile Hildebrandt


Sa shumė lustra fjalėsh pėr paqaėn
po botės s’ia ndėrron fgaqen
prej mesjete
ne histori
s’ia ndėrron kush numrin
kėsaj flete
tė lirbrit tė fatit


Karvane tė pandalura
nėpėr rrjeta rrugėsh
tė labirinthit nė Ballkan
jetė insektesh bėnin
nėpėr shekuj


Nga muri kinez
deri te Muri i Berlinit
nėpėr gjurmėt e hirin
fati shtijohej
nga brezi nė brezEdhe sot
nėn harkun e fatit
rrjedh ai lumė i pagjumė
njerėzish
pėr tė dalė
nė atė fushė jeshile tė Edenit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Fri Dec 26, 2008 5:39 pm

komlimente zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Fri Dec 26, 2008 8:05 pm

flm,per komplimentin zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: LETERSI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
August 2018
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website