Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 SI TE BEJME NJE FASULE TE MIRE :

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TONIII
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 81
Location : ITALIA
Name : 0
Points : 0
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: SI TE BEJME NJE FASULE TE MIRE :   Thu May 15, 2008 11:41 am

ne fillim marim groshen ene e hudhim ne tenxhere :i hudhim uje po qe qe nuk zbutet fasulja domethone qe eshte e vjeter Very EDHE MBASI I ZIEJME mire i hudhim salcen e perziejme mire ne mos hani me shume se 2 pjata Very kaq ka fasulja shkrete danc
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 865
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: SI TE BEJME NJE FASULE TE MIRE :   Thu May 15, 2008 11:50 am

JO MORE TONI SE DHE FASULJA KA SHUME ANGARI, NQS E DO TE MIRE Very


PO E SHKRUJ SE SI BOHET GROSHA ALLA ARIEL - KESHTU E BEJ UNE. Very Very

MARRIM FASULET (aq sa do gatuajme) DHE I FUSIM NE NJE TAS TE MADH DHE I HEDHIM UJE TE NXEHTE. I MBULOJME ME KAPAK DHE I LEME DISA ORE.( nqs do i bejme per dreke i veme qe ne darke ne uje te nxehte). KETE E BEJ SEPSE FASULET ZIEJNE ME SHPEJT DHE NUK NXJERRIN LEVOZHGAT.
I LAJME, I KULLOJME DHE I HEDHIM NE TENXHERE. I MBULOJME ME UJE DHE I HEDHIM 4 THELPINJ HUDHER, 2-3 GJETHE DAFINE, DHE I VEME TE ZIEJNE. NDERKOHE NE NJE TENXHERE TJETER KAURDISIM
COPAT E MISHIT TE QINGJIT OSE EDHE TE VICIT. (une e bej me mish qingji).
PASI KAURDISEN I HEQIM COPAT E MISHIT NE NJE PJATE DHE NE YNDYREN E MBETUR SKUQIM QEPEN SA TE MARRE NGJYRE TE ARTE, I HEDHIM SPECA TE GRIRA, VAZHDOJME KAURDISJEN, HEDHIM COPAT E MISHIT QE I PERGATITEM ME PERPARA, HEDHIM DOMATET E GRIRA, NJE GOTE UJE DHE I LEME NE ZJARR MESATAR DERISA DOMATET TE JENE SHKRIRE FARE SI SALCE. DUKE I PERZIER VAZHDIMISHT.
FASULET QE I KEMI VENE TE ZIEJNE VECANTE NUK DUHET TE ZIEJNE SHUME, DERISA TI PLASARITET PAK LEKURA. PASTAJ I KULLOJME DHE I HEDHIM TEK MASA E PERGATITUR ME MISH. I MBULOJME ME UJE, I HEDHIM PAK VEGETE, KRIPE, PIPER, NENEXHIK (ose majdanoz)
I PERZIEJME MIRE DHE PASI TE MARRE VALE I LEME NE ZJARR MESATAR PER NJA 20 MIN PASTAJ E ULIM FORCEN E ZJARRIT NE TE ULET.PER GATI NJE ORE DUHET TE JETE GATI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TONIII
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 81
Location : ITALIA
Name : 0
Points : 0
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: SI TE BEJME NJE FASULE TE MIRE :   Fri May 16, 2008 5:44 pm

ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV shkruajti:
JO MORE TONI SE DHE FASULJA KA SHUME ANGARI, NQS E DO TE MIRE Very


PO E SHKRUJ SE SI BOHET GROSHA ALLA ARIEL - KESHTU E BEJ UNE. Very Very

MARRIM FASULET (aq sa do gatuajme) DHE I FUSIM NE NJE TAS TE MADH DHE I HEDHIM UJE TE NXEHTE. I MBULOJME ME KAPAK DHE I LEME DISA ORE.( nqs do i bejme per dreke i veme qe ne darke ne uje te nxehte). KETE E BEJ SEPSE FASULET ZIEJNE ME SHPEJT DHE NUK NXJERRIN LEVOZHGAT.
I LAJME, I KULLOJME DHE I HEDHIM NE TENXHERE. I MBULOJME ME UJE DHE I HEDHIM 4 THELPINJ HUDHER, 2-3 GJETHE DAFINE, DHE I VEME TE ZIEJNE. NDERKOHE NE NJE TENXHERE TJETER KAURDISIM
COPAT E MISHIT TE QINGJIT OSE EDHE TE VICIT. (une e bej me mish qingji).
PASI KAURDISEN I HEQIM COPAT E MISHIT NE NJE PJATE DHE NE YNDYREN E MBETUR SKUQIM QEPEN SA TE MARRE NGJYRE TE ARTE, I HEDHIM SPECA TE GRIRA, VAZHDOJME KAURDISJEN, HEDHIM COPAT E MISHIT QE I PERGATITEM ME PERPARA, HEDHIM DOMATET E GRIRA, NJE GOTE UJE DHE I LEME NE ZJARR MESATAR DERISA DOMATET TE JENE SHKRIRE FARE SI SALCE. DUKE I PERZIER VAZHDIMISHT.
FASULET QE I KEMI VENE TE ZIEJNE VECANTE NUK DUHET TE ZIEJNE SHUME, DERISA TI PLASARITET PAK LEKURA. PASTAJ I KULLOJME DHE I HEDHIM TEK MASA E PERGATITUR ME MISH. I MBULOJME ME UJE, I HEDHIM PAK VEGETE, KRIPE, PIPER, NENEXHIK (ose majdanoz)
I PERZIEJME MIRE DHE PASI TE MARRE VALE I LEME NE ZJARR MESATAR PER NJA 20 MIN PASTAJ E ULIM FORCEN E ZJARRIT NE TE ULET.PER GATI NJE ORE DUHET TE JETE GATI.
KJO ME DUKET GROSHE MU DO TA PROVOJ ME KET METODE I HERE Very SE KUR KAM QENE USHTAR KAM QENE GUZHINJER NE FASULEN E KOM PAS GJELLEN KRYESORE Very ENE I KOM PAS RENE SHKURT Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ARIEL-SHEFJA E DALLAVEREV
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 865
Name : 0
Points : 0
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: SI TE BEJME NJE FASULE TE MIRE :   Fri May 16, 2008 9:32 pm

PROVOJE DHE KE PER TA BO PERHERE KSHU Very Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NeighbouR
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1453
Age : 31
Location : Durres, Hene-Enjte, Tirane Premte- e Djele
Name : 0
Points : 623
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI TE BEJME NJE FASULE TE MIRE :   Wed Feb 18, 2009 9:03 pm

ja si behet se smerrni vesh, merrni FASULET ene zijini simas qefit , ene BOHEN TE PAPAMEEEEEEEEEEEE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SI TE BEJME NJE FASULE TE MIRE :   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SI TE BEJME NJE FASULE TE MIRE :
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} ARTI I GATIMIT {*_*} :: GUZHINA SHQIPTARE-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
August 2018
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website