Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Te rejat e Sportit.

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Thu Dec 18, 2008 1:38 pm

Skolari, drejt pėrfaqėsueses sė Brazilit

18/12/2008 10:35Luis
Felipe Skolari duket pranė rikthimit nė Brazil. Vetėm pak muaj pasi
mori drejtimin e Ēelsit, ai do tė udhėtojė drejt vendlindjes: Federata
e vendit amerikano-latin kėrkon ta emėrojė nė krye tė Kombėtares, nė
vend tė Karlos Dungės.

Trajneri
aktual i “seleēaos” pritet tė largohet nga detyra nė fillim tė vitit
2009 dhe institucioni qė drejton futbollin brazilian synon tė emėrojė
Skolarin, me tė cilin nė 2002-shin skuadra u shpall kampione e botės. Lajmi
u publikua nga “Daily Mirror” dhe “Daily Express”, tė cilat theksonin
se shkarkimi i Dungės ėshtė i pashmangshėm, pasi nė eliminatoret e
Botėrorit 2010 pėrfaqėsuesja nuk ka arritur rezultate tė kėnaqshme.
“Dunga cilėsohet si njė ‘i vdekur qė ecėn’, tha njė burim pranė
Federatės Braziliane. Largimi i tij nga posti i trajnerit ėshtė
thjesht ēėshtje kohe. Popullariteti i tij ka rėnė, jo vetėm mes
tifozėve, por edhe nė ambientet e federatės. Kėsaj radhe, presidenti
Rikardo Tekseira do tė detyrohet tė bėjė zgjedhjen e duhur. Dhe
zgjedhja e duhur ėshtė padyshim Skolari, qė mbetet kandidati kryesor
pėr tė qenė trajneri i Brazilit”.

Ēelsi

Burimi
shtoi mė tej: “Tashmė, fakti qė Skolari nuk ndjehet mirė te Ēelsi, nuk
ėshtė mė sekret”. Edhe pse trajneri brazilian kėmbėngul se dėshiron tė
qėndrojė nė “Stemford Brixh”, madje tė rinovojė kontratėn me klubin,
marrėdhėniet e tij me Roman Abramoviē nuk janė nga mė tė mirat. Premtimet
e teknikut pėr njė skuadėr qė luan nėn ritmin “samba”, tė cilat kishin
emocionuar numrin 1 tė klubit, janė shkatėrruar nga shifrat. Fakti
qė Skolari ėshtė trajneri mė pak i suksesshėm nė epokėn “Abramoviē”
ėshtė pėrfolur gjatė nė mediat angleze, tė cilat nuk e kanė mbėshtetur
asnjėherė pasardhėsin e Hoze Murinjos. Ēelsi, dikur i pathyeshėm nė
shtėpi, nuk rezulton tė jetė mė i tillė: nė 13 ndeshje nė “Stemford
Brixh”, kundėrshtarėt kanė marrė 14 pikė. Vendi i dytė nė klasifikim,
me njė pikė mė pak se Liverpuli, ka ardhur mbi tė gjitha falė tetė
fitoreve jashtė fushe.

Problemet

Sikur
tė mos mjaftonte, skuadra e Skolarit ka ecuri mė tė keqe jo vetėm se
ato tė Murinjos dhe Ranierit, por edhe se ekipi i Avram Grant. Tekniku
izraelit nuk pėlqehej nė ambientin e klubit, por nė fund tė sezonit
blutė u pozicionuan tė dytėt nė kampionat dhe humbėn me penallti
finalen e Champions League. Pėr tė pėrkeqėsuar situatėn, shėrben edhe
ēėshtja e merkatos. Ēelsi nuk bleu asnjė prej objektivave tė
verės dhe rrezikon tė mos bėjė blerje tė mira as nė janar, pasi
trajnerit i ėshtė komunikuar se mungojnė fondet. Madje, sipas
“Times”, situata nė dhomat e zhveshjes ėshtė shumė e tensionuar dhe
“senatorėt” do t’i kėrkojnė shpjegime trajnerit pėr disa vendime
teknike. Njė prej tyre ėshtė zėvendėsimi i mesfushorit Mikael Balak nė
fillim tė pjesės sė dytė tė sfidės me Uest Hemin (e mbyllur nė barazim
1-1). Skolari preferoi tė nxirrte nga fusha gjermanin,
pavarėsisht se Deko, i cili luajti pėrgjatė gjithė 90-minutėshit, nuk
dukej nė formėn mė tė mirė. Kjo nuk ėshtė hera e parė qė skuadra ėshtė
e pakėnaqur me trajnerin, tė cilin e akuzojnė se i trajton futbollistėt
nė mėnyrė tė pabarabartė.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Thu Dec 18, 2008 1:39 pm

Henry: Se shpejti lamtumira

17/12/2008 21:10Eshte
rikthyer ne formen e tij ideale pas nje sezoni te deshtuar ne radhet e
Barcelones por kjo nuk e ben te ndryshoje mendje per te ardhmen e tij.

Behet
fjale per ish sulmuesin e Arsenalit, Thiery Hnery, i cili ka shenuar
plot 7 gola deri ne kete faze te Primera Division, duke rilindur si nje
sulmues bomber. Pavaresisht kesaj, Henry mendon te terhiqet nga
futbolli i luajtur, pasi 31 vitet qe ka mbi supe kane filluar t’i
rendojne. “Kam luajtur per 15 vjet ne nivelet me te larta dhe
kjo eshte nje sakrifice e madhe. Karriera ime do mbyllet shume shpejt
pasi mbi te githa jam nje sulmues dhe ne ate rol duhet te vraposh
shume”, shprehet futbollisti me dhunti atleti per shkak te shpejtesise
se madhe me te cilen vrapon ne fushe.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
sy zeza
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1314
Age : 44
Location : Gjermani
Name : 0
Points : 29
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Thu Dec 18, 2008 1:42 pm

ahhhhh Dano mem pas pyet per keng kisha tregu por sporti nuk me intereson aspak Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Tue Dec 23, 2008 7:50 pm

aty e ke ene temen e kengeve mi Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
patrokli
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1423
Name : 0
Points : 93
Registration date : 29/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Sat Apr 11, 2009 10:10 am

Po Kavaja me ke lu ket jav? Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te rejat e Sportit.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} SPORT {*_*} :: FUTBOLL-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website