Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:13 pm

Jehona i shekujveAty pran trotuarit
rrokaqielli pėrgėdhel yjet
mė poshtė
nėn hije purgatori
tenda e fshehur e mallkimit

Nė guvėn e shpirtit

Nė guvėn e shpirtit
Shpresa – ylber amshimi
ngrihet hark nė qiell
nėnė tė cilin rrjedh
lumi i amshimitKush ėshtė ai trim
qė mund ta kapėrcejė
harkun e fatit tė vet
qė poemėn e vet
ta dėgjojė pėr sė gjalli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:13 pm

Fjala juaj

Nė kujtesė do mbetet
ajo fjalė
qė vjen maleve
me flakėn e kushtrimit
heu
kush ėshtė trim
se ora ka ardhė
ujkun e ēalė
ta heqim zvarrė
nėpėr baltė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:14 pm

Unė dhe malli

Tėrė natėn bashkė
unė dhe malli

na mbyti halli
i kėsaj jete jallane


Kur s’kam gjumė fare
ndez njė cigare
brengat t’ kthej nė tym
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:15 pm

Droja


Druaj se djalli
me xixa stralli
na vizaton yllin
midis balli


Vijnė pastaj hijenat
t’i grisin pelenat
e foshnjeve tė palindura
.

Kėta klysh popi
soji e sorrollopi
qė tė pijnė gjak populli
shekulli s’i ngopi

Nė kėtė rreth harkor
tė rrugėtimit mizor
vetėm lėmshi i fatit
na mbeti nė dorė

Fjala e humbur

Mbeta pa fjalė
a ditėn kur jam nisur nė jetė
rrugėve tė paruugė
nė dritė e mugėNė guvėn e shpirtit
ndryer ėshtė qe njė shekull
e betuar nėn dritė qiri
para ikonės sate
liri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:15 pm

2. GJURMĖ PAS GJURME

E gjatė kjo natė

Sonte
gjithēka po fle nė qetėsinė ė vetNė dhomėn time
qielli i ka ndezur fanarėt
tė mos tremben
qelizat qė tajisin
lėngun e jetės


tė gjatė shekujt
qė flejnė dhomat flejnė qytetet
sonte gjumė nuk kanė vetėm poetėt
bėjnė qarqe,
nėpėr vargje
tė regjur si gėzofet
shkrihen nė vuajtjet e popullit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:16 pm

E ndiej humbjen

Viti shkel vitin
pesha bie
pingul nė shpirtin tim
tretur nė mėrgim


Njė pjesė e diellit
m’ ėshtė shkėputur
nga qielli i bebėz
nga hija e lotit tim
derdhur
nė dhe tė huaj

Nėse unė s’ kthehem
hija ime do tė bredhė
trotuareve tė nbotės
pas mallit tim


Pėr ēdo natė
e bėj nga njė shtegėtim
nė mendje
pėr nė shtėpi
pėr amanetin e nėnės
para se tė japė lamtumirėn
pranverave tė ikura pa kthim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:16 pm

Hall mbi hall

Turma shkojnė
turma vijnė
mbijnė si bari i keq
nė faqen e blertė tė globit

Prej shekulli nė shekull
kėrkojnė lėmoshė
trotuareve tė fatitTrokasin nė portė tė hapur
kastat luksoze
tė ngopura parfumnesh
tė njė biznesi tė ndyrė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:17 pm

Ora jonė

Gjurmė pas gjurme
bjeshkė pas bjeshke
na ndoq sopata shpatėn
nėpėr shekuj


Kėtu varrė e atje varrė
mė bėhet shpirti mulli ere
nė skėterrė pas skėterre
deri kur tė bredh me bredh
kėshtu,o shpirti im?
nga tė palarat
e botės pelim

Kėtu s' jam
atje s’mė lėnė,
o nėnė


qenia ime e ndarė nė dysh
nė udhėkryq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:18 pm

E bukura More

Moj e bukura More
si tė lash, e mė s'tė pash
si tė lash, si tė lash
si tė lash, e mė s'tė pash
(popullore)

Ec nėpėr tė kaluarėn
pėr ta gjetur tė ardhmen
ėndėrro shqip,
frymo shqip
o Arvanit

Hy kalabrisht
i dehur mendimeve
arbėrisht
e jetėn vazhdo
prore
e dasmėn
bėje pleqėrisht

Edhe varrin hape
me E bukura More


Rro sa malet
me dhembjen shkėmbore
buzė detit
me shikim tė humbur
nga e bukura More
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:18 pm

. KĖNGĖ NĖ DARDANĖ

Ty qė po vjen

Nė kėtė botė
erdhėm njėlloj
me rregullat e ngurta
tė natyrėsA lejon natyra
pamjet me dy fytyra


Njėri maskė
laraskė
nė atė degė tė fatit
qė ēukit
kokrrat e inatit


Me kurriz pėr murriz
tjetri kruan
unazat e shekullit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:19 pm

Lamturmirė


Tėrė kohėn u rropate
pėr kėtė jetė bajate
ndėrtoje kulla prej letre
rrokaqiej e pallate

Atė qė bėje ditėn
rrėnoheshin brenda nate


Falė tė qoftė
o miku im
ky mashtrim

Mort

Tė etur pėr gjak
kėta barbarė
edhe nė ėndrrat e tyre
hapnin varr


Po nga varri i tyre
s’ do mbijė as fije bari
vetėm ndonjė gjethe anēari
mund ta sjell
era nga shkretėtira
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:19 pm

Kėngė nė Dardanė

Metush KrasniqitNė Dajkoc
e nė Dardanė
anembanė
kėndohet njė kėngė
pėrjetėsie

Kėndon bilbili
maje lisit
pėr njė legjendė
qė e lindi fisi

Kėndojnė nė kor
shkėmbi
e lumi
duke rėnė
nėpėr fushė
pėr shqiponjen e Krasniqes
nė qiellin e kuq
tė Kosovės
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:20 pm

Kosovės

Kosovė
copė fushe e Edenit
me pėrmasa ėndrre
me qiellin
pėrplot shqiponja
qė ngrejnė qerdhe
nėpėr zemrat tona
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:21 pm

Pėr ty, dritė


Flakadan lirie
qė n driconte nėpėr zemrat tona
me shekujShekull pagjumėsie
ėshtė ky
c’ tė bėjmė me ty
nė cilin qerpik
si nė shandan
tė vėmė
nė cilin qiell
tė bebėzave tona
tė grisura


Tokė e shenjtėe
e Kosovės
me kėtė florė
tė kuqe gjaku
me xixėllonja stralli
qė dalė kanė
nga nga limfa jonė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:21 pm

Nė brendi

Kėndej gjithė zjarr
e andej akull
vetėm gjurmė
e kthtėrave
tė stinės nė xham


Zjarri djeg
leckat e stinės sė ikur
nga fryma e detit
tė strukur nė gjethe bajameje

Njė syth ėndrre
zėnė e ka zogun e bilbilit
nė kafaz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:22 pm

E gjatė kjo natė

Sonte
gjithēka po fle nė qetėsinė ė vetNė dhomėn time
qielli i ka ndezur fanarėt
tė mos tremben
qelizat qė tajisin
lėngun e jetės


tė gjatė shekujt
qė flejnė dhomat flejnė qytetet
sonte gjumė nuk kanė vetėm poetėt
bėjnė qarqe,
nėpėr vargje
tė regjur si gėzofet
shkrihen nė vuajtjet e popullit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:23 pm

As nė jetė, as nė varrMė humbi shoku i shpirtit
e zhdukėn pa gjurmė
kėlyshėt e ferrit

S' ėshtė askund
as nė jetė
as ndėr varre.
s’ėshtė mė hija e tij

Ai s’ėshtė askund
se ėshtė gjithkund
duke u dhėnė shpirt
gurit e drurit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:23 pm

4. ZJARRI QĖ KA KOSOVA

Letra e nėnės

Mė ēoi nėna letėr

shkruar mė kishte
me lotėt e saj

Liqe i pafundė
dukej pika e mallit
qė derdhur ish
nėpėr fjalė

Mė shkroi nėna letėr
dhė njė liqe malli
e ktheu nė avull
vetėm me njė fjalė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:24 pm

Rrugės pėr nė qiell

Sa herė mbi ēati
na kėndonte korbi
nėna e mallkonte
thoshte: kėndon morti


Shenjat e shenjta
tė krahut tė shqiponjės
u dukėn nė qiell
dhe nė palcėn tonė
rrymoi liria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:25 pm

Erdhi ora

Pabesitė e bardha
nga shekulli nė shekull
mallin pėr liri s'na shuan


Brigjeve tė ėndrrave
u pėrplas akullnaja
nė rropulli
u trand liria
e ujqėrit uluritėn
e bjeshkėt gjėmuan
e u trembėn majet me dėborė
se erdhi ora
e flakės sė pashuar
tė zjarrit ilir


Dielli ka shndėritur
qiellin e zemrave tona
se jehoi zėri i Ademit
se Hamza i zu pritėn
jehut tė kushtrimit


i gjallė apo i vdekur
i Besėlidhjes sė Gjergjit
jam pėr jetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:25 pm

Nė udhėkryq

Kėtej vihet
andej shkohet
rrugėt tona
s'mund tė ritakohen.
nė brendi
shpalos kujtimin
tėndin dhe timin
i vogėl ėshtė hapi im
pafund
veē mall e trishtim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:26 pm

Pėrse mė ike


Mė ike
o mike,
me mėngjesin
e vjeshtės
mė le
me hirin e mallit
tė ruajė
atė gacė tė fshehur
tė dashurisėMbeta nė udhėkryq
tė dashurisė
me sy kah qielli
duke pritur
pikat e lotėve tė tu
qė do t’i sjellin
retė ė kėsaj vjeshte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:26 pm

E vėrteta

Kur kreshnikėt tanė
i hapėn hartat
atyre nė duar
iu dogjėn kartat

Lartmadhėria
mbet lakuriq
para pasqyrės
u bė gaz i botės
karikaturė e gjallė
qė tė bėn mė lot
tė qeshėsh

Gomari qė shtihej ujk
mbeti pa lėkurė
dhe filloi tė pėlliste
deri nė kupė tė qiellit

Vetėm kur nė gjyq
e depozitoi mendjen
u pa sheshit
se burri i botės
pėr mburrje e kishte
trurin e gomarit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:27 pm

Etiketa mirėsjelljeje

Atyre iu iu dridhej buza
e u kruhej zuza
tek flisnin me romuza
pėr luftėn e madheUrrenin njeri-tjetrin
tek i lanin faqet ndėrsjellė
me pėshtymėn e puthjeve


Biografitė plot akuza
kandidatė pėr biruca
qė kur lindėn nga lluca

Trima para pasqyrės
para kufomave
dhe dhomave
qė kundėrmonin ligėsi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   Tue Dec 16, 2008 9:28 pm

Lot Kosove

Sllav e shkja
dhe djalli i zi
na lakmuan edhe gjelbrimin
e fushave tona
nė sy


As me vetėveten s’ lanė
tė flisnim njerėzisht
pėr njerėzimin
se njerėz s’ishin


Shkilnin tokėn tonė tė bukės
me thundrrat e tyre
me brirė therrnin
qiellin e kaltėr
tė bebėzave tona


Zjarrin qė ka Kosova
pėr liri tund dheun
dhe shpėrthen
deri nė qiell
duke djegur e pjekur
mustakėt e miu
nė fytyrat satanike
Kur shiu i lotėve pushoi
rreze lėshoi liria
dhe me foshnje u mbush shtėpia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"KRISMA E FJALĖS";SHABAN CAKOLLI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: LETERSI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website