Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Si e perballoni stresin?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bianka
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1499
Name : 0
Points : 525
Registration date : 18/04/2008

MesazhTitulli: Si e perballoni stresin?   Fri Apr 25, 2008 1:21 am

Gjithsecili has ne jeten e tij te perditshme strese te ndryshme,ne sferen shoqerore, ekonomike ,familjare e te tjera. Perballemi me te dhe cdokush ka menyren e tij per ta perballuar ate .
Shenjat e stresit mund ti shohim ne levizjen e shpeshte te gishtave te dores ose levizje ne menyre ritmike te kembes .Dr.Oz nje nder Doktoret me te njohur ne U.S.A kur foli per stresin tha se menjanimi i castit i stresit mund te behet duke lagur buzet me gjuhen.Kjo eshte nje nder shume menyra per te shmangur stresin.


Jepni shembuj nga jeta juaj se si e perballni ate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NeighbouR
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1453
Age : 31
Location : Durres, Hene-Enjte, Tirane Premte- e Djele
Name : 0
Points : 623
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Tue Apr 29, 2008 5:30 pm

zakonisht , dhe vecanerisht, stresit i bej zbor, e bej me fol me vete, deri sa ta lodhi, e cmen fare, hihihihihihihihihih lol! lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
morena
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 898
Location : Greqi
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Tue Apr 29, 2008 6:07 pm

hahahahahaah sa kom qesh me ty lal ..

une skom shtres se nuk kom ble hala Very Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NeighbouR
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1453
Age : 31
Location : Durres, Hene-Enjte, Tirane Premte- e Djele
Name : 0
Points : 623
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Wed Apr 30, 2008 4:37 pm

morena shkruajti:
hahahahahaah sa kom qesh me ty lal ..

une skom shtres se nuk kom ble hala Very Very

hajde stres kena me shit ktuuuuuuuuuu.............shpejt morena se edhe 3 ore vetmi kan ngel,,,,,,,,,,,,,hihihihihihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
morena
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 898
Location : Greqi
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Wed Apr 30, 2008 8:11 pm

NeighbouR shkruajti:
morena shkruajti:
hahahahahaah sa kom qesh me ty lal ..

une skom shtres se nuk kom ble hala Very Very

hajde stres kena me shit ktuuuuuuuuuu.............shpejt morena se edhe 3 ore vetmi kan ngel,,,,,,,,,,,,,hihihihihihih
he re u vonova maroj / Sad Sad qyqa ngela pa stres une Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Wed Apr 30, 2008 10:36 pm

un gjithmon e kaloj duke qare 😢 Sad

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
bianka
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1499
Name : 0
Points : 525
Registration date : 18/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Thu May 01, 2008 2:07 am

Gjithnje kam pasur pershtypje se ty te rri ora 12 pa 10 Very Por do te shtoja se lotet nuk e pakesojne stresin vetem se e rrisin ate.Duke u perballur me realitetin dhe te mendosh qarte te ngrihesh pasi ke rene te marresh ne dore situaten dhe te tregosh se jeta eshte e shkurter per ca gjera por mbi te gjitha eshte dhe e bukur kjo po eshte perballje me stresin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NeighbouR
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1453
Age : 31
Location : Durres, Hene-Enjte, Tirane Premte- e Djele
Name : 0
Points : 623
Registration date : 20/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Thu May 01, 2008 8:26 pm

morena shkruajti:
NeighbouR shkruajti:
morena shkruajti:
hahahahahaah sa kom qesh me ty lal ..

une skom shtres se nuk kom ble hala Very Very

hajde stres kena me shit ktuuuuuuuuuu.............shpejt morena se edhe 3 ore vetmi kan ngel,,,,,,,,,,,,,hihihihihihih
he re u vonova maroj / Sad Sad qyqa ngela pa stres une Sad

eh, ca ti besh moj morena, ti vetem .........baila morena....., se me stresin merrem un, e bej stresin me u cmen, ihhihihihih, ;) ;) ;)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
enya
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 50
Name : 0
Points : 0
Registration date : 19/02/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Thu May 01, 2008 9:14 pm

Se perballoj, me permbyt shpesh here 😢
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BebiBalerina
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 973
Age : 28
Location : nen rrahjet e zemres tende...:p
Name : 3
Points : 3
Registration date : 01/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Thu May 01, 2008 10:49 pm

Ka raste qe jam shum e dobet, e sidomos kur me mblidhen te gjitha gjerat bashke e sdi me nga te "perplasem" filloj e qaj. Megj,tani me kalimin e kohes kam mesuar te behem me e forte Very e heq mendjen, s mendoj per gjonat qe me sjellin shqetesime e probleme...dal me dike qe e di qe do jete shoqeri e mire per t kalu "gjendjen e stresit" ose bej vrap...kjo e fundit eshte ilaci me i mire Razz


Edituar pėr herė tė fundit nga bianka nė Sat May 03, 2008 1:35 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : kish shkruar magj)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
koala
Perparues
Perparues
avatar

Numri i postimeve : 134
Name : 0
Points : 0
Registration date : 11/05/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Sun May 11, 2008 12:47 pm

i them vetes: " he mi se s bo robi kshu, stresohesh per kaq pak gje.... Razz "
pastaj shikoj nga qielli , marr fryme thelle dhe mendoj se paska mundesi per ngushellim Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Fragolina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 10
Name : 0
Points : 0
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Sun May 11, 2008 2:58 pm

Te gjithe kemi strese ne perditshmerine tone.
Mendoj se eshte i pashmangshem, kalon vet me kohen, nuk eshte se kemi ndo1 mjet te forte mbrojtes .

Futini nje mendje te lehte gjithsesi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sweetness
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 101
Name : 0
Points : 0
Registration date : 13/05/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Tue May 20, 2008 12:03 am

Degjoj muzik me ze te larte Very
Mundohem ti shmangem duke mos menduar per situaten stresuse por per ndoni gje tjeter qe me sjell ne humor te mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bianka
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1499
Name : 0
Points : 525
Registration date : 18/04/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Tue May 20, 2008 1:08 am

Mendoj se s'ia vlen.Me ka ndodhur qe per nje gje qe ne nje dite te caktuar me ka merzitur shume tani kur e mendoj qesh.Mendoj se keshtu mund te ndodhe edhe ne te tashmen mund te vije e "nesermja" dhe mund ta shoqeroj me buzeqeshje:lol:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vl_girl
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1575
Name : 0
Points : 509
Registration date : 07/11/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Sat Dec 13, 2008 4:05 am

vetem me muzike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Sat Dec 13, 2008 10:20 am

Tu pi cigare Very masanej iken vet Razz

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
bukuroshja_dr
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 3264
Name : 0
Points : 7
Registration date : 20/05/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Tue Dec 30, 2008 7:51 pm

duke bere shooping
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
Anetar Nderi
Anetar Nderi
avatar

Numri i postimeve : 3712
Name : 0
Points : 383
Registration date : 16/12/2008

MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   Tue Dec 30, 2008 9:05 pm

duke menduar ec ktu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si e perballoni stresin?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si e perballoni stresin?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BOTA E SHKENCES {*_*} :: PSIKOLOGJI-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website