Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Divorcet me te shtrenjta ne Hollivud.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Divorcet me te shtrenjta ne Hollivud.   Sun Mar 09, 2008 12:07 pm

Divorcet e njerezve te famshem shihen me shume si biznese te medha.Vetem vitin e kaluar ndodhen tri ndarje te rendesishme ,si ajo e Britni Spirs me Kevin Federline,Paul Mcartni me Heather Mills dhe ne fund Reese Witherspoon me Ryan Filipe.
Pjesa me e madhe e martesave ne Hollivud zgjasin me pak se sa i duhet bojes ne licensat e tyre te marteses per tu thare.Kengetari i njohur Kid Rock dhe Pamela Anderson u martuan vetem per kater muaj.Aktoria Dree Barrymore u martua me komikun Tom Green dhe u divorcua vetem pas pese muajsh.
Diva shume e njohur e muzikes Xhenifer Lopez dhe kercimtari Kris Jud arriten deri ne muajin e tete para se te divorcoheshin.Me i rendesishem ne divorcet e njerezve te njohur eshte fakti se kush gabon edhe sa kushton divorci.Ne pergjithesi ,sa me i njohur te jete personazhi aq me e shtrenjte behet pagesa.Me poshte jane renditur 10 divorcet me te shtrenjta;;;


10.Mick Jagger dhe Jerry Hall

Vlera e shlyerjes:15 deri ne 25 milione dollare.
Kengetari i grupit te famshem "The Rolling Stones" dhe supermodelja nga Teksasi u takuan ne vitin 1977 dhe bene dy femije para se te martoheshin ne vitin 1990 sipas zakoneve hindu ne Bali,Indonezi.Por Hall ne vitin 1999 vendosi te divorcohej pasi mori vesh Sejagger kishte femije me nje grua tjeter.Ne ate kohe Jagger kishte nje pasuri prej 325 milione$.Me sukses ai sfidoi ligjshmerine e marteses ne Indonezi dhe anuloi martesen.Hall mori nje shume midis 15-25 milion$,vetem nje pjese te pasurise se Jagger.

9.Lionel dhe Diane Richie

Vlera e shlyerjes:20 milione $

Kur Lionel Richie ishte 36 vjec edhe i martuar,gjate olimpiades 1984 ne Los Anxhelos u takua me kercimtaren 18 vjecare.Ne vitin 1993 Richi u divorcua nga bashkeshortja e tij dhe dhe ne vitin 1996 u martua me Dianen.Diana ne vitin 2004 kerkoi te divorcohej dhe ne kerkesen e saj per mbeshtetje perfshiu te gjitha detajet e jetes se pasur.Midis kerkesave te saj ishte:15 mije$ ne muaj per veshje;50 mije$ ne muaj per manikyr masazhe edhe dhe sherbime te tjera personale dhe nje buxhet prej 20 mije $ ne vit per kirurgji plastike.

8.Michael dhe Diandra Douglas

Vlera e shlyerjes:45 milione $

Gauglas e ka takuar per here te pare ish-bashkeshorten e tij Diandra Luker ne vitin 1977.Ne ate kohe Diandra ishte vetem 19 vjece.Pas gjashte javesh ata vendosen te martoheshin.Gjate marteses se tyre Dauglas u be nje prej aktoreve qe fitonte me shume ne Hollivud,duke marre pjese ne filmat klasike si "Fatala Attraction","Eall Street"dhe "Basic Instict"
Pas thashethemeve per tradheti te aktorit dhe per abuzimin e tij me alkoolin,ne vitin 1998 cifti vendosi te ndahej.Diandra fitoi nga divorci 45 milione $,plus shtepite ne Deverli Hills dhe Majorka.

7.James Cameron dhe Linda Hamilton

Vlera e shlyerjes 50 milione $

Ne korrik te vitit 1997 regjisori i filmit "Titanik"u martua me aktoren e filmit "Terminatori".Martesa e tyre perfundoi pas 18 muajsh edhe pse kishin nje femije se bashku.Cameron mori 100 milione $ nga shtepia prodhuese e filmit "Paramount" per "Titanik" (i cili mblodhi nje shume prej 1.8 bilion $).Hamilton nga marveshja e divorcit mori gjysmen e kesaj shume,rreth 50 milion $

6.Paul Mcartney dhe Heather Mills

Vlera e shlyerjes rreth 60 milione $

Ne vitin 2002 ish- kengetari i "Beatles" u martua me Heather Mills,modelen aktiviste 30-vjecare.Mcartney e shmangu kerkesen e Mills per nje marveshje te perbashket.Por ne vitin 2006 cifti u divorcua ne menyre te hidhur.Ajo e akuzoi ate per ofendim;ai e kishte mbyllur me celes ne shtepine ne Londer.Thashethemet per mareveshjen sygjerojne se Mills do te marre nje shume prej 60 milione $,nderkohe qe pasuria e Mcartney eshte rreth 700 milion $.

Kevin Costner dhe Cindy Silva
Vlera e shlyerjes rreth 80 milione $

Ata u takuan per here te par ne universitetin e Kalifornise dhe u martuan ne vitin 1978.Gjate marteses 16-vjecare,Costner u be nje nga aktoret me te paguar te Hollivudit duke fituar 7 cmime Oskar per filmin "Kercim me Ujqerit" dhe pasi mori pjese ne filmat "Bull Durham" dhe "Field of Dreams".Vetem ne vitin 1991 Costner kishte nje pasuri prej 50 milion $.Silva ishte martuar me te gjate viteve me fitimprurese te tij dhe per kete arsye u shpreblye me 80 milione $

4.Harrison Ford dhe Melissa Mathison
Vlera e shlyerjes:85 milion $

Ata u takuan ne vitin 1977,gjate nje mbremjeje me drejtuesin e roleve Fred Roos dhe u martuan ne vitin 1983.Gjashte vjet me vone ,Ford u be nje nga aktoret me te paguar te Hollivudit,pasi fitoi 7 milione $ nga "Presumed Inocent".Ne vitin 1995 ai fitonte 20 milione 4 per film.Por ne vitin 2004 cifti u divorcua dhe si nje shtese e marveshjes se divorcit Matison negocioi per te marre nje pjese te fitimeve nga filmat e realizuara gjate marteses,duke perfshire edhe shitjet e DVD -ve te trilogjise se "Indiana Jones"dhe "The Fugitive"


3.Steven Spielberg dhe Amy Irving
Vlera e shlyerjes:100 milione $

Cifti u takua kur Irving ishte duke zhvilluar audicionet per pjesen e trete te "Close Encounters"ne vitin 1977.Ne vitin 1985 ata u martuan,nderkohe qe Spielberg kishte fituar shuma te medha nga realizimet e filmit"Indiana Jones"dhe "ET".Ata u divorcuan afersisht pas 4 viteve martese..Irving refuzoi marveshjen,sepse ajo nuk kishte pasur mundesine e perfaqesimit ligjor.Ajo arriti ti merrte Spielberg 100 milione $,rreth gjysmen e pasurise se tij gjate asaj kohe.Sot pasuria e tij kap shifren e 3 miliard$.


2.Marcia Murphey dhe Nail Diamond
Vlera e shlyerjes :150 milione $


Kengetari u martua me Marcia Murphey,asistente ne prodhimet televizive,ne vitin 1969,para se te hidhte ne treg kenget e njohura si "Touching you,Touching me".Gjate viteve `70,Diamond ishte nje nga muzikantet me te sukseshem te skenes,me fitime vjetore prej 14 milione $.Por pas 25 vitesh martese,ne vitin 1994 ajo kerkoi divorcin duke pretenduar se ekzistonin ndryshime te papajtueshme.Ajo u largua bashke me gjysmen e pasurise se Diamond.


1.Michael dhe Juanita Jordan
Vlera e shlyerjes me shume se 150 milione $


Ylli legjendar i basketbollit u martua ne vitin 1989 me punonjesen e bankes se Cikagos,Huanita Vanoy.Gjate kesaj periudhe ai kishte nenshkruar kontraten tetevjecare prej 25 milione $ me skuadren e Cikago Bulls.Gjate vitit ai fitonte 30 milione $ nga NIKE dhe nga mareveshje te tjera.Vitin e kaluar ajo kerkoi divorcin.Gjate marteses Jordan ka ndertuar nje pasuri prej me shume se 350 milione $.Nese Huanita kerkon gjysmen e pasurise se tij,ajo do te marre nje shume prej 150 milione $,duke e bere divorcin e Jordan si me te shtrenjtin ne histori.


MARTOHUNI PO DESHET TANI.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
 
Divorcet me te shtrenjta ne Hollivud.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: KINEMA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website