Shqiperia{*InTeReSaNt*}ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimiShqiperia

Share | 
 

 Lajmet e fundit nga kinematografia boterore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Lajmet e fundit nga kinematografia boterore   Sun Mar 09, 2008 12:00 pmHollivudi eshte tronditur nga vdekja e aktorit australian, Heath Ledger. Trupi i tij pa jetė u gjet nga pastruesja e shtėpisė se tij ne Nju Jork, qė ndodhet nė njė nga zonat me luksoze tė qytetit. Policia beri te ditur se se kishte gjetur tableta pėr gjumė dhe tha se po hetonte mundėsinė e njė overdoze me to. Aktori 28 vjeēar nga Australia dy vjet mė parė u nominua pėr Ēmim Oskar pėr rolin e kaubojit nė filmin Brokeback Mountain. Korrespondenti i BBC-sė nė New York thotė se policia nuk e ka pėrjashtuar mundėsionė e vetėvrasj_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga Dano nė Fri Jun 06, 2008 11:10 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga kinematografia boterore   Fri Jun 06, 2008 11:15 pm
Filmi mė i ri i Antonio Banderas dhe Meg Ryan titullohet “My Mom's New Boyfriend”, nė tė cilin Antonio Banderas ka rolin e njė shqiptari. Ėshtė njė komedi, ku midis protagonistėve tė tjerė interpretojnė dhe Selma Blair e Colin Hanks (djali i Tom Hanks). Sipas njoftimeve qe shperndahen nga sajte te ndryshme ne internet nė kėtė film tregohet pėr njė hajdut veprash arti qė interpretohet prej Banderas dhe personazhi ka origjinė shqiptare.

Meg Ryan ėshtė e dashura e shqiptarit nė film, e cila mendohet se bashkėpunon me tė nė kėtė vjedhje, ndaj FBI-ja vendos pėr tė investiguar kėtė ēift. Nė film ēifti viziton njė restorant shqiptar, ku kishte flamuj shqiptarė kudo, raki e shumė elemente tė tjerė tradicionalė shqiptarė. “I dashuri i ri i mamit” ende nuk ka dalė nė kinema , por flitet se do tė shfaqet nė ekranin e gjerė kėtė verė. Kjo nuk ėshtė hera e parė qė regjisorėt e filmave nė botė, pėr tė prezantuar subjektet apo rolet e tyre negative, zgjedhin personazhe me origjinė shqiptare. Ne nje nga serite e fundit te "James Bond" flitej perseri per nje personazh negativ nga Shqiperia. Urime Shqiperi! Teksa qeveria po shpenzon miliona per spote televizive ne CNN apo Euronews me ane te te cilave te nxise nje imazh me pozitiv per vendin, ne Hollivud tashme jemi damkosur si kombi i preferuar per prodhimin e hajduteve, krimineleve, vrasesve me pagese dhe mashtruesve.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Dano
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 2691
Age : 36
Location : Atje ku sbie shi!
Name : 0
Points : 17
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga kinematografia boterore   Fri Nov 14, 2008 8:16 pm

Belushi: Nё Shqipёri kam ngrёnё byrekun mё tё shijshёm
Aktori hollywoodian me prejardhje shqiptare, Jim Belushi, kёto ditё ka vizituar vendin e paraardhėsve tё tij nё Shqipёri, ku pėrveē emocioneve ka veēuar edhe byrekun e shijshėm.
Belushi, i shoqėruar edhe nga vėllai i tij, janė pritur nё mёnyrё madhėshtore nga banorёt e fshatit tё Devollit, Qytezė, ku ka lindur i ati i tij, vend ky i njohur pёr emigrimin e banorёve drejt Shteteve tё Bashkuara tё Amerikёs.

Gjatё njё interviste pёr televizionin Alsat, aktori me famё botėrore ka thёnё se pėrveē ngrohtёsisё qё i kanё ofruar banorёt, njё gjё tjetėr qё do t’i mbetet nё kujtim ёshtё byreku.

“Tё gjithё atje ishin aq tё mrekullueshėm. Kishin pėrgatitur njё drekё tё shijshme. Dhe byreku, ka qenё byreku mё i mirё qё kam ngrёnё ndonjёherё. Dёshiroj qё gjyshja ime nё qiell tё mё falё pёr kёtё qё po them”, ka thёnё Belushi.

Edhe pse ka luajtur nё shumё filma nga ku edhe ka marrё famėn qё gёzon, Belushi thotė se teatri ёshtё sёrish nё zemrėn e tij.

“Nuk ka gjё mё emocionuese se sa tё qėndrosh nё skenё dhe tё dėgjosh tё tjerёt tё qeshin. Vёmendjen tёnde e kaplon nga fillimi nё fund qeshja.Kjo ёshtё fenomenale dhe magjike”, ka shtuar aktori.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://interesanti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga kinematografia boterore   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet e fundit nga kinematografia boterore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
{*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} :: {*_*} KULTURE {*_*} :: KINEMA-
Kėrce tek:  
Tema Fundit
» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:10 pm nga Hapesira

» DANO KU JE :P
Mon Jun 10, 2013 1:09 pm nga Hapesira

» Thenie te mencura!
Wed Feb 13, 2013 2:18 pm nga nida n

» cheap football jerseys cheap hockey jerseys cheap authentic jerseys
Mon Mar 26, 2012 12:29 pm nga af1013

» nhl store cheap authentic jerseys authentic nfl jerseys
Fri Mar 23, 2012 4:13 pm nga af1013

» The amount the woman repays: Nike air jordan manages to lose £2million per twelve months so that you can the girl's extensive directory of exes
Wed Nov 16, 2011 5:29 am nga zhiaiwudi42

» Ohio's message for Obama in 2012
Thu Nov 10, 2011 5:38 am nga sumtwo

» Official: Trustees' Support for Paterno Eroding
Wed Nov 09, 2011 4:50 am nga yidiandiana

» Decertification would put 2011-12 NBA season in serious jeopardy
Fri Nov 04, 2011 11:02 am nga youxieshi

» Dollar hits 3-month high on yen as Tokyo steps in
Mon Oct 31, 2011 12:13 pm nga Swinderman

» Pujols powers Cardinals with three home runs
Tue Oct 25, 2011 5:12 am nga weishinia

» Fighting For Redlands
Fri Oct 21, 2011 5:15 am nga qiheitiann

» Klinsmann looking at long-term changes for US
Wed Oct 12, 2011 1:03 pm nga anylove

» hej ka njeri ketu
Mon Aug 29, 2011 12:05 am nga Hapesira

» Canada From Imitrex Pharmacy 20
Thu Aug 04, 2011 4:59 pm nga Vizitor

» Hplc Caffeine Plasma
Wed Aug 03, 2011 1:28 pm nga Vizitor

» jenny mccarthy hardcore video
Tue Aug 02, 2011 12:35 pm nga Vizitor

» Free Cheap Jerseys Shipping Nfl
Mon Aug 01, 2011 5:56 pm nga Vizitor

» Zolpidem Drugs Other
Sun Jul 31, 2011 6:05 am nga Vizitor

» xhelozia..
Mon Jun 27, 2011 8:50 pm nga tani

» poezi dashurie
Fri Jun 03, 2011 5:36 pm nga tani

» Poezi dashurie italisht!!!!!!
Mon May 30, 2011 5:44 pm nga tani

» Formoni nje fjale me shkronjen e fundit te fjales siper..
Wed Mar 16, 2011 12:59 am nga milan86

» Pytje -Pergjigje
Wed Mar 16, 2011 12:56 am nga milan86

» UNE TE JAP...TI ME JEP...
Wed Mar 16, 2011 12:50 am nga milan86

MENU
Portal
Forum
Kontakto Webmaster
Ndihme
Kembimi Valutor
Parashikimi Motit
Portokalli
SmS Falas
Media
Shqip Tv
Top Channel Tv
Vizion Plus Tv
Filma Shqiptare
Muzike
Sport Ekspres
Rezultatet Live
Shkarko ketu
Programe Falas
Libra_Elektronie
Msn
Mozilla
Yahoo Mesenger
Paketa Adobe
Mirc
Counter Strike
Fjalori Elektronik Shqip
Mp3
Fjalore
Fjalor_Shumegjuhesh
Anglisht_Shqip
Shqip_Gjermanisht
Revista One
Kush ėshtė nė linjė
4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 208 mė Sun Feb 13, 2011 3:07 pm
Top posters
shaban cakolli (3712)
 
bukuroshja_dr (3264)
 
Dano (2691)
 
shefe (2005)
 
vl_girl (1575)
 
GOTIKA PRESIDENTJA E DALL (1542)
 
bianka (1499)
 
NeighbouR (1453)
 
patrokli (1423)
 
CocaInE (1329)
 
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of {*_*} InTeReSaNtI {*_*} ShQiP {*_*} on your social bookmarking website