Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Te rejat e Sportit.

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Te rejat e Sportit.   Mon Nov 24, 2008 9:19 pm

Barcelona, Messi rikthehet ne skuader
24/11/2008 17:15Argjentinasi
qe mungoi diten e djeshme, do te jete i gatshem per Bepe Guardiolen ne
ndeshjen e se merkures per Champions League kunder Sportingut te
Lisbones.

Barazimi 1-1 me Getafen
vuri ne dukje shume qarte se Barcelona pas Lionel Messi-n nuk mund te
shkoje me shume se nje barazim edhe pse perballe kishte nje skuader
modeste dhe luante ne “Camp Nou”. Argjentinasi qe mundgoi diten
e djeshme, do te jete i gatshem per Bepe Guardiolen ne ndeshjen e se
merkures per Champions League kunder Sportingut te Lisbones. Stafi
mjekesor “blougrana” ka bere me dije se Messi mund te luaje ne ndeshjen
e mesajaves pasi ai e ka kaluar demtimin ne kembe. Lista e
lojtareve te thirrur per ndeshjen e transfertes ne Portugali, vijon si
me poshte; Valdes, Pinto, Dani Alves, Vķctor Senchez, Pique, Marquez,
Caceres, Sylvinho, Keita, Xavi, Gudjohnsen, Busquets, Hleb, Bojan,
Messi, Henry, Pedro dhe Eto'o.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Mon Nov 24, 2008 9:21 pm

Irlande, Trapattoni ne shenjestren e mediave
24/11/2008 16:55Kritikat
e mediave ne drejtim te teknikut italian kane te bejne me shume me
jeten e tij mondane, pasi shume pyesin perse trajneri nuk i ndjek
lojtaret gjate ndeshjeve te kampionatit.

Pavaresisht
rezultateve pozitive qe Irlanda e tij ka arritur ne fushe, Giovanni
Trapattoni nuk arrin te beje paqe me gazetaret vendas. Kritikat e
mediave ne drejtim te teknikut italian kane te bejne me shume me jeten
e tij mondane, pasi shume pyesin perse trajneri nuk i ndjek lojtaret
gjate ndeshjeve te kampionatit. “Irish Independent” shkruan se
pikerisht per kete gje. “Te shtunen pasdite ai preferon te qendroje ne
shtepine e tij per te degjuar Verdi-n, ne vend qe te udhetoje ne
Manchester apo Liverpool. Duhet te dale me shume nga shtepia pasi nese
nuk e ben nje gje te tille ai mund ta mesoje me vonese se sa ftohte ben
ketu ne Irlande”, shkruan me jo pak nota satirike gazeta ne fjale. Nga
ana tjeter, tekniku ka deklaruar shpesh here se i pelqen t’i studioje
lojtaret nepermjet DVD-ve, por kjo duket se nuk u mjafton gazetareve.
“Te perzgjedhesh lojtaret nga televizioni eshte nje praktike pak
efikase per nje trajner nderkombetar te kalibrit te tij”, nenvizon
gjithashtu “Irish Independent”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Mon Nov 24, 2008 9:23 pm

Arsenal, Wenger rikthen ne skuader William Gallas
24/11/2008 16:20Edhe
pse tekniku do ta grumbulloje ne ndeshjet e ardhshme, Gallas nuk mund
te mbaje me shiritin e kapitenit qe i ka kaluar te riut Fabregas.

Arsene
Wenger e ka falur lojtarin e tij, William Gallas, te cilin e la jashte
ndeshjes kunder Manchester City per shkak te deklaratave te francezit
kunder shokeve te ekipit. Edhe pse tekniku do ta grumbulloje ne
ndeshjet e ardhshme, Gallas nuk mund te mbaje me shiritin e kapitenit
qe i ka kaluar te riut Fabregas. Gallas do jete i gatshem per skuadren
qe ne ndeshjen e dites se neserme per Champions League kunder Dinamos
se Kievit. “Nuk jemi shume kurajoze ne ndeshje dhe une besoj se
duhet te jemi si ushtare. Te jesh kampion do te thote te luftosh cdo
jave dhe te mos dorezohesh asnjehere. Nuk eshte e mundur te fyesh nje
shok skuadre gjate ndeshjes. Dua te mbrohem pa permendur emra por nuk
eshte e udhes qe te rinjte te bejne komente te tilla”, theksoi
mesfushori 31 vjecar ne prag te ndeshjes kunder Manchester City-t. Menjehere
pas kesaj deklarate, Wenger e la ne tribune lojtarin francez, por
humbja ndaj City-t duket se ka nxjerre ne pah boshlleqet e mesfushes se
“Topcinjve”, duke detyruar Wenger te beje nje hap pas.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Nov 26, 2008 4:59 pm

Ish tenisti: Kam 33 femije dhe jo 3

25/11/2008 21:50Nepermjet
nje deklarate publike, ish tenisti, tani biznesmen, zbuloi nje pjese te
madhe te se shkuares, duke pranuar lidhjet me shume vajza.

Ish
tenisti rumun, Ion Tiriac ka zbuluar nje fakt shokues kur ka deklaruar
se ai eshte i ati i 33 femijeve, prej te cileve, vetem 3 jane te
ligjshem. Nepermjet nje deklarate publike, ish tenisti, tani
biznesmen, zbuloi nje pjese te madhe te se shkuares, duke pranuar
lidhjet me shume vajza. 70 vjecari pohoi gjithashtu se te gjithe
femijet qe ai njeh si te vetet, do te marrin pjese nga pasuria kur ai
te nderroje jete.
Pasuria e ish sportistit llogaritet te
jete 2.2-2.4 miliarde euro dhe tashme pjestmi do te behet me 33 dhe jo
me 3. Ky zbulim ka shokuar gjithe te afermit dhe familjen e Tiriac, i
cili njihet si nje ish sportist i dhene pas jetes se nates, alkoolit
dhe femrave.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Nov 26, 2008 4:59 pm

Kili, Salas terhiqet nga futbolli

25/11/2008 21:10Sulmuesi legjendar i Kilit ka njoftuar largimin nga fushat e blerta edhe pse nuk ka saktesuar asnje date.
Marcelo
Salas ka vendosur t’i jape fund futbollit ta luajtur ne fushe pas nje
karriere te gjate dhe te pasur. Sulmuesi legjendar i Kilit ka njoftuar
largimin nga fushat e blerta edhe pse nuk ka saktesuar asnje date. “Vendimin
e kam marre tashme”, eshte shprehur sulmuesi i Universidad de Chile dhe
ish bomberi i River Plate, Lazio-s e Juventusit. “Drejtuesit nuk kane
biseduar ende me mua dhe kjo eshte pengesa e vetme per te kompletuar
terheqjen”, ka theksuar Salas. Nderkohe, mediat vendase bejne
me dije se ai do terhiqet pasi te kete luajtur edhe ne Kupen
Libertadores, pasi skuadra kiliane eshte kualifikuar per ne turneun
prstigjoz te klubeve ne Ameriken Latine. “Jam shume i kenaqur per ate
qe kam bere dhe per ndeshjen time te fundit”, tha gjithashtu Salas,
duke iu referuar dy golave ne ndeshjen kunder Cobreloa-s.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Nov 26, 2008 5:00 pm

Altin Lala, operacion pėr tė kaluar dėmtimin

26/11/2008 08:50Nė paraditen e sotme, Altin Lala do t’i nėnshtrohet operacionit pas problemeve me hernien diskale.
Kapiteni
i kombėtares shqiptare vuan prej disa javėsh nga ky shqetėsim dhe pasi
ėshtė konsultuar nė mėnyrė tė detajuar me stafin mjekėsor tė Hanoverit,
trajnerin e skuadrės, Dieter Heking dhe menaxherin e tij, vendosi tė
kryejė ndėrhyrjen kirurgjikale. Mesfushori u konsultua edhe me
doktor Myler Volfhart (qė mė parė ka punuar si mjek i Bajernit tė
Mynihut dhe i pėrfaqėsueses gjermane). Pavarėsisht punės sė
diferencuar dhe programit tė veēantė pėr rehabilitim, Volfhart nuk pa
asnjė pėrmirėsim dhe i konfirmoi mesfushorit se nuk kishte zgjidhje
tjetėr pėrveē “thikės”. Vendimi nuk ka qenė aspak i thjeshtė
pėr t’u marrė, por mė nė fund, 32-vjeēari e ka cilėsuar operacionin si
mėnyrėn mė tė mirė pėr t’u rikuperuar sa mė shpejt qė tė jetė e mundur.


Operacioni
Ndėrhyrja do tė kryhet nga
prof. dr. Volfgang R. Lanksh, njė specialist nė Institutin Ndėrkombėtar
tė Neuroshkencės (INI) nė Hanover. Ai njihet si njė mjeshtėr i kėtij
lloj operacioni, madje nė tė kaluarėn ka kuruar edhe futbollistė tė
tjerė tė njohur tė Bundesligės, si Bernd Shnajder dhe Jan Shlaudraf.Sipas
faqes elektronike tė Hanoverit, Altin Lala ėshtė bindur rreth aftėsive
tė doktorit edhe nga fizeoterapisti i klubit, Vego Kregehr, i cili i ka
thėnė se “me Lanksh ai ėshtė nė duar shumė tė mira”. Fakt
tjetėr shumė interesant ėshtė se nė tė kaluarėn, specialisti ka operuar
nga hernia diskale edhe ish-trajnerin e pėrfaqėsueses gjermane, Jurgen
Klinsman. 44-vjeēari, qė tashmė drejton stolin e Bajernit tė
Mynihut, iu nėnshtrua tė njėjtės ndėrhyrje nė shtator tė vitit 2007.
Tabloidi “Bild” bėnte edhe njė krahasim mjaft interesant, duke cituar
se “pas operacionit me doktor Lanksh, tashmė ‘Klinsi’ kėrcen rreth
stolit tė gjigantėve bavarezė”.

Rikthimi
Zyrtarėt
e Hanoverit nuk flasin pėr periudhėn qė do t’i duhet Altin Lalės pėr
t’u rehabilituar, edhe sepse mė parė ata presin tė shohin rezultatet e
operacionit. “Mungesa e Altinit ėshtė e papėrcaktuar. Ende nuk
mund tė flasim me qartėsi rreth kohės qė do t’i duhet mesfushorit me
tipare mbrojtėse qė tė rikthehet nė fushėn e lojės”, theksoi zyra e
shtypit pranė klubit gjerman. “Ne urojmė qė ai tė jetė sa mė
shpejt nė dispozicion tė skuadrės”. Lala nuk luan qė prej fillimit tė
kėtij muaji, por sipas llogarive ai duhet tė rifillojė stėrvitjen nė
janar tė vitit 2009, pas afro gjashtė javėve pushim absolut. Nė
kėtė mėnyrė, “zemėr luftėtari” pritet tė jetė nė fushė edhe nė sfidėn
eliminatore tė Botėrorit 2010, qė Shqipėria do tė luajė mė 11 shkurt nė
fushėn e Maltės. Kontributi i tij nė kėtė sfidė delikate pėr kuqezinjtė
e Ari Han ėshtė mjaft i rėndėsishėm, pėr tė siguruar tri pikėt e radhės
nė grup.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Mon Dec 01, 2008 8:45 pm

Futboll, ja formacioni me floket me te shemtuar

01/12/2008 10:05Ne
vitet e fundit futbollistet shfaqin aftesite e tyre jo vetem ne fushe
por edhe duke shfrytezuar pamjen fizike.Nje shembull tipik eshte
anglezi David Beckham.

Por ka qene nje
periudhe kur kampione te medhenj ne futboll nuk i kane dhene nje
rendesi te madhe aspektit te tyre fizik ose edhe kur jane perpjekur
kane shfaqur nje pamje tmerresisht te shemtuar.

CNN ka marre
nje studim te kryer nga Football Fanzone, website i dedikuar futbollit
dhe fansave te tij, ne te cilen jane perfshire 11 futbollistet me
prerjet me te shemtuara te flokeve. Duke nisur nga portieri deri te
sulmuesit, ata jane:

David Seaman

Bishti
i tij i kalit, te cilin e ka mbajtur per shume sezone, nuk kishte te
bente aspak me ate bisht te vockel dhe fantastik qe mbante Roberto
Baggio ose nuk ngjasonte fare me modelin e yllit, David Beckham.
Megjithate prerja e tij e flokeve ka mbetur po aq historike, sa edhe
mustaqet e tij te lezetshme.

Taribo West


Kush
e mban mend nigerianin qe luante me Interin, do te kujtohet se
mbrojtjesi i hekurt, kishte qethur zero koken e tij dhe kishte lene
vetem dy bishta ne maje te kokes, qe dukeshin si antena!

Abel Xavier


Karriera
e tij ka qene plot ulje dhe ngritje, ashtu sikurse edhe look-u i tij.
Portugezi Abel Xavier eshte krahasuar per nje kohe te gjate me modelin
Satya Oblet, por gjate Kampionatit Europian 2000, me mjekren dhe floket
teresisht te bardhe i gjante me shume babagjyshit te Vitit te Ri, ne
moshe te re!


Kazayiki Toda

Kreshta e
tij e kuqe i dha ne njefare menyre me shume ngjyre kupes se Botes ne
Kore dhe ne Japoni ne vitin 2002. Ndoshta edhe fale modelit te flokeve
ai fitoi nje kontrate me Tottenham.


Alexi Lalas


Lalas
eshte nje prej futbollisteve te pakte ne Shtetet e Bashkuara te
Amerikes qe ka mbetur ne histori. Por me shume se per merita sportive,
ai ka mbetur ne kujtese per prerjen e tij te tmerrshme dhe floket e
gjate bjonde.

Trifon Ivanov


E quanin
Ujku bullgar dhe nuk eshte shume e veshtire te kuptosh "pse"-ne. Floket
e tij te gjate dhe te cregullt sillnin frike jo vetem te kundershtaret,
por edhe te spektatoret.

Claudio Caniggia

Per italianet
futbollisti shkaterroi endrren e neteve magjike te Italise ne vitet
90-te me nje gol ne ndeshjen Itali-Argjentine. Per floket e tij te
verdhe dhe per vlerat e tij sportive, Caniggia ishte shume i dashur per
tifozet e Atalantas, Verones dhe Romes.

Carlos Valderrama

Sigurisht
eshte prerja me fantastike dhe me ekzebicioniste e historise se
futbollit. Carlos Valderrama, bashke me René Higuita kane qene simbol i
kombetares mitike kolumbiane.

Ronaldo

Me
kalimin e viteve, fenomeni ka ndryshuar shpesh look. Pa dyshim prerja
ne forme trekendeshi, me te cilen u paraqit ne boterorin 2002
Kore-Japoni, ku ka qene padyshim protagonist, ishte me e shemtuara.

Rudy Voeller


Kacurrelat e tij te gjate kane mbetur te famshme mes tifozeve te Romes. E po t'i shihje mire ishin edhe shume seksi!

Chris Waddle

Anglezi
Waddle ka qene nje prej futbollisteve simbol te Olimipique Marsiglia
deri ne fund te viteve 80-te. Megjithese kane kaluar vite, shumekush
mban mend prerjen skandaloze te flokeve te tij.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Mon Dec 01, 2008 8:46 pm

Chivu: Ne Itali me quajne cigan

01/12/2008 18:20Ne
nje interviste dhene per revisten “GQ”, mbrojtesi i Interit nuk e
fshesh se shpesh here eshte ofenduar nga tifozet per shkak te origjines
se tij rumune.

Cristian Chivu
denoncon koret raciste ne stadiumet italiane. Ne nje interviste dhene
per revisten “GQ”, mbrojtesi i Interit nuk e fshesh se shpesh here
eshte ofenduar nga tifozet per shkak te origjines se tij rumune. “Nuk
eshte e mundur qe te gjithe rumunet te jene kriminele. Eshte e thjeshte
te sulmosh nje popull te tere per shkak te ndonje molle te prishur. Kur
nje gje shkon keq, perhere ka ne mes nje rumun?”, eshte shprehur
mbrojtesi zikalter. Me tej, ai ka theksuar se shume tifoze ne
fushat jashte e kane sulmuar me fraza raciste. “Cigan, shko dhe puno
murator”, eshte nje nga frazat fyese qe ka denoncuar Chivu. “Ne
kohen kur flitej per transferimin tim tek Interi, ne nje sence
stervitore ku u ndoqem nga 25 mije persona, me masakruan me fraza
ofenduese. Kur te fershellejne kundershtaret nuk e degjon, por kur kete
e ben i gjithe stadiumi, nuk i eviton dot. Ajo cka me ka prekur vertet
eshte se nje dite, nje bashkekombasi im me tha: Me vjen turp qe jam
rumun”, perfundon rrefimin e tij Chivu.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Tue Dec 02, 2008 2:50 pm

"Topi i Arte" per Cristiano Ronaldo-n"

02/11/2008 10:50Cmimi i 53-te, Topi i Arte i jepet portugezit te Manchester United, Cristiano Ronaldo.
Lajmin
e ben te ditur website i France Football,revista franceze qe jep "Topin
e Arte". Pas 23-vjecarit Ronaldo qe grumbulloi 446 pike, renditen
argjentinasi Lionel Messi dhe spanjolli i Liverpool, Fernando Torres.

Ronaldo eshte portugezi i trete, ne historine e "Topit te Arte" qe merr kete cmim.

Para tij jane nderuar ne Paris, i madhi Eusebio ne 1965 dhe Luis Figo ne vitin 2000.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Tue Dec 02, 2008 3:13 pm

Vata rikthehet pas 6 muajsh

02/11/2008 10:25Fitorja 4-1 e Kolbenzit ndaj LR Ahlen solli me vete edhe njė rikthim tė madh, atė tė Fatmir Vatės.
Pas
gjashtė muajsh mungese, pėr shkak tė njė dėmtimi tė rėndė dhe pas dy
javėsh stėrvitjeje intensive, veterani shqiptar demonstroi nė kėtė
ndeshje se, edhe pse tashmė 37-vjeēar, ėshtė sėrish i papėrmbajtshėm.Pėr paraqitjen e tij nė kėtė ndeshje ėshtė vlerėsuar me notėn e mirė
2.5 nga revista prestigjioze sportive gjermane “Kicker”. “Ai i jep
strukturė dhe stabilitet lojės sonė”, deklaroi dje trajneri Uve
Rapolder, i cili theksoi se shqiptari tashmė e ka lėnė pas dėmtimin e
rėndė. Fuqitė e Vatės mjaftuan deri nė minutėn e 77, kohė kur u
zėvendėsua. “Unė jam gėzuar shumė, si njė fėmijė i vogėl, qė mė nė fund
munda tė rikthehem tė luaj futboll”, u rrėfye shqiptari nė pėrfundim tė
ndeshjes ndaj Ahlenit. Nė minutat qė ishte nė fushė, shqiptari i
ka dhėnė njė shtytje tė madhe skuadrės nė kėrkim tė fitores, duke
demonstruar se ėshtė ende njė lider i saj. Gjithsesi ky mendohet se do
tė jetė viti i fundit i karrierės futbollistike tė Fatmir Vatės.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Tue Dec 02, 2008 3:23 pm

Ermal Kuqo, ylli shqiptar i koshit

02/11/2008 10:05
ekranin e telefonit tė tij, nė sfond mban njė foto tė djalit tė tij,
Luka. Ai ka ardhur nė jetė mė 20 shtator nė Valencia dhe ky ishte njė
prej momenteve mė emocionues nė jetėn e Ermal Kuqos.

Pavarėsisht
kohės sė shkurtėr, ylli shqiptar i basketbollit duket se ėshtė
ingranuar plotėsisht me stilin e jetesės nė Gadishullin Iberik.

Madje
edhe me ushqimin tipik mesdhetar. “Njė prej gjėrave tė pakta qė nuk kam
provuar kėtu ėshtė ‘horkata’ (pije qė pėrbėhet nga testikujt e tigrit,
ujė dhe sheqer)”, tha 28-vjeēari i lindur nė Korēė.

“Klaver mė ka thėnė se ėshtė shumė e mirė dhe ndoshta nė tė ardhmen e provoj”, vijoi duke qeshur.


prej ditės kur firmosi pėr Pamesan, Kuqo ka shprehur shumė interes pėr
tė njohur mė mirė qytetin e Valencias. Njė vend ku ai do tė kalojė dy
vitet e ardhshme tė jetės. Edhe pse ka axhendė shumė tė ngarkuar (mes
ndeshjeve nė Ligėn ABC dhe seancave stėrvitore), basketbollistit 2.08
metra i gjatė i pėlqen tė vizitojė qytetin pėrkrah bashkėshortes.

“Kur
kam pak kohė tė lirė dalim shėtitje dhe vizitojmė monumentet. Janė
vepra me tė vėrtetė fantastike”. Ai nuk humbet rastin tė shėtisė nėpėr
qytet edhe tė afėrmit e tij. Gjatė javės sė kaluar u vizitua nga
prindėrit, tė cilėve u tregoi vendet mė tė bukura tė shtėpisė sė tij tė
re.

Babai, Robert Kuqo, ėshtė njė prej figurave mė tė
rėndėsishme nė basketbollin shqiptar dhe lojtari i Pamesas ėshtė shumė
krenar pėr tė: “Nė periudhėn kur luante babai im, pėr ēdo vit, skuadra
e tij fitonte kampionatin”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Tue Dec 02, 2008 3:25 pm

Kosova, 31 futbollistė “evropianė”

02/11/2008 10:30Thirrjes
sė trajnerit Edmond Rugova i janė pėrgjigjur 31 futbollistė kosovarė qė
aktivizohen nė kampionate tė ndryshme evropiane.

Dje
nė Zvicėr ka filluar grumbullimi stėrvitor me talentet qė nė tė ardhmen
do tė pėrfaqėsohen me Kombėtaren e shtetit mė tė ri nė “Kontinentin e
Vjetėr”. Aty u paraqitėn sportistė qė aktivizohen nė ligėn
suedeze, gjermane, italiane, zvicerane etj. Pėr gazetėn kosovare
“Express”, Rugova deklaroi: “U paraqitėn 31 futbollistė, jam i befasuar
me numrin e tyre. Kemi zhvilluar njė ndeshje kontrolli dhe ata ishin
fantastikė me pėrgatitje dhe me teknikė tė pėrsosur. Kam mbetur i
mahnitur”. Nga lojtarėt mė tė njohur nė kėtė grumbullim ishin
Anel Raskaj (Halmstads), Genc Mehmeti (Belinzoan), Migjen Basha
(Rimini), Labinot Sheholli (Biel-Biene), Sokol Maliqi (Vil) etj. Yjet e
tjerė nuk u paraqitėn pėr shkak tė impenjimeve me klubet e tyre.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
patrokli
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1423
Name : 0
Points : 93
Registration date : 29/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Tue Dec 02, 2008 3:37 pm

Dano shkruajti:
Arsenal, Wenger rikthen ne skuader William Gallas
24/11/2008 16:20Edhe
pse tekniku do ta grumbulloje ne ndeshjet e ardhshme, Gallas nuk mund
te mbaje me shiritin e kapitenit qe i ka kaluar te riut Fabregas.

Arsene
Wenger e ka falur lojtarin e tij, William Gallas, te cilin e la jashte
ndeshjes kunder Manchester City per shkak te deklaratave te francezit
kunder shokeve te ekipit. Edhe pse tekniku do ta grumbulloje ne
ndeshjet e ardhshme, Gallas nuk mund te mbaje me shiritin e kapitenit
qe i ka kaluar te riut Fabregas. Gallas do jete i gatshem per skuadren
qe ne ndeshjen e dites se neserme per Champions League kunder Dinamos
se Kievit. “Nuk jemi shume kurajoze ne ndeshje dhe une besoj se
duhet te jemi si ushtare. Te jesh kampion do te thote te luftosh cdo
jave dhe te mos dorezohesh asnjehere. Nuk eshte e mundur te fyesh nje
shok skuadre gjate ndeshjes. Dua te mbrohem pa permendur emra por nuk
eshte e udhes qe te rinjte te bejne komente te tilla”, theksoi
mesfushori 31 vjecar ne prag te ndeshjes kunder Manchester City-t. Menjehere
pas kesaj deklarate, Wenger e la ne tribune lojtarin francez, por
humbja ndaj City-t duket se ka nxjerre ne pah boshlleqet e mesfushes se
“Topcinjve”, duke detyruar Wenger te beje nje hap pas.
kujdes ti shoku kur jep lajme per arsenalin se mos shkrun ndonje te paber edhe hajd merru me mu pastaj:)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Dec 03, 2008 8:18 pm

hahahahahah pse mer do me bo sherr? Very_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Dec 03, 2008 8:18 pm

Rummenigge: Ribery dhe Poldi nuk do levizin

03/12/2008 17:50Presidenti
i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ka qene shume i qarte ne lidhje
me zerat per nje largim te mundshem te francezit Franck Ribery.

“Mund
te siguroj tifozet se asnje shume nuk do na mbushe mendjen per te
larguar Ribery nga skuadra. Ai ka nje kontrate qe e lidh deri ne vitin
2011 dhe nuk do te largohet”, theksoi Rummenigge. Me tej, ai ka
pohuar se gjate merkatos se janarit nuk do kete ardhje ne skuader,
pervec huazimit te perkohshem te amerikanit Donovan. “Me Tymoschuk kemi
pasur disa kontakte formale por gjithcka mund te arrihet ne fund te
sezonit, ndersa Podolski nuk do levize. Schweinsteiger? Do jete e
veshtire ta mbajme por une jam pessimist”, perfundoi Rummenigge. Mesfushori
biond kontrata e te cilit skadon ne fund te sezonit, mund te nise
bisedimet qe ne janar me skuadrat qe e kerkojne. Ne pole position per
te blere Schweinsteiger qendron Juventus dhe Real Madrid.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Dec 03, 2008 8:34 pm

Trezeguet: Kombetarja me mungon shume

03/12/2008 15:50David
Trezeguet flet pas shume kohesh per mungesen e gjate ne kombetaren e
Frances, per shkak te zgjedhjeve te trajnerit Domenech.

David
Trezeguet flet pas shume kohesh per mungesen e gjate ne kombetaren e
Frances, per shkak te zgjedhjeve te trajnerit Domenech. “Kombetarja
me mungon shume”, ka theksuar sulmuesi i Juventusit ne nje interviste
per gazeten “L’Equipe”, duke theksuar se enderron ende te marre pjese
ne boterorin e vitit 2010. “Mendoj shume per mundesine e pjesemarrjes
ne boterorin 2010. Nuk i kam vene kapakun kesaj endrre. Kombetarja me
ka munguar dhe me mungon shume edhe sot”, ka pohuar Trezeguet. Me
tej, ai shton se nuk eshte e vertete se eshte thene qe ne rast se
gjerat shkojne keq me kombetaren, ai do ta kete rrugen e hapur. “Nuk
jam absolutisht dakord me kete gje”, nenvizoi sulmuesi shtatlarte.
Thirrja e fundit e tij ne kombetare daton ne mars te ketij viti ne
kuader te miqesores me Angline.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Dec 03, 2008 8:35 pm

Huntelaar: Nuk jam Van Nistelrooy

03/12/2008 15:20Ne nje interviste dhene per gazeten “AS”, Huntelaar nuk e fsheh gezimin per marreveshjen e arritur me Real Madrid.
Njeriu
i momentit ne Spanje, Klass Jan Huntelaar, i cili u ble nga Real
Madrid, ka folur per here te pare si lojtar i skuadres “merengues” edhe
pse zyrtarisht do zbrese ne fushe gjate muajit janar. Ne nje
interviste dhene per gazeten “AS” ai nuk e fsheh gezimin per
marreveshjen e arritur vetem gjate dites se djeshme. “Une jam Huntelaar
dhe jo Van Nistelrooy. Ne te dy kemi karakteristika te ndryshme”, eshte
shprhur sulmuesi, duke evituar krahasimin me bashkekombasin Van
Nistelrooy, i cili e ka mbyllur sezonin per shkak te nje demtimi te
rende. “Ruud eshte nje lojtar i madh dhe pika ime e referimit. Eshte
nje goleador fantastik”, shtoi ai. “Dua te shenoj shume dhe te
ndihmoj Realin. Per mua eshte nje enderr e kthyer ne realitet. Te
gjithe holandezet e skuadres me kane thene qe per nje futbollist ketu
eshte maksimumi. Jam shume i lumtur”, ka theksuar Huntaleaar, duke
shtuar se shpreson qe “kolonia” holandeze e Real Madrid ta ndihmoje per
te mesuar sa me shpejt spanjisht.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Dec 03, 2008 8:45 pm

Brazil, Edmundo njofton terheqjen nga futbolli

03/12/2008 17:15Sulmuesi brazilian Edmundo ka vendosur te terhiqet perfundimisht nga futbolli i luajtur.
"O'Animal"
sic quhet ndryshe Edmundo, eshte shprehur se vendimi i tij eshte i
pakthyeshem. Kohet e fundit ai eshte aktivizuar ne radhet e klubit
brazilian Vasco de Gama pas nje karriere plot ulje dhe ngritje ne
Europe per shkak te problemeve me karakterin e tij te ashper. Vendimi
i ish sulmuesit te Fiorentines dhe kombetares se Brazilit do te behet
zyrtarisht i ditur pas ndeshjes mes Vasco da Gama dhe Vitoria-s qe do
te luhet diten e diele. Kjo ndeshje eshte shume e rendesishme, pasi
skuadra e Edmundo-s rrezikon renien nga kategoria. “Tashme vendimin e kam marre dhe nuk do kthehem me prapa”, ka theksuar sulmuesi ne nje interviste per mediat lokale.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Wed Dec 03, 2008 8:59 pm

Sampras: Federer do ta thyeje rekordin tim

03/12/2008 16:55Ish
tenisti amerikan, Pete Sampras eshte i bindur se Roger Federer do ta
thyeje rekordin e tij me 14 fitore ne turnete Grand Slam.

“Mendoj
se Federer do ta thyeje rekordin tim brenda dy viteve te ardhshme”, ka
thene ish legjenda e raketes gjate nje vizite te tij ne Londer ku mori
pjese ne turneun e veteraneve “BlackRock”. Per momentin, zviceriani
numer 2 ne bote eshte ndalur ne kuoten e 13 titujve Grand Slam te
fituar, por gjate koheve te fundit eshte vene re nje renie e dukshme e
formes se tij. Mundesine me te mire per te barazuar rekordin e
Sampras ai e kishte ne turneun e Wimbledon ku u mund ne finale nga
Rafael Nadal. Amerikani ka folur edhe per spanjollin, duke e
vleresuar talentin e tij. “Nadal do fitoje ende Roland Garros dhe me
shume mundesi edhe disa tituj ne Wimbledon. Mund te arrije 10-12 tituj
Grand Slam, ndoshta edhe me shume. Nese e mendojme mire, Rafa ka
mundesi te fitoje me shume se kushdo tjeter”, perfundoi Sampras.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Fri Dec 12, 2008 8:15 am

Nice-Grenoble, 90 minuta me rrjeta te paprekura

10/12/2008 21:20Ndeshja e prapambetur e javes se 16-te te Ligue 1, Nice-Grenoble eshte mbyllur me rrjeta te paprekura.
Takimi
i luajtur sot nuk u zhvillua ne daten 29 nentor per shkak te shiut qe
permbyti nje pjese te mire te fushes se Nice. Me kete barazim, skuadra
vendase arrin PSG ne vendin e katert, ndersa Grenoble arrin ne kuoten e
22 pikeve. Renditja
Lyon 34
Marseille 31
Rennes 30,
Bordeaux 29
Nice 29
PSG 29
Touluse 27
Lile 26
Le Mans 24
Monaco 23
Lorient 23
Caen 22
Grenoble 22
Auxerre 20
Nancy 19
Nantes 18
Saint Etienne 16
Sochaux 12
Le Havre 12
Valenciennes 11.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Fri Dec 12, 2008 8:34 am

Milan-Juventus ne gare per Gallas

11/12/2008 15:4531
vjecari qe mendon te largohet qysh ne janar nga “topcinjte” pasi iu mor
shiriti i kapitenit, beson se tashme e ardhmja e tij mund te vazhdoje
ne Itali.

Juventus dhe Milan,
skuadra te cilat do ndeshen kete fundjave ne “Olimpico” te Torinos, ne
perpjekje per te mbajtur hapin e Interit, po zhvillojne nje tjeter
gare. Behet fjale per ish kapitenin e Arsenal-it, William
Gallas. 31 vjecari qe mendon te largohet qysh ne janar nga “topcinjte”
pasi iu mor shiriti i kapitenit, beson se tashme e ardhmja e tij mund
te vazhdoje ne Itali. Sipas shtypit britanik, drejtori i
Juventusit, Alessio Secco ka biseduar me homologun e tij londinez gjate
ndeshjes Chelsea-Cluj. Mendohet se ata kane caktuar termat e
marreveshjes qe mund te mbyllet ne muajin janar. Nga ana
tjeter, Milan eshte vene ne levizje per te mos e lejuar kete
transferim, duke vazhdiar bisedimet me agjentin e lojtarit francez.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Fri Dec 12, 2008 8:36 am

Hull, sulmuesi King dhunon 20 vjecaren

11/12/2008 17:10Sulmuesi i skuadres angleze te Premier League, Hull, Marlon King ndodhet ne telashe pasi ka dhunuar fizikisht nje vajze.
Policia
e ka prangosur menjehere dhe sipas te dhenave te para, sulmuesi mund te
kete qene nen ndikimin e alkoolit gjate gjestit banal, por ende nuk
eshte vertetuar kjo piste. 28 vjecari, baba i dy femijeve shkoi
te shtunen nga nje lokal bashke me shoket e tij per te festuar fitoren
kunder Middlesbrough. Ne lokal ai filloi te ngacmonte nje 20 vjecare,
duke mos e kontrolluar dot veten, madje shpesh here eshte treguar
agresiv ndaj saj. Femra telefonoi policine pasi u godit nga
lojtari dhe fale deshmitareve, King eshte shoqeruar ne komisariat.
Procesi gjyqesor ne dem te tij do zhvillohet ne muajin shkurt te vitit
2009.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Fri Dec 12, 2008 8:37 am

Shuster, tre skuadra ne ndjekje te gjermanit

11/12/2008 21:00CSKA
Moska eshte nje prej klubeve me te interesuara per te marre ne Rusi
trajnerin, por ne radhe qendrojne edhe Shalke e Shtutgart.

Bernd
Shuster duket se nuk do ngelet per shume kohe pa pune. Tekniku gjerman
i shkarkuar para tre ditesh nga Real Madrid, eshte vene ne shenjester
te tre skuadrave. CSKA Moska eshte nje prej klubeve me te
interesuara per te marre ne Rusi trajnerin, por ne radhe qendrojne edhe
Shalke e Shtutgart. Per shoqerine ruse, te cilen e financon bosi Roman
Abramovich duket se nuk ka probleme ekonomike, pasi Shuster perfitonte
nje shume te majme tek skuadra “merengues”. Shuster u be i
njohur si trajner me skuadren e Getafes, ndersa tek Real Madrid fitoi
Primera Division, por rezultatet e dobeta te ketij sezoni bere ne
presidenti Calderon ta zevendesonte me spanjollin Huande Ramos.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Fri Dec 12, 2008 8:38 am

Milan, Thiago Silva zyrtarisht kuqezi

11/12/2008 20:20Thiago Silva ka nenshkruar me Milanin dhe diten e neserme ai do zbrese ne Milanello per te kryer testet mjekesore.
Mbrojtesi
i ri brazilian do forcoje repartin difensiv te kuqezinjve ne janar, por
ai do luaje zyrtarisht vetem ne sezonin e ardhshem, pasi Milanit nuk i
lejohet nje tjeter federim ekstra-komunitar. Thiago Silva do
nenshkruaje nje kontrate 4 vjecare me 2.5 milione euro ne sezon.
Kartoni i tij te cilin e kishte Fluminense, i ka kushtuar 10 milione
euro klubit me qender ne rrugen “Turati”. Pasi eshte
zyrtarizuar blerja, Chelsea dhe Vilarreall duket se kane deshtuar, pasi
edhe keto klube e kerkuan me ngulm qendermbrojtesin e talentuar.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   Fri Dec 12, 2008 8:39 am

Ronaldo tek Corinthias, Socrates e kritikon

11/12/2008 16:40Ish legjenda e futbollit brazilian, nuk e ka pritur mire kete lajm, duke kritikuar vendimin e sulmuesit.
Kontrata e Ronaldos me skuadren braziliane te Corinthias ka ngjallur reagime te shumta. Nje
prej ish legjendave te futbollit brazilian, nuk e ka pritur mire kete
lajm, duke kritikuar vendimin e ish “fenomenit”. Behet fjale per
Socrates, i cili ne nje interviste per gazeten “Estado di Sao Paulo”,
ka deklaruar se ky eshte nje hap i nxituar nga ana e sulmuesit. “Ronaldo
ka marre nje rerzik te madh mbi shpatulla. Tifozet e Corinthias jane
shume ekzigjente. Duhej te kishte shkuar tek Paris Saint Germain pasi
eshte nje klub qe deshiron te fitoje dhe ne France do ta kishin
trajtuar si nje princ”, thekson ish legjenda e kombetares se Brazilit. Pak
kohe me pare, Ronaldo hodhi poshte cdo mundesi per t’u bashkuar me
skuadren pariziene, duke e justifikuar kete vendim me taksat e larta qe
aplikon shteti francez per lojtaret.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te rejat e Sportit.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te rejat e Sportit.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} SPORT {*_*} :: FUTBOLL-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
August 2018
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website