Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 poezi dashurie

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Mar 09, 2008 6:15 pm

Larg jemi sa larg
Njė kohė nė mes na ndan
Vijat e fytyrės sate s'i qartėsoj nė kujtesė
Njerėzit qė i duam s'i parafytyrojmė dot
Bėj tė tė shkruaj letra dashurie
Por fjalėt mikluese mė mungojnė
Sikur ēdogjė mė duket kot
Bėn tė ftohtė
Tė veshura fjalėt trashė me petkun e ashpėr
Si dimri qė futet pabesisht nėn palltė
Tė ndjej ēmendurisht tė ndjej
Fjala " tė ndjej" nuk mė mjafton
Sa borxh u kam ngelur fjalėve plaka e tė harruara
Andaj kur mė duhen nuk i gjej, t'u ngjes flatra
Te ti t'i nis
S'di
Ka kohė qė nuk shkruaj letra dashurie tani...!? :geek: :geek: :geek:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Mar 09, 2008 6:16 pm

Mė erdhe qetėsisht,
pa trembur heshtje.
pa bėrė zhurmė.
Ishe ėndėrra ime e bukur
qė vetėm njė herė e ėndėrrova,
ėndėrra ime e shkurtėr!
Pastaj ti mbarove,
gjumin ma prishe,
shkove dhe ike...
ashtu sikur qė erdhe edhe nė heshtje,
pa trembur njeri,
pa trembur heshtje.
Gjithēka tėndėn more me vete,
vetėm kujtimin dhe mallin ma le mu,
erdhe dhe ike pėrsėri,
pa asnjė fjalė apo shpjegim,
mė le ashtu nė heshtje sikur tė shkretė me lotė nė sy!
Sikur tė kthehesh edhe njė herė ashtu nė heshtje,
oh sa do tė du...?!

zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Mar 09, 2008 6:17 pm

Ishte nata jonė e fundit ,
kur mė the se mė s'tė dua,
prita se do tė rridhnin lotėt,
por s'pat lotė nė faqet tua,
dhe s'tė erdhi keq pėr mua.
Ishte natė dhe shiu binte ,
shumė n'gadalė dy fjalė i fole,
me dy fjalė ti ma vrave zemrėn
dhe shpejt ike u largove,
krejt ēka pata ti m'i more.
Sikur njėherė tė flisja,
s'dua mė asgjė tjetėr prej kėsaj bote,
sikur veē tė mė kuptoje,
sa mė mungon buza jote,
qė s'po mund ta puthi sonte...!?
(e marre diku jo e imja )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Mar 09, 2008 6:18 pm

Nga cili kėnd ta shoh dashurinė
mė thuaj vetė, nga cili kėnd
tė gjej pėrsėri melodinė e humbur?
E heshtur para zemrave qė vuajnė
unė shkak pa dashur, nė atė trishtim
pėrcjelle nė tė lodhurat ėndėrra e shpresa tė largėsisė?!
Sot, kėrkoj dhe njėherė tė mbėshtes gishtėrinjtė
deri nė dhembjet e dėrguara kohore tek shpirti i bukur i dashurisė...
Kėndova heshtur me varg pėr ty kėndova
sepse zėri mekur nga erėra tė ēmendura na humbi shpesh ndjesitė
kėtė kėngė tė nxjerrė pa dashur tani
tė jem pėr ty dhembje e lotė i ngrirė si gur i padrejtėsisė
U lodhe e di ....por unė jo!
Kurrė nuk do tė lodhėsha sikur edhe njė notė melodie ta sillja
nė vallzimin tonė qė zgjodhėm nė kohė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Mar 09, 2008 6:19 pm

Mos mė thuaj tė dua
veq mė duaj
dashuria nuk do fjalė...
me tė mos luaj
Mos mė ndiē prapa
kur dua tė iki
ēėndro dhe pritė
mbase mund tė tė kthehem njė ditė...
Mos mė kėrko kur mungoj
pranė mė ndiej
beso do tė kthehem ndonjeherė...
Mos u mundo tė mė mbashė
kur kerkoj pak liri
do fluturoj pak e lirtė
dhe prapė tek ti do tė vij
me ty do tė ēėndroj gjithnji....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Mar 09, 2008 6:20 pm

Kur tė vie dita e fundit pėr mua
Dua tė vdes nė duart tua,
Kur t'mė shiqosh tė vdekur
Mos qaj bėre zemrėn hekur.
Kur t'mė lėshosh nė varr,
Kujto takimin tonė tė parė,
Kur tė mė mbulosh mė dhe,
Mendo se sa u deshtėm ne“,
Kur t'mė lėsh tė vetmuar,
Nė varr tė ftohet e nė errėsirė
Oh tė lutem mė harro mua,
Se me tjetrėn do ta kesh mė mirė... :affraid: :affraid:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Mar 09, 2008 6:21 pm

Edhe sonte ėndrra s'mė la nė gjumė
edhe pse kjo ėndėrr desha tė zgjas shumė...
hėnėn e zėnė retė e se shoh me sy,
kjo natė, kjo natė mė frikson pa ty,
jemi larg, jemi larg ne dy......


Kjo natė, kjo natė, pa ty mė frikson,
mė mungon, mė mungon....
ėndrra s'mė mjafton,
po kalonė kjo natė e s'tė shoh ty,
oh jemi larg, shumė larg ne dy.....
lala lala lala lala lala
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Mar 10, 2008 6:14 pm

Lexo shiko grise
nese sme do grise
beje therrime po dije
se ke grisur zemren time

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Mar 10, 2008 6:22 pm

Ne== VaRrIn==TiM
=============
Kur ty te thone
se nderrova jete
mos u mundo
per te me gjete.

gjej nje arsye
ngusheloje veten
prej sot pa mua
e kalon jeten.

ska me dhurata
nuk ka as lule
thike shum te mprehte
ne zemer me ngule.

me fal qe me vete
smundem te marr
tash foleja ime
gjindet ne varr.

harrom mua te lutem
dhe gjeje nje tjeter
tani shpirti im
shkon ne boten tjeter.

ta le nje amanet
kurr mos e harro
eja te varri im
dhe me vizito.

atje qenka e rende
jeta ne vetmi
por me mire atje
se me te renden tradheti.

a je tash e gezuar
kur une nuk ekzistoj
kur per jete e mot
te tjetri te dhuroj
ne varrin tim
nuk ka shum hapsire
kjo jete e vetmise
qenka e veshtire.

jetoj une pa ty
edhe ne kete bote
s\'harrova te vuaj
as te derdhi lot.

mos mendo se jeta
tani ka kuptim
kur ti vete e vrave
pa meshire shpirtin tim.

dua te mallkoj
per shum e shum mote
sdo te harroj se mua
me vrau dora jote.

doja te behem engjell
nga ajo bote te kthehem
te shikoj si jeton
dhe zemra a te thehet.

por ti kurr s\' kishe zemer
skishe ndenja fare
ishe shpirt katile
dhe zemer tradhetare.

mendoja se per ty
ja vlen kjo jete
por kurr se mendova
qe pa ty kam me mbete.

mbeta une pa ty
kur me mbuloj kjo tradheti
dhe kur vuajta me lot zemre
deri kur me mbuloj dheu i zi.

mbi varrin tim
hidhe nje grusht dhe
sepse tash pa mua
fillon nje jete te re.

nese me vjen te varri
mos me sjell kurore
as mbi varrin tim
tlutem mos prek me dore.

kjo do te me lendoje
edhe ne varr
pastaj lulet e tua
sdo te mundem ti marr.

nje ngushtice e madhe
drite nuk ka veq terr
une do te shkoj ne parajse
ndersa ti ne ferr.

tradhetia jote
e rende kishte qene
mbi trupin tim
ma hodhi dhene.

me lotet e mia
trupin tim e laj
dheun qe kam mbi
spo mundem ta mbaj.

zoti i madh nje dite
do te me lehtesoje
e din ai qe skam faj
dhe do te me meshiroj.

por mendoj per ty
si do ta kalosh
kur ne varr te vish
valle si do te jetosh.

ne ferrin e erresires
ne anen e meshires
u luta une pa shprese
i humba anen deshires.

harroje doren
qe dikur te ka prekur
mendo dhe kujto
se tash jam i vdekur.

une me s\'ekzistoj
se jeta me mori
tash shtepia ime
gjindet te vorri.

e di qe se meritove
une per ty te vdes
por ja qe zemra e vuajtur
smundi me te pres.

se meritove kurr
per ty une te vuaj
e as nje fjale te vetme
per ty une ta shkruaj.

e di qe keto poezi
ti kurr si sheh as si lexon
por i shkruaj te kuptojn tjeret
se si femra tradheton.

nje tradheti qe ska falje
tradheti qe ska meshirim
qe te shton plage ne zemer
qe asnjehere ska sherim.

ne varrin tim
gjen fotografine time
e gjen te coptuar
edhe zemren time.

ate ti e bere
kur mua me braktise
kur kuroren e vdekjes
mua ma qendise.

nganjehere pyes veten
si s\'kishe meshire
pse kur me tradhtove
e bere kete me shum deshire.

a e kupton jeten
dhe ndenjat e zemres
se spaska me te rende
se tardhtia e femres.

skishte me rende ne jete
te vuash per nje femer
ndersa ajo tjetrin
ta mbaje ne zemer.

tash loti im ndalet
dhe vuajtja ime perjete
tash une mbetem i vdekur
trupi pushon tash qete.

me mire pranova varrin
se tradhetine ta duroj
me mire pranova vdekjen
se smunda plagen ta sheroj.

edhe ne ate bote
une ende do te vuaj
ne shpirt e ne eshtra
ende do te ruaj.

kujto veq nje gje
kur te jesh ne gjum
se e vrave zemren
qe te deshti shume..
==============</TR>

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
sui
Mesem
Mesem
avatar

Numri i postimeve : 50
Name : 0
Points : 0
Registration date : 23/02/2008

MesazhTitulli: poezi dashurie   Mon Mar 10, 2008 6:35 pm

hyre si nje mirazh ne jeten time
me dhe drite nga drita jote
dhe une pashe....pashe dy sy magjepes
me dhe doren dhe une preka boten
me dhe buzet dhe une ......njoha parajsen
pastaj u largove .... e plotesove misionin tend
une jetoj me kujtimin tend dhe driten e atyre syve qe me nuk i shoh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Mar 15, 2008 8:09 pm

Me prit sonte ne enderr
se do te vij
por mos u tremb
flej perseri
S'do te trokas ne dere
as nuk do te zgjoj
por do te puthi leht
prap do te shkoj..

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Mar 15, 2008 8:10 pm

Unazen e dikujt tjeter ne gisht po e mbaj
sa here e shoh me mall per ty qaj,
ti me mungon,gjithcka qe je
une tekerkoj por ti askund s'je.

Tjetrin ne krah e ty ne zemer
jam mbush me mekate qe s'ju ve dot emer
po mekati me i madh per mua mbete ti
po si cohet jeta me keto marrezi.

Tjetri me puth buzen,e me perqafon
une mbyll syte mendja tek ti shkon,
rruges e shoqerur kur dal me ate
zemra ndalon rrahjet s'dua te shoh asgje.

Une te dua ty, me tjeter jetoj
ai flet me mua,une emrin tend shqiptoj.
Pse qenka ndareme hile kjo bote
ne moshen me te bukur me jetu me lot...... !!!!?

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Mar 15, 2008 8:10 pm

Sa me merr gjumi i pare
ne enderr te shoh ty
cohem naten e pyes henen:
-Ku jane ata sy ?
E nga malli pikon loti
e nuk me merr gjumi,
s'kam menduar kurre ne jete
se keshtu do vij fundi,
ne sy ti ma le lotin
shpinen ti ma ktheve
une te thirra disa here
por ti me nuk erdhe.!!

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Mar 15, 2008 8:11 pm

I
Pse nuk dashurova tjeter
por ty te zgjodha?
Se ti nuk sheh fare,
se sa shume u lodha.
Pse nuk me tregon
se cfare do te me thuash?
Por keshtu me mundon,apo;
te vjen mire te luash?
Pse me nxite atehere
nese nuk me ke dashur?
Apo deshe qe une te mbes,
gjithnje nga ti varur?II
Hapi syte e mos i mbyll
une jam dielli, ti je yll,
kur ti qesh ,une behem ze
mos mendo se do te le.
Kur ti qan une behem lot
s'te nderroj me asnje ne bote,
ti je gjumi ,une jam enderra
ti shpirti ,une zemra.
Ti je dielli, une jam drita
ti je jeta ,une qe e prita,
mos mendo se te harroj
kur je i vetmi ne bote
qe e dashuroj...

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
lost
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 156
Location : hell
Name : 0
Points : 0
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Mar 16, 2008 1:40 pm

o zot vdeksha une per ju
sa te dashuruara jeni ju me mu Very:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kinezi.forumotion.com
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Tue Mar 18, 2008 8:51 pm

o zot vdeksh ti per ne
se shum qef na ke Very

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Wed Mar 26, 2008 9:36 pm

ne mesnaten time
nje zjarr i bukur je
une drejt teje shtri duart
si femije
qe zjarrin nuk e njeh I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Wed Mar 26, 2008 9:38 pm

nese e le se sme doje
te uroj te duash nej tjeter
nese me le se u talle me mua
te mallkoj per tere jeten
nese me le se u tregove i sinqerte
te mundofshin ato qe vijne pas meje
por nese me le pa asnje shkak
zemra mos te gjette kurre rehat Sad Sad Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Wed Mar 26, 2008 9:41 pm

te thashe te dua por sme besove
te thash per ty jap jeten
ti me mallkove
te thash pa ty sjetoj dot
me the sma ndjen ne bot
u te hengert mortja ishalla Very
pse per ty une do qaj kot Very
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Wed Mar 26, 2008 9:42 pm

me lejo te jem dicka e jotja
ndoshta nje vale oqeanike ne syte e ty
packa se ato jane dallge te tmerrshme
une mbytem ne to
e mbetem perjetesisht aty love love
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Wed Mar 26, 2008 9:45 pm

shume kohe kishim pa u pare
e zemrat tona ishin mbushur me mall
kur erdhi koha qe ne u takuam
pika loti nga syt zbarkuan
nje puthje te lehte me dhe asaj nate
dhe lotet rrodhen pa faj neper faqe
ishin lot malli, lot dashurie
qe per vite me radhe
priten nje cast te vetem lumturie (krijimi im) love lala danc zemer zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blero
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 82
Age : 31
Location : durres
Name : 0
Points : 0
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Wed Mar 26, 2008 9:51 pm

love love love love
love love love love love love love
love love love love love love love love
love love love love love love love love love
love love love love love love love love love love
love love love love love love love love love
love love love love love love love love
love love love love love love love
love love love love love love
love love love love love
love love love love
love love love
love love
love (duaj vetveten ne fillim o njeri se po sdeshe veten
smund te duash tjeter dhe smund te te doje njeri)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shefe
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2005
Location : LONDON
Name : 0
Points : 14
Registration date : 18/02/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Apr 21, 2008 1:35 am

wwwwwaaaaaaaaawwwwwwww

_________________
»-(Æ`v “Æ)-»T€ DśÅ §hłM ׀m£Ŗ ļme »-(Æ`v “Æ)-»
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
benny_blanco
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 31
Name : 0
Points : 0
Registration date : 27/04/2008

MesazhTitulli: TE KERKOJ   Mon Apr 28, 2008 8:45 pm

TE KERKOJ

Te kerkoj por nuk te gjej.te kerkoj por nuk te shoh jam qorruar.provoj te flas por jam bere memec,te kerkoj por nuk ndjej aroment tende natyrale qe nena natyre dhe i madhi dhe i miri zot te kan falur.provoj te de te degjoj por asgje nje heshtje vdekjeje.oh gjysma ime e embel te kerkoj por nga ty asnje shenje jete,por une nuk rresht se kerkuari dhe do te kerkoj derisa fryme dhe jete te kem.te kerkoj ne endrren time te trazuar,por ti nuk je vetem qetesi dhe re te zeza mbi mua,te kerkoj ne gjerat me te thjeshta te se perditshmeste kerkoj ne te qaaren e pafajshme dhe te cilter te nje sapolinduri,ne blune e thelle te detit,ne qartesine e henes ,ne shkelqimin dhe forzen e diellit,ne nje yll qe bie ne fushat me grure ne aromen e fresket dhe natyrale te pranveres,ne lageshtine e shiut,ne ngjyrat e ylberit,ne skutat me te erreta te pazbuluara dhe te panjohura te te zemres shpirtit dhe mendjes time,ne ngrohtesine e zjarrit.te kerkoj gjysma ime e embel por as hijen tende nuk gjej,te kerkoj ne qetesine e vdekjes,ne deshiren time te cmendur per te dashur dhe jetuar jeten.keshtu i humbur dhe i plagosur ne shpirteci ne rruget e qytetit tim qe me ngadale ndez drita dhe mbremja vjen bashke me misteret dhe enigmat e saj,dhe une ndihem akoma dhe me i trishtuar dhe melankonik ,ngre koken dhe shikimin lart ne qiell dhe i drejtoj nje lutje te deshperuar te plotfuqishmit zot,kthej koken dhe fiksohem tek hena dhe si per magji dhe mrekulli degjoj nje ze qe me therriste,ishte hena qe me luante syrin dhe me buzeqeshte.me thonte shko i qete shpirt i trazuar dhe i humbur kembengul mos ndalo se kerkuari beso ne jeten ne forzen e mrekullueshme dhe te magjishme te dashurise,ki me shume besim dhe shprese tek vetja.rivazhdoj te eci me optimist dhe i lire me zemren qe me rrihte fort me gjakun ne damaret e mi qe si nje lume i fryer eshte gati per te shperthyer dhe dale nga shtrati i tij.ndaloj dhe ne kodren qe hena e dashur ndriconte me qartesine e saj dalloj nje hije qe vinte drejt meje,fillova te vrapoj si i cmendur me zemren ne fyt drejt engjellit dhe misterit te nates.Po endrra ime e embel dhe e mrekullueshme je tamam ti, si mos te te njohesh?ajo e ecura jote unike dhe e cuditshme qe do e njihja midis njemilion te ecurash,ja vogelushe e embel e shkelqyer dhe e bukur si kurre ndonjehere,avash me afrohesh me duart e tua qe embelsisht ledhatojne floket e mi,trupi yt qe ferkohet lehtesisht me timin buzet e tua te buta qe mezi prekin te miat,floket e tu te gjate dhe te shndritshem,sensualiteti dhe energjia jote natyralebuzeqeshja jote e embel,ajri yt i embel prej femije te pafajshme lozonjare dhe te lumtur.faleminderit vogelushe qe egsiston cfare kuptimi do kishte te jetoja pa ty?jam si nje shqiponje me nje krah te vetem ,krahu tjeter je ti o engjelli im magjik qe me mbron nga te keqiat ,je gjysma ime qe me ploteson dhe me ben te ndihem njeri dhe vetvetja,keshtu dore ne dore si dy binjake te pandare rimarrim se bashku ecjen e gjate ecjen e jetes por jo me pare pa falenderuar te madhin te mirin zotin fuqiplote,dhe te shkelqyeren hene qe bene te mundur te te gjeja .i yti pergjithmone ne kete ose nje tjeter jete o gjysma ime e embel dhe magjike.nga benny_blanco per engjellin e quajtur merita.PERGJITHMONE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mondi dr
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 28
Age : 33
Name : 0
Points : 0
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: Keshtu ka qene e shkruar ndoshta!!!!   Sat May 03, 2008 1:06 pm

Keshtu ka qene e shkruar ndoshta
qe une e ti te jetojme te ndare
larg nga njeri tjetri e me vuajtje
dhe asnjehere mos me u pare !

keshtu ndoshta e ka shkruar zoti
qe jeta jone muar pikellimin
zemra ime e ndare ne gjyse
rend e e perjetoi pelinin !

vertete shum vuaj por skam qte bej
ajo qe eshte shkruar nuk ndryshohet
ndoshta vjen nje dite shpresuese
dhe serish zemra ime qetesohet

jetoj me shpresen e vetme qe me mbet
dhe me enderren qe spo perfundon
e une dhe ne enderre te kerkoj
por askund zemra spo te takon

nje dite nese ti mendon per mua
nga syte e tu leshoje nje lot
dhe atehere thuaj vetes tende
perse e lash spo e kuptoj dot

kerko zemren time qe se gjen me
as ne kete bote as ne boten tjeter
se gjithqka qe ekzistonte mes nesh
tash mbeti e kohes se vjeter

fati im u shua ne mesnate
dhe jeta ime moti tjeter ndryshim
por qe te dua smund te them me
se vertete tash ska asnje kuptim

me mire mendo nje dite dhe qaj
se sa perjete te me harrosh
nese kupton se une kam vdekur
varrin tim mund ta vizitosh

por mbi varr mos me sjell lule
vetem nje lot mbi mua ne dhe
harro se dikur te kam dashte
dhe filloje nje jete te re.. Se ajo shkon...

Bubullime,rrembim i nje jete..
dashuria fundoset ne oqeane
pa fund...
Era fryne shpejte pro vec lumturi
nuk sjell.
Bota gjithmon edhe me e eger
asja i takon edhe zemra yte...
I jep shprese nje jete pa drite..
I nencomon bukurite natyrore...
mburesh me veten pa mos e kuptuar se jeta shkon por vec lumturi nuk sjell...

Edhe pse une ndodhem larg
mos me urrej qe une te lash,
kujto ditet, castet tona
dhe perseri do te jemi bashke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poezi dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} BISEDA DHE DISKUTIME {*_*} :: DASHURI DHE ROMANC-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website