Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Fri May 09, 2008 8:57 pm

ORE PO REHATOEM I HER MASANEJ SHOFIM E BOJM PER MOBILJET...
PO NEZ I CINARE KA DAHONI RREMES DHE MASANEJ SHOFIM E BOJME..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Fri May 09, 2008 10:01 pmdallavereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
summer
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 137
Name : 0
Points : 0
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Fri May 09, 2008 10:46 pm

gotikaaaaaaaaaaa

he mi na jep ndonje gje per te pireeeeeeee...se u thava Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Fri May 09, 2008 10:54 pm

summer shkruajti:
gotikaaaaaaaaaaa

he mi na jep ndonje gje per te pireeeeeeee...se u thava Razz


VODKA REDBULL PA MARIM SE DU ME U BO TAP SOT....
MUNDESIT SI KOM PER NOI VARIACION NE DISCO NDAJ PO BEHEM TAP N ZYRE TIME
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lolita agjentja dallavere
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 145
Name : 0
Points : 0
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 12:17 am

gaxhie ku je se po te pres ne zyre zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 12:18 am

lolita agjentja dallavere shkruajti:
gaxhie ku je se po te pres ne zyre zemer
ktu jom mi ktu
e pe si e ke dhe ti zyren tate perball me klonen dhe mua eeeeeeeeeee
vetem se te mungojn penxheret
ik e hidhi i sy io her
ah e more vesh erdh avokati Very Very Very Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Avokati i Gotikes
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 8
Name : 0
Points : 0
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 12:25 am

Presidente e nderuar, si te kam mire? TE pershendes fort
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 12:26 am

Avokati i Gotikes shkruajti:
Presidente e nderuar, si te kam mire? TE pershendes fort
EH MOR AVOKAT
PO TI JE BERE PER TU PAGUAR ME XHEVAHIR QE S NA LE KURRE NE BALTE :cheers: :cheers:
TANI QE ERDHE DHE TI JAM SHUM SHUM SHUM MIRE YLLO zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 12:39 am

Na moj gaxhie per ca bohet fjal ketu mi? qe te flas ene un ndonje gjo Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 12:47 am

Dano shkruajti:
Na moj gaxhie per ca bohet fjal ketu mi? qe te flas ene un ndonje gjo Very

PO TI JE KRYEMINISTRI MO
TE DHAME POSTIN ME TE LART QE SE KISH KUSH KE DALLAVERET ME PARE ....
SHEFE ARIELI DHE UNE E MORREM KETE VENDIM TE DYJA SE EDIME QE DALLAVERET JANE ME NE NE CDO VENDIM.......
KTU BOHEET LLAF PER DALLAVERE ...... Razz Razz Razz Razz
TASHI KTU JENA KE ZYRA E PRESIDENTES Very ok Razz TI JE KRYEMINISTER PO PRANOVE SIGURISHT
MOTOJA E DALLAVEREXHIJVE ESHTE NJE PER TE GJITHE E TE GJITHE PER NJI
LUTJA DHE FJALA JONE KU I PERMLEDHIM TE GJITHA EHSTE AMON AMON AMON .....
KTU SKA LIGJE POR VETEM POSTE DHE DALLAVEREXHINJ TE DEKLARUM DHE TE PADEKLARUM ....
PO PRANOVE DUHET TE BETOHESH PARA 2 OSE 3 ANTAREVE TE EKIPIT MENJEHERE PAS THIRRJES.....
DALLAVEREXHINJ NE LUFTE PER CESHTJEN E PARTISE TE JENI GATI .....
TI DUHET TE THUASH VETEM GJITHMONE GATI DHE AMON AMON AMON
KY O BETIMI
MO KOLLAJLLIK S GJEN MO BESOJ Very Very Very Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 1:18 pm

Lol dola iher ketej na dhoma jote me pi i kafe se e bon te mire ti dreq por me sa shof paske shum pun sot Very ene mos me thuj amon amon amon e un e du kafen ene pik por me nje kusht qe te mos ma shofesh filxhonin se e kom inot Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 10:13 pm

Dano shkruajti:
Lol dola iher ketej na dhoma jote me pi i kafe se e bon te mire ti dreq por me sa shof paske shum pun sot Very ene mos me thuj amon amon amon e un e du kafen ene pik por me nje kusht qe te mos ma shofesh filxhonin se e kom inot Very


se bona turke se po se pava filxhonin mecen ters masanej Razz Razz
mgjt dhe kte e kom qa me lot Sad Sad o bo icik me krip prej loteve po s ka gjo ok ok ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 10:16 pm

hahahahahah te raft i mira jarebi Po ca ke bo moj gru e ke bo te mesme mi akoma sma ke mesu mu ti si e pi kafen mi? un e pi te omel mi gru ca je tu bo te kena ene presidete ene se di si e pi kafen kryeministri Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 10:27 pm

allah allah ca thu mer ti
kaq i hidhet je zoti kryeminister sa do te te sheqerosim Razz Razz Razz
ok pra urdhero sheqerin Very
hidhi sa te dush Very sheqerosu mire Very Very Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lolita agjentja dallavere
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 145
Name : 0
Points : 0
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 10:45 pm

Dano shkruajti:
hahahahahah te raft i mira jarebi Po ca ke bo moj gru e ke bo te mesme mi akoma sma ke mesu mu ti si e pi kafen mi? un e pi te omel mi gru ca je tu bo te kena ene presidete ene se di si e pi kafen kryeministri Very
jo jo te embel se te ben keq kryeminister ma len ne dore mua se te bej nji kafe per koken e kafes pyete presidenten Very Very zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 10:47 pm

Nani moj gra mos u zini mi dreq i kafe thash sthash dy po kafja e dyte si me helm mu duk mu mi Very

Mos me ka inat kjo mu se do te me mori postin Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 10:49 pm

Dano shkruajti:
Nani moj gra mos u zini mi dreq i kafe thash sthash dy po kafja e dyte si me helm mu duk mu mi Very

Mos me ka inat kjo mu se do te me mori postin Very
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii boj kujdes nga loli mooooooooooooooo Rolling Eyes Rolling Eyes se eshte e rrezikshme
hajkt se ja rregulloj un qefin ksaj shtriges Smile
loliiiiiiiiii prite rabbit rabbit rabbit rabbit shpulle shpulle shpulle shpulle shpulle

zoti kryeminister e rregullova Basketball Basketball Basketball lala lala lala ))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 10:52 pm

Qyqja mi gru pse kaq e keqe osht kjo mi?????? iiiiiiiiiiiiiiiiii Zot me ruj se jom mir kshu sdu sherre amon se sherri te shpie ne disfade masanej ene ma moren me gjithmen postin Very

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 10:58 pm

Dano shkruajti:
Qyqja mi gru pse kaq e keqe osht kjo mi?????? iiiiiiiiiiiiiiiiii Zot me ruj se jom mir kshu sdu sherre amon se sherri te shpie ne disfade masanej ene ma moren me gjithmen postin Very
pa merak zoti kryeminister e kam nen kontroll situaten ;) ;) Very Very
ma ler mua lolin ne dore rabbit rabbit rabbit Very Very Very Very Very ok ok ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 11:04 pm

GOTIKA PRESIDENTJA E DALL shkruajti:
Dano shkruajti:
Qyqja mi gru pse kaq e keqe osht kjo mi?????? iiiiiiiiiiiiiiiiii Zot me ruj se jom mir kshu sdu sherre amon se sherri te shpie ne disfade masanej ene ma moren me gjithmen postin Very
pa merak zoti kryeminister e kam nen kontroll situaten ;) ;) Very Very
ma ler mua lolin ne dore rabbit rabbit rabbit Very Very Very Very Very ok ok ok
Ca bon mi se e bone cop te shkreten lene mi se mos osht shtatzon ene gjynof Very Razz

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sat May 10, 2008 11:10 pm

jo jo zoti kryeminister ska probleme nga ajo ane ok ok ok se e heq nga puna si agjente masanej ok ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
koala
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 134
Name : 0
Points : 0
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sun May 11, 2008 3:22 am

ja edhe ne zyre te erdha shtrige ....mireserri te shkoka kolltuku ri ... lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sun May 11, 2008 3:23 am

koala shkruajti:
ja edhe ne zyre te erdha shtrige ....mireserri te shkoka kolltuku ri ... lol!
po une ty do te jap nje post mooooooooooooooooj Very Very zemer zemer zemer
si me ke ndricu zyren me ardhjen tende zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
koala
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 134
Name : 0
Points : 0
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sun May 11, 2008 3:33 am

GOTIKA PRESIDENTJA E DALL shkruajti:
koala shkruajti:
ja edhe ne zyre te erdha shtrige ....mireserri te shkoka kolltuku ri ... lol!
po une ty do te jap nje post mooooooooooooooooj Very Very zemer zemer zemer
si me ke ndricu zyren me ardhjen tende zemer

hhahahahahah car do me besh mi shtrige???se mos po m bon pastruse Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1542
Name : 0
Points : 2
Registration date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   Sun May 11, 2008 3:35 am

koala shkruajti:
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL shkruajti:
koala shkruajti:
ja edhe ne zyre te erdha shtrige ....mireserri te shkoka kolltuku ri ... lol!
po une ty do te jap nje post mooooooooooooooooj Very Very zemer zemer zemer
si me ke ndricu zyren me ardhjen tende zemer

hhahahahahah car do me besh mi shtrige???se mos po m bon pastruse Razz

qofte larg non
nata s ka mbaruar akoma
do te mendohem scratch scratch te marresh ate qe meriton Very Very Very zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KETU ZYRA E PRESIDENTES SE DALLAVEREXHIJVE GOTIKES.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BISEDA DHE DISKUTIME {*_*} :: SELIA DALLAVEREXHIJVE-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
August 2018
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website