Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Vlore nje njeri me 26 gishta.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Vlore nje njeri me 26 gishta.   Wed Nov 19, 2008 8:29 pm

Gentian Mehmeti, banor i fshatit Picar, vazhdon jetėn dhe pėr tė nuk ka asnjė
problem, ndihet i barabartė me tė tjerėt dhe aspak ndryshe. Ai jeton, punon dhe
tregon se kėshtu ka lindur, me kėtė mutacion dhe nuk ka asnjė pengesė pėr tė
vijuar jetėn normalisht. Ai punon nė fshat, nget makinėn, vesh kėpucė e atlete,
pavarėsisht numrit shtesė tė gishtave nė duar e kėmbė


VLORĖ, E RRALLĖ: Njeriu me 26 gishta


Konstatohet rasti i rrallė. Jeton nė njė
fshat tė rrethit tė Vlorės. Genti, si e
thėrrasin tė gjithė, ka lindur me 26
gishta, ndėrsa jeton ashtu normalisht. 23-
vjeēari me 7 gishta nė secilėn dorė dhe me
6 gishta nė kėmbė mund tė konsiderohet
rast i rrallė. Gentian Mehmeti, banor i fshatit
Picar, vazhdon jetėn e tij normalisht
dhe pėr tė nuk ka asnjė problem, ndihet i
barabartė me tė tjerėt dhe aspak ndryshe.
Ai jeton dhe punon normalisht e tregon se
kėshtu ka lindur, me kėtė mutacion dhe
nuk ka asnjė pengesė pėr tė vijuar normalisht
jetėn. Ai punon nė fshat, nget makinėn,
vesh kėpucė e atlete normale, pavarėsisht
numrit shtesė tė gishtave nė duar e
kėmbė.
"S'jam ndier aspak keq, thotė Gentiani,
askush nuk mė ka ofenduar dhe unė s'jam
ndier asnjėherė keq. Unė bėj ēfarėdolloj
pune. Dy gishta mė shumė ndonjėherė mė
kanė ndihmuar mė shumė nė punėn time
tė pėrditshme nė fshat, madje i jap makinės
pėr mrekulli. Edhe gishtat e kėmbės
nuk mė kanė krijuar asnjėherė problem.
Vesh ēfarėdolloj kėpuce apo atlete. Nuk di
tė them qė mė pengojnė, pasi unė kėshtu
kam lindur e s'e di si ėshtė me pesė gishta
nė duar e kėmbė.
Ndėrkohė tregon edhe pėr rastin kur
ka marrė iniciativėn pėr tė hequr gishtat
shtesė nė duar e kėmbė, nėpėrmjet njė
operacioni, por qė ndėrroi mendje nė spitali,
pasi i thanė se ishte dhuratė e Zotit,
dhe i riu besimtar vendosi tė jetonte me
to. "Para dy vitesh, tregon ai, pėr efekt
estetik vendosa t'i heq gishtat e duarve
dhe tė kėmbėve nė spitalin e Tiranės,
madje u shtrova. Por, duke bėrė bisedė me
njė tė shtruar, ai mė tha: Unė tė rekomandoj
qė tė mos i heqėsh gishtat, sepse ato
janė dhuratė e Zotit dhe ti nuk duhet t'i
heqėsh. Deshi Zoti dhe t'i ka dhėnė. Ti
duhet t'i mbash. Nė kėtė moment mua
m'u kthye mendja. I thashė doktorit qė
nuk do t'i heq dhe u largova nga spitali
duke u rikthyer nė fshatin tim, pėr tė vazhduar
jetėn normale".
Gentiani vijon jetėn normalisht. Ai nuk
ka asnjė pengesė pėr tė kryer ēfarėdolloj
pune, sikundėr tregon dhe vetė, ndėrsa
nuk ėshtė i ndėrgjegjshėm qė ėshtė i
rrallė, njeri me 26 gishta, prej tė cilėve 14
nė duar dhe 12 nė kėmbė.
26 gishta. Kėshtu i kini pasur qė
kur kini lindur, apo u janė shfaqur
mė vonė?
Kėshtu kam lindur, me 7 gishta nė
duar dhe me 6 gishta nė kėmbė.
Si jeni ndier mes shoqėrisė tuaj
pėr kėtė fakt?
S'jam ndier aspak keq, askush nuk mė
ka ofenduar dhe unė s'jam ndier asnjėherė
keq.

Ju pengojnė 7 gishtat nė duar tė
bėni ēfarėdolloj pune?
Unė bėj ēfarėdolloj pune. Dy gishta mė
shumė ndonjėherė mė kanė ndihmuar
mė shumė nė punėn time tė pėrditshme
nė fshat. Madje i jap makinės pėr mrekulli.
Edhe gishtat e kėmbės nuk mė kanė
krijuar asnjėherė problem. Vesh ēfarėdolloj
kėpuce apo atlete. Nuk di tė them qė
mė pengojnė, pasi unė kėshtu kam lindur
e s'e di si ėshtė me pesė gishta nė duar e
kėmbė.
A ju ka shkuar ndėrmend t'i hiqni
gishtat e tepėrt duke kryer operacion?
Po, para dy vitesh, pėr efekt estetike vendosa
t'i heq gishtat e duarve dhe tė kėmbėve
nė spitalin e Tiranės, madje u shtrova. Por,
duke biseduar me njė tė shtruar, ai mė tha:
Unė tė rekomandoj qė tė mos i heqėsh gishtat,
sepse ato janė dhuratė e Zotit dhe ti nuk
duhet t'i heqėsh. Deshi Zoti dhe t'i ka dhėnė.
Ti duhet t'i mbash. Nė kėtė moment mua
m'u kthye mendja. I thashė doktorit qė nuk
do t'i heq dhe u largova nga spitali duke u
rikthyer nė fshatin tim pėr tė vazhduar jetėn
normale.
Besoni te Zoti? Jeni besimtar?
Sigurisht qė besoj, pėrderisa anulova
operacionin dhe kėshtu do t'i mbaj e nuk
do t'i pres kurrė. Atė qė tė jep Zoti nuk
duhet ta heqėsh dhe sidomos qė prania e
mė shumė gishtave nuk mė pengon
aspak, por dhe nuk mė vjen turp nga
askush dhe askush nuk mė ka ngacmuar
pėr kėtė fakt. Unė vazhdoj jetėn normalisht,
pa asnjė pengesė.
Vuani nga ndonjė gjė tjetėr nė
trup?
Po, para shumė vitesh kam bėrė njė
operacion nė zemėr, sepse sipas mjekėve
kisha njė vrimė nė zemėr. Mbas operacionit
nuk kam pasur asnjė shqetėsim tjetėr.
Sipas mjekėve, ky fenomen ndodh pėr
shkak tė ērregullimeve, mutacioneve, ku ka
pasur raste dhe te njerėzit, por edhe te kafshėt
qė lindin tė bashkuar, me dy koka, me
mė shumė se dy kėmbė e tė tjera ērregullime.

"S'jam ndier aspak keq,
thotė Gentiani, sepse
askush nuk mė ka
ofenduar. Dy gishta mė
shumė ndonjėherė mė
kanė ndihmuar mė
shumė nė punėn time tė
pėrditshme nė fshat,
madje i jap makinės


Gentiani vijon jetėn
normalisht. Ai nuk ka asnjė
pengesė pėr tė kryer
ēfarėdolloj pune, sikundėr
tregon dhe vetė, ndėrsa nuk
ėshtė i ndėrgjegjshėm qė
ėshtė i rrallė, njeri me 26
gishta, prej tė cilėve 14 nė
duar dhe 12 nė kėmbė

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
ilir!!
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 55
Name : 0
Points : 0
Registration date : 19/05/2008

MesazhTitulli: Re: Vlore nje njeri me 26 gishta.   Wed Nov 19, 2008 9:05 pm

sikur te kishte ligj qe kush vjedh do i pritet nje gisht atij do ti beni nder te madh. ihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vlore nje njeri me 26 gishta.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BOTA E SHKENCES {*_*} :: KURIOZITETE NGA JETA DHE SHKENCA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website